Top

Drugi tydzień biegania

KS Staszewscy / Blog  / Drugi tydzień biegania

Drugi tydzień biegania

Jak zacząć biegać, odcinek 2. Czyli wy (początkujący) składacie marszobieg, a ja (po kontuzji) naprawdę zaczynam biegać.

Pierwszy odcinek cyklu znajdziesz TUTAJ.

Zrobiłem dziś pierwszy trening po operacji (8 tygodni po operacji!). Przebiegłem pół godziny, ostrożnie. Bez przerw na marsz, bo nie potrzebowałem, ale z kontrolą tętna. Starałem się nie przekraczać (znacznie) 150 uderzeń serca na minutę. Tempo było przy tym bardzo wolne – o minutę wolniejsze na kilometr niż przy moim normalnym bieganiu.

Nagrałem w trakcie biegu kilka wskazówek dla początkujących biegaczy. Możecie mnie łatwo przyłapać na zbyt szybkim biegu.

Jak zacząć biegać 2. W praktyce

A post shared by Wojciech Staszewski (@staszewskibiega) on

Zadanie dla was. Składamy z coraz dłuższych odcinków biegu i coraz krótszych odcinków marszu półgodzinny trening. W tym tygodniu zmieszczą się jeszcze 1-2 treningi. Jeśli na ostatnim dawałeś radę biec 2 minuty z 2-minutowymi przerwami na marsz, postaraj się teraz biec 3 minuty i maszerować półtorej. Jeśli biegłeś 4/2 min., to spróbuj 5/1. Ma być trochę ciężej. Ale wciąż powoli, naprawdę powoli, wolniej niż Cię nogi niosą.

Od poniedziałku na stronie zaprzyjaźnionej z nami Podkowiańskiej Dychy będą się pojawiać przygotowane przeze mnie usystematyzowane plany treningowe. Hasło: 10 tygodni do 10 kilometrów. To plan, jak od zera przygotować się do startu w biegu na 10 km. Jeśli jesteś ogólnie sprawny, nie masz nadwagi, ruszasz się na co dzień – dasz radę przygotować się do tego biegu w 10 tygodni. Podkowiańska Dycha startuje 28 maja, a Jacek z Podkowiańskiego Towarzystwa Biegowego tak nam o niej opowiadał, że już się zakochaliśmy w tym dobrosąsiedzkim klimacie urokliwego podwarszawskiego miasteczka. Pamiętam, że urokliwego, bo obiegiwałem kiedyś lasy wokół Podkowy, kiedy moje życie było rozpięte między Warszawą Śródmieście a Grodziskiem Mazowieckim. Może te lasy były z tamtego czasu najlepsze.

Jeśli decyzja o rozpoczęciu biegania dopiero w tobie kiełkuje, to zajrzyj w poniedziałek na stronę Podkowiańskiej Dychy albo na podkowiański fanpejdż na Facebooku. Do planu, gotowi, start?

A to, skromny nader, zapis mojego dzisiejszego treningu. Z tego punktu zaczynam:

img_3630.jpg

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Norbert
  16 marca 2017 at 20:56

  Brawo Wojtek!

 • ok123
  16 marca 2017 at 22:05

  O!
  6:16/km na treningu to możemy rozmawiać…
  😉

 • Staszewski
  16 marca 2017 at 23:35

  No nie wiem, czy bym Cię dogonił Piotr-ok nie wychodząc z pierwszego zakresu.
  Ale jest dobrze. Nie rozleciałem się na tym treningu, będzie niedługo następny

 • MartaWith2Eyes
  17 marca 2017 at 10:22

  No dobra,namowiles mnie… 🙂 wchodze w to! Dzis poczlapie troche I dam znac czy przezylam.p.s. Ten wyscig z metrem mnie tak rozbawil ! 😉

 • Staszewski
  17 marca 2017 at 14:50

  Marta. Kciuki 🙂
  A wyścig z metrem za kilka lat, ok? Chyba między Świętokrzyską i Centrum jest najbliżej

 • pc
  19 marca 2017 at 10:46

  No i szybko się udało wrócić, gratulacje:) Ja sam żałuję że po rekonstrukcji więzadeł te 3-4 miesiące trzeba odczekać, bo już mnie wyrywa do dłuższego biegania. W sumie chyba też niedługo zacznę… bo na razie za mną jakieś truchty;) najgorzej niestety może być z kondycją. Na razie obawiam się, że nawet nie 5 a 1km będzie jak półmaraton;)

Dodaj komentarz

staszewskibiega
148
 Zdjęcia
345
 ludzie
275
 Następujący
Kto się ściga (albo ściga treningowo) na biegu z handicapem Dziesiątka do Dziesiątej w Lesie Kabackim w niedziele 23.10? Więcej: https://ksstaszewscy.pl/sportowa-niedziela-23-wrzesnia-2018/Grupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻na wtorkowym Treningu Wspólnym KS Staszewscy nie tylko biegała (podbiegi oraz tempo progowe), ale po raz kolejny zmierzyła się z wyzwaniami ➡️ ćwiczeń kalistenicznych #treningwspolny #motywacja #runishappiness #wiszenietezSensacja archeologiczna w dziedzinie rekreacji! Znalezione w Rabce Zdrój fotosy z pierwszej połowy XX wieku wskazują, iż już wtedy grupy młodzieży odbywały ćwiczenia hygieniczne na obozach sportowych. #ksstaszewscy #obozbiegowy #rabkazdroj #biegamyjakdzicy #grupamlodziezyZ rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A najlepiej wchodzi się na Pilsko (1557 m npm)! #ksstaszewscy #wycieczkizdziećmi #szczytzdobytyWracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Grupa Młodzieży na wtorkowym Treningu Wspólnym w deszczu i słońcu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️ #treningobwodowy #rainbow #rainrun #ksstaszewscy #bieganie #wzmacnianie #koncertowa #grupamlodziezy #twardzielePodobno w sobotę #dzienojca To ja się już dziś pochwale ostatnim startem 🏃🏻syna 😁👍🏆🥈 #1mila #dzieci100m #srebrnymedal #ksstaszewscyGoniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzje