Top

Pierwszy półmaraton MSŻ

KS Staszewscy / Blog  / Pierwszy półmaraton MSŻ

Pierwszy półmaraton MSŻ

Pierwszy półmaraton Mojej Sportowej Żony. Wypijmy za to. A na końcu konkurs na wynik MSŻ.

Kochanie, chcesz drinka, zapytałem nalewając sobie coli z rumem, trochę żeby podkreślić piąteczek, a trochę z głupia frant, bo u nas alkohol raczej się przeterminowuje niż jest wypijany. Przynajmniej piwo, serio. Czyś ty zgłupiał, Moja Sportowa Żona na to, czyś ty zgłupiał, że proponujesz mi alkohol przed startem.

No tak. Wszystko się odwróciło. Kiedyś to ja szykowałem się na zawody, a Kinga na podawanie żelów i bananów na trasie. Zawsze była blisko mojego biegania, zawsze było zielone światło na starty, na treningi, każdemu życzę takiej sportowej żony, chociaż nie tej, bo tej nie oddam żadnemu szatanowi nawet za 2:29 w maratonie. Kobieta-rakieta.

Więc zawsze była blisko biegania, zawsze towarzyszyła. Zawsze się kłóciła, bo kocha się kłócić i taką ją pokochałem, góralkę niskopienną, więc kłóciła się o technikę wykonywania ćwiczeń. Chociaż nie, wtedy żadnych ćwiczeń nie wykonywałem, więc kłóciła się o rozciąganie. Zawsze powtarzam, że jeśli zauważyliście, że akcja Polska Biega miała zajawkę na rozciąganie, to wiedzcie, że to przez MSŻ i jej fitnessowe tłuczenie mi do głowy, jakie to ważne. Potem na kursach instruktorskim i trenerskim utwierdzałem się w tym przekonaniu, ale matką chrzestną stretchingu jest dla mnie MSŻ.

Wiecie, że jest zegarynką? Córką zegarmistrza i nie wiem, czy to możliwe, doktor Chazan by pewnie wiedział, ale chyba urodziła się z małym zegareczkiem sprzęgniętym z drobnym serduszkiem niemowlaka. Jak miała być o 11.50 na 17 kilometrze z bananem, to czekała tam od 11.30 z bananem i jeszcze butelką coli, bo może bym chciał łyka. Chociaż uważa colę za truciznę, ale wie, że ja ją kocham. Colę (ją też, ale to chyba oczywiste w tym wpisie).

Ale do biegania zawsze stała jeżem. Do biegania i do Warszawy. I nadal są to dwie szorstkie przyjaźnie, jak mówił klasyk.

Z bieganiem MSŻ zaczęła flirtować po urodzeniu Małego Yody. Bo nie było czasu na tyle godzin fitnessu, co wcześniej, nie było chyba też ochoty, bo Mały Yoda jest tak fajny jak skondensowane TBC i ABT. A ruszać się trzeba. Bo my jesteśmy uzależnieni. Uzależnieni od ruchu, sportu, aktywności. Tacy się dobraliśmy dwanaście lat temu.

Zaczęła biegać. Był ciepły wiosenny dzień roku 2014, kiedy wyszła na pierwsze bieganie. Miał być, sprawdzian na 5 km, sądziłem, że bez problemu zrobi to w 30 minut. Zrobiła 2,5 km i wymęczona wróciła piechotą.

I to nie jest banalna opowieść, że już następnego dnia się zawzięła, to nie jest socrealizm w literaturze i portrety tytanów. Nie. Obwąchiwała się z tym bieganiem przez kilka miesięcy, zanim zdecydowała się na regularny trening. Na 10 km wystartowała wiosną 2015. Postawiła warunek: pobiegnie w zawodach dopiero, kiedy będzie gotowa na złamanie 50 minut. W Milanówku, zawsze będziemy cię już dobrze wspominać ty śliczne podwarszawskie miasteczko, trzasnęła 48:30, a ja płakałem w sobie i chyba też w oczach na ostatnim kilometrze tego biegu, kiedy przyspieszała z tą twardością, z którą robi brzuchy na fitnessie. Spróbujcie ją pokonać w brzuchach – no way, chyba, że któraś z was ćwiczy fitness; faceci mogą się poddać od razu.

