Top

Drugi tydzień biegania

KS Staszewscy / Blog  / Drugi tydzień biegania

Drugi tydzień biegania

Jak zacząć biegać, odcinek 2. Czyli wy (początkujący) składacie marszobieg, a ja (po kontuzji) naprawdę zaczynam biegać.

Pierwszy odcinek cyklu znajdziesz TUTAJ.

Zrobiłem dziś pierwszy trening po operacji (8 tygodni po operacji!). Przebiegłem pół godziny, ostrożnie. Bez przerw na marsz, bo nie potrzebowałem, ale z kontrolą tętna. Starałem się nie przekraczać (znacznie) 150 uderzeń serca na minutę. Tempo było przy tym bardzo wolne – o minutę wolniejsze na kilometr niż przy moim normalnym bieganiu.

Nagrałem w trakcie biegu kilka wskazówek dla początkujących biegaczy. Możecie mnie łatwo przyłapać na zbyt szybkim biegu.

Jak zacząć biegać 2. W praktyce

A post shared by Wojciech Staszewski (@staszewskibiega) on

Zadanie dla was. Składamy z coraz dłuższych odcinków biegu i coraz krótszych odcinków marszu półgodzinny trening. W tym tygodniu zmieszczą się jeszcze 1-2 treningi. Jeśli na ostatnim dawałeś radę biec 2 minuty z 2-minutowymi przerwami na marsz, postaraj się teraz biec 3 minuty i maszerować półtorej. Jeśli biegłeś 4/2 min., to spróbuj 5/1. Ma być trochę ciężej. Ale wciąż powoli, naprawdę powoli, wolniej niż Cię nogi niosą.

Od poniedziałku na stronie zaprzyjaźnionej z nami Podkowiańskiej Dychy będą się pojawiać przygotowane przeze mnie usystematyzowane plany treningowe. Hasło: 10 tygodni do 10 kilometrów. To plan, jak od zera przygotować się do startu w biegu na 10 km. Jeśli jesteś ogólnie sprawny, nie masz nadwagi, ruszasz się na co dzień – dasz radę przygotować się do tego biegu w 10 tygodni. Podkowiańska Dycha startuje 28 maja, a Jacek z Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego tak nam o niej opowiadał, że już się zakochaliśmy w tym dobrosąsiedzkim klimacie urokliwego podwarszawskiego miasteczka. Pamiętam, że urokliwego, bo obiegiwałem kiedyś lasy wokół Podkowy, kiedy moje życie było rozpięte między Warszawą Śródmieście a Grodziskiem Mazowieckim. Może te lasy były z tamtego czasu najlepsze.

Jeśli decyzja o rozpoczęciu biegania dopiero w tobie kiełkuje, to zajrzyj w poniedziałek na stronę Podkowiańskiej Dychy albo na podkowiański fanpejdż na Facebooku. Do planu, gotowi, start?

A to, skromny nader, zapis mojego dzisiejszego treningu. Z tego punktu zaczynam:

img_3630.jpg

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Norbert
  16 marca 2017 at 20:56

  Brawo Wojtek!

 • ok123
  16 marca 2017 at 22:05

  O!
  6:16/km na treningu to możemy rozmawiać…
  😉

 • Staszewski
  16 marca 2017 at 23:35

  No nie wiem, czy bym Cię dogonił Piotr-ok nie wychodząc z pierwszego zakresu.
  Ale jest dobrze. Nie rozleciałem się na tym treningu, będzie niedługo następny

 • MartaWith2Eyes
  17 marca 2017 at 10:22

  No dobra,namowiles mnie… 🙂 wchodze w to! Dzis poczlapie troche I dam znac czy przezylam.p.s. Ten wyscig z metrem mnie tak rozbawil ! 😉

 • Staszewski
  17 marca 2017 at 14:50

  Marta. Kciuki 🙂
  A wyścig z metrem za kilka lat, ok? Chyba między Świętokrzyską i Centrum jest najbliżej

 • pc
  19 marca 2017 at 10:46

  No i szybko się udało wrócić, gratulacje:) Ja sam żałuję że po rekonstrukcji więzadeł te 3-4 miesiące trzeba odczekać, bo już mnie wyrywa do dłuższego biegania. W sumie chyba też niedługo zacznę… bo na razie za mną jakieś truchty;) najgorzej niestety może być z kondycją. Na razie obawiam się, że nawet nie 5 a 1km będzie jak półmaraton;)

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
167
 Zdjęcia
449
 ludzie
563
 Następujący
Podaruj bliskim BIEGANIE 🏃🏼‍♀️🏃🏻🎁🌲 Kliknij i będziesz mieć super prezent do wydrukowania w kilkadziesiąt minut 👍📲❤️ https://ksstaszewscy.pl/bon-prezentowy-na-bieganie/ #bieganie #podchoinka #bonprezentowy #voucher #nowapasja #zmianaFinisz dzisiejszej 10do10 czyli treningowego wyścigu na 10 km do wspólnej mety w Lesie Kabackim. Wyniki za pół godziny na KS Staszewscy - Trenuj Bieganie na FB. Dzięki za wspólne emocje 😃 #ksstaszewscy #10do10 #laskabacki #powitaniezimyStartowaliśmy w pierwszym, premierowym parkrunie Warszawa Pole Mokotowskie (każda sobota 9.00). Szybka piątka. Przynajmniej dla naszej Podopiecznej Iwony (górne zdjęcia), która pobiegła ok. 22:30 i wyprzedziła trenerkę Kingę (która robiła trening progowy). Eliza (dolne foto) - trening easy. A trener Wojtek - trening porażki na początek sezonu, nie byłem nawet w dwudziestce. Tak się zaczyna praca pod wiosenne medale 👍 #parkrunpolemokotowskie #ksstaszewscy #staszewskibiega #odfakapudosukcesuOdkrycie tygodnia: woda z cytryną jest pyszna. Trzeba tylko odstawić cukier i za jakiś czas woda z cytryną przestaje być kwaśna, staje się pachnąca, aromatyczna, lemoniadowa. Towarzyszy mi dziś w pracy i czuję, że zaproszę ją na stałe do swojego życia 💻🏃🏻📲😀👍Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscy