Top

Lifty trudne. Studio Ajfon

KS Staszewscy / Blog  / Lifty trudne. Studio Ajfon

Lifty trudne. Studio Ajfon

Lifty to proste i efektywne ćwiczenie. Można je robić na stojąco, na leżąco – albo w podporze bocznym, tak jak wymyśliła Moja Sportowa Żona.

Lifty na desce, tak bym to nazwał. Nowe ćwiczenie KS Staszewscy co wtorek na blogu StaszewskiBiega.pl

A post shared by Wojciech Staszewski (@staszewskibiega) on

Zwykłe lifty na boku wyglądają tak – leżysz bokiem na macie i unosisz jedną nogę 10-20-30 razy w jednej serii zależnie od stopnia wytrenowania. Potem przekładasz się na drugi bok i ćwiczysz drugą nogę. Możesz zrobić 3-4 serie.

MSŻ wymyśliła lifty niezwykłe, tylko lifty trudne – w podporze bocznym. Utrzymujesz stabilizację ciała mięśniami całego korpusu. I ćwiczysz najpierw jedną, potem drugą nogę. 3-4 serie (podwójne, na każdą nogę) po 10 powtórzeń na początek będzie dość. Dość dobrze. Powodzenia.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • gz_81
  16 marca 2017 at 13:24

  Poznański Półmaraton ktoś? Jam młody ojciec, bez topowej formy, ale mam pozwolenie na występ z okazji urodzin. Nie-życiówkowo, więc szukam motywacji jak biec, po co i z kim. Tak z 1h30min lub 1h40min.
  I jeszcze napiszę, że dzisiaj właśnie zrobiłem interwały. 10x600m z tempie około 3:20. 9 i 10’ty zbliżył się już do 3:25. Zawsze mi trener mówił, że ostatnich nie wolno wolniej niż reszty, ale to się chyba jeszcze łapie. Ale teraz się czuję jak młody bóg. Śmieję się, że zawsze podczas szybkich interwałów próbuję obliczyć ile kilometrów w sumie już przebiegłem albo zrobić inne proste matematyczne obliczenia, ale mózg całkowicie siada. Całkowicie.

  p.s. taka bzdurka jeszcze. Wczoraj byłem na spacerze z małym i biegacz sobie biegał naprzeciwko. Pokiwałem mu! Bo ja też biegacz. Tylko zapomniałem, że nie biegłem wtedy i spojrzał na mnie jak na zboczeńca. Biegacze biegaczom z reguły miło odkiwowują – ale biegacz pieszemu to już dziwnie. Choć ostatnie jakiś pan na mnie trąbnął autem. Chyba też biegacz. A może to moje legginsy.

 • Basia
  16 marca 2017 at 15:06

  oj, tam mnie machają i piesi, i dzieci, i sąsiedzi, i ja im też macham rzecz jasna, i uśmiecham się od ucha do ucha. Inna rzecz, że mam skłonność do biegowych ubrań w żywych kolorach, a że bardzo szczupła nie jestem, to zwracam uwagę. Teraz to już właściwie nie, ale jeszcze 5-6 lat temu, jak wszyscy biegali w czarnych leginsach, moje kolorowe – rzucały się w oczy – trzymam kciuki -powodzenia

 • Staszewski
  16 marca 2017 at 17:38

  Też mi się zdarza z tym machaniem biegaczom, zwłaszcza w ostatnim czasie. Na rowerze na przykład. A dziś na pierwszym bieganiu (tak!) musiałem sobie przypominać biegowe rytuały. Pierwszej osobie nie machnąłem przez dezorientację. Kolejnym już z lubością.

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
171
 Zdjęcia
456
 ludzie
566
 Następujący
Bombowy czwartek! Długie wybieganie 🏃🏻w drodze do pracy (tempo easy 5:28 min./km więc ok). A po pracy Kinga ❤️ przyrządza bombę węglowodanową, zdrową na maksa 👍 #ksstaszewscy #kingajestsuper #salata #awokado #gruszka #orzechyKS Staszewscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻zaczęli Nowy Rok od opowiadania w #tvn24 #jakzaczacbiegac - o godzinie 8.10 😱 Najważniejsze: zacznij DZIŚ! Jutra nie ma! 😀Potem fota z @Robert Kentereit i Kinga pędem ruszyła na trening outdoorowy z Podopiecznym. A ja wrzucam tę fotę między seriami pompek na treningu indoorowym własnym 👍 #ksstaszewscy #nowyrok2019 #wstajesziwiesz #itrenujeszTu możesz przeczytać o bieganiu w Wigilię w bieli: https://ksstaszewscy.pl/sniegi-na-wysokosciach/ A tu o marcowym mini-obozie w Rabce, na który wyznaczałem właśnie tę trasę: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/. #ksstaszewscy #lubonwielki #zimawgorach #wszystkiegonajlepszegoNajprostsze życzenia świąteczne. Najszczersze. Prosto z Rabki, z drogi na Luboń Wlk. 🌲🎁❤️😃 Kinga i Wojtek #ksstaszewscy #christmas #runninginsnow #zyczeniaswiateczne #lovelovelove #szczerzePodaruj bliskim BIEGANIE 🏃🏼‍♀️🏃🏻🎁🌲 Kliknij i będziesz mieć super prezent do wydrukowania w kilkadziesiąt minut 👍📲❤️ https://ksstaszewscy.pl/bon-prezentowy-na-bieganie/ #bieganie #podchoinka #bonprezentowy #voucher #nowapasja #zmianaFinisz dzisiejszej 10do10 czyli treningowego wyścigu na 10 km do wspólnej mety w Lesie Kabackim. Wyniki za pół godziny na KS Staszewscy - Trenuj Bieganie na FB. Dzięki za wspólne emocje 😃 #ksstaszewscy #10do10 #laskabacki #powitaniezimyStartowaliśmy w pierwszym, premierowym parkrunie Warszawa Pole Mokotowskie (każda sobota 9.00). Szybka piątka. Przynajmniej dla naszej Podopiecznej Iwony (górne zdjęcia), która pobiegła ok. 22:30 i wyprzedziła trenerkę Kingę (która robiła trening progowy). Eliza (dolne foto) - trening easy. A trener Wojtek - trening porażki na początek sezonu, nie byłem nawet w dwudziestce. Tak się zaczyna praca pod wiosenne medale 👍 #parkrunpolemokotowskie #ksstaszewscy #staszewskibiega #odfakapudosukcesuOdkrycie tygodnia: woda z cytryną jest pyszna. Trzeba tylko odstawić cukier i za jakiś czas woda z cytryną przestaje być kwaśna, staje się pachnąca, aromatyczna, lemoniadowa. Towarzyszy mi dziś w pracy i czuję, że zaproszę ją na stałe do swojego życia 💻🏃🏻📲😀👍Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️