SONY DSC

Kinga z Sabiną w święta (przed bieganiem)

Skracając – bo o MSŻ mógłbym godzinami, Dziki to wie – półmaraton pojawił się w mojej głowie jeszcze przed moją kontuzją. W rozmowach zadebiutował w tym roku w święta w Rabce. Sabina, szwagierka, która z dziesięć lat temu mruczała, kiedy zbierałem się na bieganie, a potem sama się zebrała i zobaczycie w poniedziałek na zdjęciach konkretne zmiany w wizerunku… więc Sabina ma już za sobą półmaraton, nawet kilka. Teraz powalczy o życiówkę 1:49, ale nie ma tego jak w banku, bo kontuzja jej odebrała trochę czasu z przygotowań.

SONY DSC

Kinga z Sabiną w innym roku, ale nie wiem, czy wcześniej, czy później. Takie zdjęcia robimy co roku w Wigilię w ramach Projektu Siostry

Kinga, bo miało być o Kindze, Mojej Sportowej, kobiecie-rakiecie. Kinga ciągle głośno mówi (bo ona zawsze głośno mówi, góralka) że biegania to ona właściwie nie lubi i chce szybko skończyć trening, żeby mieć z głowy. Ale trenuje rzetelnie. Chociaż mało – trzy razy w tygodniu wliczając to Trening Wspólny z naszymi podopiecznymi. Naprawdę mało – kilometraż miesięczny (!) poniżej 100 km. Startuje do tego półmaratonu z poziomu życiówki 46:28 na dychę z ubiegłorocznego Biegu Niepodległości.

A że z Warszawą MSŻ jest wprawdzie coraz cieplej (Kinia, zamieniłabyś te Kabaty na Kurdwanów albo Borek Fałęcki, no powiedz sama?), ale ciągle szorstko, to w półmaratonie Kinga postanowiła zadebiutować w Krakowie. W tę niedzielę. Naprawdę: już w tę niedzielę, to się dzieje naprawdę.

Zdjęcie poniżej – dzień przed maratonem w Krakowie w 2009 roku. To było z miesiąc przed naszym ślubem. I to był mój dobry maraton. Wynik 2:51, w tej chwili trzeci w życiu. Pamiętam – mówiłem o tym w spiczu na ślubie – że Kinga podawała mi (jadąc na rolkach) baton energetyczny na 20 kilometrze.

krakow2009 013

Konkurs. Nagroda tradycyjna: miesięczna opieka trenerska KS Staszewscy (plan przygotowany przeze mnie, czyli Staszewskiego i dużo serca i zrozumienia w liście przewodnim, analizie ankiety itp., bo ja kocham bieganie prawie tak jak Kingę, a jak kocham Kingę, to chyba na zdjęciu widać, chyba że ktoś byłby ślepy i widział tam tylko rytualną fotografię pod Sukiennicami). Można skorzystać, można przekazać komuś.

Zadanie też tradycyjne. Jaki rezultat osiągnie MSŻ. Każdy może typować raz. Nie można typować wyniku, który już padł. Wygrywa ten, kto pomyli się o najmniej sekund do oficjalnego wyniku netto. Typujemy do godziny 10:59 w niedzielę. W komentarzach, czyli jak to się dawniej mówiło na podblogu.

Wiecie co? Wiem, że ona jest dobrze przygotowana. Ale będę się chyba denerwował przy trasie. Teraz wszystko w jej nogach.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • AdamW
  17 marca 2017 at 22:02

  1:44:40, tyle samo co moj pierwszy polmaraton 🙂 Powodzenia Kinga.

 • Andrzej z lasu
  18 marca 2017 at 06:10

  1:45:00 – jak w zegarku☺?

