Top

Piłka w ruinie

KS Staszewscy / Blog  / Piłka w ruinie

Piłka w ruinie

Lata za piłką jak oszalały. Wali bomby z lewej nogi, chociaż jest praworęczny. Jest zazwyczaj Lewandowskim, ale dzisiaj był też Szczęsnym (nie wszystko rozumie jeszcze z piłki). Z przedszkola wrócił z wielkim, dla niego wręcz egzystencjalnym pytaniem „Czy Rybus jest z Polski”. Właśnie wskoczył na wyższy level, międzyprzedszkolny, bo w czasie kiwania się z ojcem, potrafi już zaskakująco zmienić tor piłki.

Harata w gałę jak moje pokolenie przed laty. Wiemy, że w przedszkolu zaczyna kopanie jak wychodzą na dwór o 15.30, a kiedy Kinga przychodzi po niego, to ciągle gra i namawia mamę na mecz dzieci kontra mama. Albo jak ostatnio: dzieci i mama, kontra on. Czyli ma chyba ego większe niż cała reprezentacja na przedmundialowej sesji reklamowej. Ale też wtedy przegrał.

Chodził do końca marca do osiedlowej szkółki piłkarskiej. Na wiosnę zawsze się z takich aktywności wypisujemy, bo sami jeździmy, wyjeżdżamy, uprawiamy, ale od jesieni będziemy się znów chcieli gdzieś zapisać. Myśleliśmy o zajęciach ogólnorozwojowych w szkółce tenisowej Tie Break, nie żeby został tenisistą, tylko mają fajną ogólnorozwojówkę z torami przeszkód, rywalizacjami. Myśleliśmy o jakichś sportach walki, bo to biegający testosteron. Ale chyba nie możemy mu tego zrobić.

Nie możemy mu zabrać tej miłości do piłki. Tej, którą myśmy mieli. To się chyba jakoś przenosi z genami ojców, z pokolenia na pokolenie. Co takiego jest w piłce nożnej? Nie wiem. Wiem, że ganiałem za moją poprzecieraną piłką z większym zacięciem niż reprezentanci w Moskwie i Kazaniu. I widzę, że Mały Yoda robi to samo.

To jest czysta miłość. Jeszcze bez zawodu, jaki spotyka dorosłych. Bo on, kiedy tak biega po murawie Męćmierza (byliśmy tak w weekend na corocznym spotkaniu reporterów „u Małgosi”, mojej mistrzyni zawodu), to jest tym Lewandowskim, który góry przenosi, bramki zdobywa i jesteś zwycięzcą.

Żadnego zdjęcia z piłką mu nie zrobiliśmy. Zresztą i tak net jest teraz zasrany zdjęciami z piłkarstwa i to nie są wcale dobre konotacje.

Zdjęcie z Męćmierza, rezerwat Krowia Wyspa. A dwa pozostałe ze skansenu na przyczółku Warecko-Magnuszewskim. Fascynacji militariami na szczęście nie ma, ale historię trzeba znać.

Dojechaliśmy do domu i jeszcze przed meczem kolumbijskiej nawały z polską nawałką musieliśmy pokopać piłkę w domu. Gdyby nie wynalazek miękkich, gąbczastych piłeczek, mielibyśmy już pół zastawy wytłuczone i dziurę w obrazie.

Uwielbiam tę jego fascynację. Chociaż się trochę boję – wejścia w świat, na którego szczycie są fryzury na żel, sportowe bryki z kosmosu i kibolski fanatyzm. To nie są wymarzone wzorce.

Będę się tym martwił, jak wskoczymy na poziom międzyszkolny. Na razie musimy poszukać dobrej szkółki piłkarskiej na Ursynowie. Chyba nie mamy wyjścia. Bo polska piłka w ruinie 😉

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • ok123
  1 lipca 2018 at 13:04

  Mam prośbę o radę.
  Mój stary dobry Garmin Forerunner 305 wyzionął ducha i zastanawiam się jaki pulsometr kupić.

  Potrzebuję naprawdę tylko podstawowych funkcji: tętno, tempo, odległość GPS, możliwość ustawienia treningu interwałowego.
  Używam tylko w czasie treningów, nie potrzebuję zegarka biegowego na co dzień.

  Dwa pytania:
  1) czy to prawda, że pomiar tętna na pasku jest cały czas dokładniejszy niż na nadgarstku? To akurat dla mnie ważne, jeżeli tak jest to wybiorę pasek.
  2) jaki prosty model wybrać – któregoś Forerunnera (25, 30, 35?), Polara?

  Poradźcie proszę.
  Dzięki!

Dodaj komentarz

staszewskibiega
144
 Zdjęcia
326
 ludzie
263
 Następujący
Wracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Grupa Młodzieży na wtorkowym Treningu Wspólnym w deszczu i słońcu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️ #treningobwodowy #rainbow #rainrun #ksstaszewscy #bieganie #wzmacnianie #koncertowa #grupamlodziezy #twardzielePodobno w sobotę #dzienojca To ja się już dziś pochwale ostatnim startem 🏃🏻syna 😁👍🏆🥈 #1mila #dzieci100m #srebrnymedal #ksstaszewscyGoniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezyZdradźmy w końcu tajemnicę naszego złota 🏆🥇 w Ekidenie tydzień temu w kategorii #biegamdobrze‼️Selfie z Robertem Korzeniowskim 🏃🏻🏃🏻przed startem 😉 A na serio: ciągle tym żyjemy 😁👍🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻Po co robić teraz siłę dynamiczną❓ Bo teraz jest ona najbardziej potrzebna, na startach na 5 albo 10 km‼️Jeśli chodziłes na siłownie w zimie, to myślisz, ze twoje mięśnie to pamietaja⁉️
#ksstaszewscy #treningwspolny #siladynamiczna #pilkilekarskie #grupamlodziezyKasia. Podopieczna. Parkrun, 5 km, maj 2018