Top

Lifty trudne. Studio Ajfon

KS Staszewscy / Blog  / Lifty trudne. Studio Ajfon

Lifty trudne. Studio Ajfon

Lifty to proste i efektywne ćwiczenie. Można je robić na stojąco, na leżąco – albo w podporze bocznym, tak jak wymyśliła Moja Sportowa Żona.

Lifty na desce, tak bym to nazwał. Nowe ćwiczenie KS Staszewscy co wtorek na blogu StaszewskiBiega.pl

A post shared by Wojciech Staszewski (@staszewskibiega) on

Zwykłe lifty na boku wyglądają tak – leżysz bokiem na macie i unosisz jedną nogę 10-20-30 razy w jednej serii zależnie od stopnia wytrenowania. Potem przekładasz się na drugi bok i ćwiczysz drugą nogę. Możesz zrobić 3-4 serie.

MSŻ wymyśliła lifty niezwykłe, tylko lifty trudne – w podporze bocznym. Utrzymujesz stabilizację ciała mięśniami całego korpusu. I ćwiczysz najpierw jedną, potem drugą nogę. 3-4 serie (podwójne, na każdą nogę) po 10 powtórzeń na początek będzie dość. Dość dobrze. Powodzenia.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • gz_81
  16 marca 2017 at 13:24

  Poznański Półmaraton ktoś? Jam młody ojciec, bez topowej formy, ale mam pozwolenie na występ z okazji urodzin. Nie-życiówkowo, więc szukam motywacji jak biec, po co i z kim. Tak z 1h30min lub 1h40min.
  I jeszcze napiszę, że dzisiaj właśnie zrobiłem interwały. 10x600m z tempie około 3:20. 9 i 10’ty zbliżył się już do 3:25. Zawsze mi trener mówił, że ostatnich nie wolno wolniej niż reszty, ale to się chyba jeszcze łapie. Ale teraz się czuję jak młody bóg. Śmieję się, że zawsze podczas szybkich interwałów próbuję obliczyć ile kilometrów w sumie już przebiegłem albo zrobić inne proste matematyczne obliczenia, ale mózg całkowicie siada. Całkowicie.

  p.s. taka bzdurka jeszcze. Wczoraj byłem na spacerze z małym i biegacz sobie biegał naprzeciwko. Pokiwałem mu! Bo ja też biegacz. Tylko zapomniałem, że nie biegłem wtedy i spojrzał na mnie jak na zboczeńca. Biegacze biegaczom z reguły miło odkiwowują – ale biegacz pieszemu to już dziwnie. Choć ostatnie jakiś pan na mnie trąbnął autem. Chyba też biegacz. A może to moje legginsy.

 • Basia
  16 marca 2017 at 15:06

  oj, tam mnie machają i piesi, i dzieci, i sąsiedzi, i ja im też macham rzecz jasna, i uśmiecham się od ucha do ucha. Inna rzecz, że mam skłonność do biegowych ubrań w żywych kolorach, a że bardzo szczupła nie jestem, to zwracam uwagę. Teraz to już właściwie nie, ale jeszcze 5-6 lat temu, jak wszyscy biegali w czarnych leginsach, moje kolorowe – rzucały się w oczy – trzymam kciuki -powodzenia

 • Staszewski
  16 marca 2017 at 17:38

  Też mi się zdarza z tym machaniem biegaczom, zwłaszcza w ostatnim czasie. Na rowerze na przykład. A dziś na pierwszym bieganiu (tak!) musiałem sobie przypominać biegowe rytuały. Pierwszej osobie nie machnąłem przez dezorientację. Kolejnym już z lubością.

Dodaj komentarz

staszewskibiega
130
 Zdjęcia
262
 ludzie
204
 Następujący
Mini-obóz biegowy 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce czyli jak zostawiliśmy w górach ⛰zimę i przynieśliśmy Wam wiosnę. A zapisy na LETNI OBÓZ w Rabce 🌞znajdziesz tu: //ksstaszewscy.pl/oboz/Rabka jak Islandia. Podbiegi na Maciejowej na I Mini-Obozie biegowym w Rabce. #obozgiegowy #bieganiepogorach #ksstaszewscy #islandiaRabka-Zdrój - dzień przed I Mini-Obozem Biegowym 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Pobiegniemy po wiosnę 🌿☘️🌸🌻🌾🌞 #ksstaszewscy #obozbiegowy #bieganiepogorachGrupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻pokonała dziś po ➡️ 960 stopni na schodach pod Zamkiem Ujazdowskim uzupełniając trening ćwiczeniami na mini-plotkach. Kończyliśmy na nogach miękkich jak śnieg 🌨☃️😀 #bieganie #trening #treningwspolny #grupamlodziezy #agrykolaLatanie ✈️ Czyli dziennikarz przy pracy 😎 #bieganie #nietylkobieganie #trening #fitness #bungeefitness #bungeefitnesspolskaChłopaki po treningu. Jeden biegowym, drugi piłkarskim. #endorfiny #malyyoda #staszewskibiegaNajlepszy moment weekendu ❤️ #malyyoda #nietylkobieganie #bałwan #bałwanekWeekendowe długie wybieganie. Dotarłem do Konstancina i spotkałem zimę nad rzeczką opodal #bieganie #zima #uzdrowiskokonstancinI pomyśleć: dorośli ludzie. #ksstaszewscy #bieganie #treningwspolny #trening #grupamlodziezy