 • Danusia
  18 marca 2017 at 08:57

  Pani Kingo , ale ten Pani mąż pięknie o Pani pisze. Pozazdrościć. Życzę wszystkiego najlepszego. Ja stawiam na 1:42. I choćbym trafiła . To i tak nie skorzystam Bo za daleka droga. Ale przekazałaby osobie bardziej potrzebującej takiego treningu. Serdecznie pozdrawiam cała Waszą trójkę. ??‍♀️??‍♀️??‍♀️??‍♀️??‍♀️???

 • MSŻ
  18 marca 2017 at 10:02

  Tak, wpis wslentynkowy, a ja zła baba jestem od rana, bo tak mnie przeraża te 21 km. Coś ty uczynił Staszewski ;)?

 • Staszewski
  18 marca 2017 at 10:14

  @Raf – nie nabroiłem, tylko naprawdę sobie zrobiłem tego drinka (za dużo powiedziane: cola z rumem) i usiadłem do pisania z duszy. Może rzeczywiście Renesans 🙂

 • Maciej A.
  18 marca 2017 at 10:28

  1:42:40 Trzymam kciuki! Ja też lecę z bratem na życiówkę 1:34:59 ale wiatr może pokrzyżować nam plany. Będzie ogień!

 • Marlena
  18 marca 2017 at 13:21

  Super wpis 🙂 Myślę że bieg też będzie bardzo udany. 1:39:22 ? Powodzenia!

 • Renata
  18 marca 2017 at 15:37

  1:43:59 Powodzenia, Kinga! Trzymam kciuki!

 • Staszewski
  18 marca 2017 at 17:56

  Dziś w Krakowie wieje, jak w Kieleckiem. Jutro ma być niewiele lepiej. Ale temperatura i słońce po naszej stronie!
  Tyle typów, ze pewnie ktoś trafi co do sekundy. Ja swój podam jutro około 11

 • Dorota
  18 marca 2017 at 20:22

  powodzenia Kinga!
  1:45:30

 • Marzena
  18 marca 2017 at 20:33

  Kinga baw się dobrze podczas półmaratonu. Pobiegnij tak, żebyś była zadowolona z siebie. To pierwszy taki, więc będziesz go pamiętać. Dużo radości Ci życzę w czasie biegu.
  A tekst piękny, pełen miłości. Jutro też będzie pięknie. Już nie mogę doczekać się relacji.
  Obstawiam 1:46:30 🙂

 • Anonim
  18 marca 2017 at 21:27

  Tu Dziki
  Jestem Wysokim Sekretarzem tego Konkursu. Zbieram głosy, liczę głosy, liczę, liczę, podam wyniki jutro wieczorkiem.
  Ale mogę głosować. Tako rzecze Konstytucja. Oto Kinga, korespondencyjna rywalka mojej Najstarszej Córki Zuzanny, będzie miała czas 1:43:45. Tako Dziki rzecze.
  I niechby taki czas miała Zuzia za tydzień w Warszawie.
  A dziś Zuzia 23:25 na ParkRunie, czyli wykonany plan treningowy na starcie kontrolnym, tempo 4’40. Tak jak miało być. Z Zuziå idziemy na złamanie 1:44 w półmaratonie, jest gotowa, ale to pierwsza połówka w życiu i wszystko może się zdarzyć.
  Kinga, trzymam kciuki! Dziki

 • Marta
  18 marca 2017 at 22:47

  1:42:29 Powodzenia!

 • ok123
  18 marca 2017 at 23:05

  Kinga, półmaraton to najfajniejszy dystans! Nie trzeba biec tak szybko jak na piątkę, nie trzeba biec tak długo jak na maratonie
  Można sobie pomyśleć, porozgladac się po mieście.
  Miłej niedzieli!

