Top

Małpy skaczą niedościgle

KS Staszewscy / Blog  / Małpy skaczą niedościgle

Małpy skaczą niedościgle

Ten wybieg dla pawianów znam od dziecka. Od kiedy byłem taki, jak Mały Yoda na zdjęciu, a trzymał mnie na rękach mój tata. Teraz obok zrobili jeszcze drugi wybieg – dla szympansów.

Co ma zoo do biegania? Ma. Ale zanim do tego dobiegnę, to krótki przegląd tygodnia, w którym biegania nie było. We wtorek rano zaatakował mnie katar, znienacka niczym tygrys, powalił. Próby leczenia (witamina C, aspiryna) spowodowały, że poderwałem się tylko na wtorkowy Trening Wspólny. Były podbiegi, część zrobiłem z tyłu grupy, przy ostatnich się pościgałem, brawo Radek! A do podbiegów deski i inne ćwiczenia.

Bo biegacz nie musi być wprawdzie sprawny jak małpa, ale powinien dbać o sprawność ogólną. Nie tylko trzy-cztery razy w roku, jak Staszewscy przywiozą na trening płotki. Czym dłużej biegam, czym bardziej obserwuję Kingę – która osiąga wyniki ponad swoje bieganie właśnie dzięki fitnessowemu wzmacnianiu – tym bardziej się do tego przekonuję. I to wzmacnianie prowadzi nas do lepszych wzorców ruchowych. Takich, w których większość wysiłku mięśniowego będzie ukierunkowana na bieg, a nie na machanie rękami w poszukiwaniu najbliższych much i komarów.

Więc biegania nie było, było wychodzenie z choroby. Dopiero w sobotę pobiegłem 1 h 15 min. easy, czyli w zasadzie mam tydzień w plecy. Na szczęście choroba na początku lipca, to mniejsza strata dla przygotowań niż na początku września.

Bieganie zrobiłem sobie w lasach koło Wilgi, godzinę od Warszawy. Kinga ma tam ulubiony basen na dworze pośród lasu, a ja mam nowy las do biegania. Chociaż wszedłem też do wody po raz pierwszy od roku, kiedy byliśmy na Korfu. Tak naprawdę, to lubię wejść do wody tylko po bieganiu, kiedy jestem rozgrzany do wątroby.

Tempo w sobotę wyszło poniżej krytyki. Więc dziś biegnąc do pracy wypełniłem stuprocentowo normę. Moja norma: easy w 5:15. Wyszło 5:12.

Ludzie mają różne konstrukcje. Pict w weekend napisał, że na 2,5 godzinnym treningu nie udało mu się zwolnić bardziej niż do 5:15, a ja jestem zadowolony, że na 44-minutowym do tego tempa przyspieszyłem. A potem na maratonie przybiegamy kilka sekund od siebie.

W niedzielę poszliśmy do zoo, a potem daliśmy się przekonać córce licealistce 2.1 (druga córka licealistka, która idzie do pierwszej klasy), żeby pójść do miejsca, które nazywa się Hangar 646 – i właśnie otworzył się trzeci hangar na Targówku. Mój dziadek nazwałby to małpim gajem. Oprócz trampolin, z których Hangar 646 się wywodzi, super przeszkody z działu kalistnika. Przejście na rękach po rurach, po kółkach na łańcuchu, tyrolka w zwisie na rękach. Czuję tę godzinę w mięśniach, tych których nie mam i ciągle postanawiam sobie je zbudować. Teraz już tak naprawdę, że nie macie pojęcia. Koniec z zapadniętą klatką trenera.

Pojechałem dziś szukać żółtej koszulki bez rękawów, żeby ładnie wyeksponować naramienny na obozie. No i nie było. Zamiast tego kupiłem kółko, bo mnie zachwyciło. Klęk podparty, kolana na macie, jedziesz kółeczkiem do przodu 50 cm i wracasz. A jedziesz 60 cm i czujesz od razu, które mięśnie tułowia masz słabe. Więc jedziesz 70 cm 10 razy.

Share
Wojciech Staszewski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

staszewskibiega
144
 Zdjęcia
326
 ludzie
263
 Następujący
Wracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Grupa Młodzieży na wtorkowym Treningu Wspólnym w deszczu i słońcu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️ #treningobwodowy #rainbow #rainrun #ksstaszewscy #bieganie #wzmacnianie #koncertowa #grupamlodziezy #twardzielePodobno w sobotę #dzienojca To ja się już dziś pochwale ostatnim startem 🏃🏻syna 😁👍🏆🥈 #1mila #dzieci100m #srebrnymedal #ksstaszewscyGoniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila  #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezyZdradźmy w końcu tajemnicę naszego złota 🏆🥇 w Ekidenie tydzień temu w kategorii #biegamdobrze‼️Selfie z Robertem Korzeniowskim 🏃🏻🏃🏻przed startem 😉 A na serio: ciągle tym żyjemy 😁👍🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻Po co robić teraz siłę dynamiczną❓ Bo teraz jest ona najbardziej potrzebna, na startach na 5 albo 10 km‼️Jeśli chodziłes na siłownie w zimie, to myślisz, ze twoje mięśnie to pamietaja⁉️
#ksstaszewscy #treningwspolny #siladynamiczna #pilkilekarskie #grupamlodziezyKasia. Podopieczna. Parkrun, 5 km, maj 2018