 • Staszewski
  18 marca 2017 at 23:31

  Ok – przez chwile myślałem, ze mnie cytujesz. Dokładnie tak myśle. Tłumacze to Kindze cały wieczór

 • Norbert
  19 marca 2017 at 09:15

  Kinga, obstawiam 1:44:15, choć oczywiście życzę ci urwania dobrych kilku minut z tego czasu. Warunki jak widzę w Krakowie świetne, chłodno, słoneczko, byleby za mocno nie wiało. Powodzenia. Run Kinga Run!!!

 • Magda
  19 marca 2017 at 09:54

  A ja obstawiam 1:37 ✊powodzenia

 • Michal S
  19 marca 2017 at 09:56

  1:44:35 powodzenia Kinga!

 • Staszewski
  19 marca 2017 at 09:57

  Zaraz wyjezdzamy na start. Gdyby nie ten wiatr obstawiałbym spokojnie 1:43:28. Ponieważ jest wiatr, to Kinga będzie musiała mocniej zawalczyć, ale podtrzymuje: 1:43:28 🙂

 • agnieszka
  19 marca 2017 at 12:52

  Brawo Kinga ! Brawo AdamW 🙂

 • Staszewski
  19 marca 2017 at 13:06

  Wiatr. Straszny. 1:44:43 – nieoficjalnie, wg stopera. Do konkursu będzie ważny czas netto z komunikatu. Kinga is KING!
  O rany 🙂

 • Dziki
  19 marca 2017 at 13:59

  Tu Dziki
  Czekamy na oficjalny komunikat. Konkurencja spora wokół nieoficjalnego wyniku. Może będą dwie nagrody? Dziki

 • Staszewski
  19 marca 2017 at 16:07

  Jest netto; 1:44:38. I co Panie Sekretarzu?

 • Andrzej z lasu
  19 marca 2017 at 16:18

  Wielkie ukłony Kinga! Nie docenilem Cię i przegrlem zasluzenie o ponad 20 sekund☺ jestem pod ogromnym wrażeniem!

 • pc
  19 marca 2017 at 16:47

  Gratulacje Kinga, ja 10 startów potrzebowałem, żeby zejść poniżej 1:45 🙂

 • Michał_obozowicz
  19 marca 2017 at 17:04

  Brawo Kinga, świetny bieg! A tym nie wygrałem w konkursie, ale byłem drugi 🙂 Najbliżej był AdamW, który podał czas 1:44:40, a ja obstawiłem 1:44:35.

 • DZIKI
  19 marca 2017 at 20:05

  Tu Dziki, Najwyższy Sekretarz Konkursu

  Oficjalnie jest tak:
  Kinga Staszewska – netto 1:44:38.
  Zatem w Konkursie zwyciężyli:
  AdamW (typował 1:44:40).
  Najwyższy Sekretarz Dziki rekomenduje także do nagrody:
  Michała S (1:44:35) – bezwzględnie równoległa I nagroda. Uzasadnienie: tylko 3 sekundy, a w dodatku w optymistyczną stronę i pod wiatr.
  T. Maćka (1:44:30) – II nagroda, bo tak by było, gdyby tak straszliwie nie wiało.
  Kolegę/Koleżankę o nicku “pc” (1:44:22) – III nagroda, bo tak by było, gdyby tak nie wiało.
  Karinę O (1:44:47) – dla parytetu i za trafne prognozy, gdyby jeszcze bardziej wiało.
  To był protokół.
  Podpisano: Dziki. Czyli Piotrek Krawczyk.
  Gratuluję wszystkim i dziękuję. Najbardziej gratuluję Kindze!
  Dziki

 • Staszewski
  20 marca 2017 at 18:12

  Dzięki za kibicowanie i typowanie!!!
  Zaraz Wam to wszystko opiszę, ale pora zamknąć konkurs.
  AdamW – gratuluję bardzo. Prosimy o kontakt: bieganieMALPAksStaszewscy.pl. Ustalimy co dalej z wygraną nagrodą (teraz, później, dla Ciebie, dla kogoś innego?).
  Dziki – dzięki za sekretarzowanie i rekomendacje.
  Rekomendowanym przekazujemy mocne gratulacje z komentarzem.
  Michała S (1:44:35). Michał został już seryjnym laureatem konkursów Caroliny. Obiecał trzeciego konkursu nie wygrać 😉
  T. Maćka (1:44:30). Fachowiec to Fachowiec. Trener Maciek z KS Staszewscy 🙂 i Legia Run Club
  Kolegę/Koleżankę o nicku „pc” (1:44:22). Kolega o nicku pc – fachowiec-informatyk-obozowicz-weteran.
  Karinę O (1:44:47). Kto był na obozie w Rabce tak zna trenerkę, że nawet półtora roku później postawi dobrą prognozę.
  Gratulacje raz jeszcze 🙂

 • Dziki
  20 marca 2017 at 19:06

  Tu Dziki, Najwyższy Sekretarz Generalny
  Akceptuję to 🙂
  Dziki

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
194
 Zdjęcia
473
 ludzie
627
 Następujący
Jeszcze tydzień temu biegaliśmy na obozie w Rabce (fot. z butami). A w niedziele zapraszamy Podopiecznych i Sympatyków na dychę z handicapem w Lesie Kabackim (WuWuA) - chyba już piąta edycja #10do10 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Na zdjęciach jak było miesiąc temu, a na ostatnim - kawa w @ach_cafe gdzie mamy zarezerwowany stolik po biegu i 10-procentową zniżkę dla uczestników biegu. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/272573997005932/?ti=ia #ksstaszewscy #biegajznami #laskabacki #biegdowspolnejmety #achcafeBajeczny wbieg na Turbacz z Obidowej. Szczyt ZUPEŁNIE zmieniony, huragan zniszczył drzewa, widok na Tatry i Babią. Dobrze? Źle? Na pewno inaczej‼️ #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #wbijajnexttimeMini-Oboz Biegowy w Rabce. Pobiegliśmy w góry i spotkaliśmy wiosnę na zbiegach. A pomysł z pierwszym marcowym przejściem Poniczankj wyszedł spontanicznie od Podopiecznych (brawo Szczepan). Ładnie jak w obrazku, tylko jelenia na rykowisku brakuje (ale dwie sarny na zbiegu z Krzywonia były, Paweł tez widział). #obozbiegowy #grupamlodziezy #rabkazdroj #wiosnawgorachDzień przed startem #obozbiegowy w #rabkazdroj - narty w Białce. Żółta firmowa flaga dziś wieczorem zaczyna biegać po Gorcach i Beskidzie Wyspowym. #treningbiegowy #narty #wyciagkrzeselkowy #bialkatatrzanskaTo jest najbardziej romantyczna pętla na tempo progowe na świecie. 670 m w parku zdrojowym w Rabce. Będzie pięknie, obóz 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️rusza już pojutrze 👍 #ksstaszewscy #biegamy #treningwparku #preczzestadionami #rabkaczekawzywazdalekaW drodze do pracy było 30 km biegiem 🏃🏻 Wiec powrót - metro i wreszcie Veturilo‼️ Najlepszy wynalazek miejski XXI wieku 🚴‍♀️ od dziś powrócił. #staszewskibiega #rowermiejski #porzucciesamochody #bedziecieszczesliwsi #treningdomaratonuNie unikaj pączków 🍩SPALAJ JE‼️ 300 kalorii da Ci energię na pół godziny treningu. #tlustyczwartek #biegamy #ksstaszewscy #nazdrowieLute treningi za nami. Dziś był wstęp do interwałów czyli biegowe przedwiośnie 🏃🏼‍♀️🏃🏻👍 #grupamlodziezy #ksstaszewscy #ekspresjawieczoru #efektwowKto robi podbiegi, ten ma widoki na dobre wyniki 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️. #grupamlodziezy na wtorkowym #treningwspolny z #ksstaszewscy w rekordowym składzie. Chciałbym jeszcze raz zobaczyć światła miasta (kto bez Googla wie, czyj to kawałek? 😎