Top

Biegam za pracą. Od zaraz

KS Staszewscy / Blog  / Biegam za pracą. Od zaraz

Biegam za pracą. Od zaraz

Szukam pracy. W dziennikarstwie, a przynajmniej moją dziennikarską – nie biegową – nóżką. Uścisnęliśmy sobie dzisiaj dłonie z Jackiem, naczelnym Twojego Stylu i będę teraz szukał nowego miejsca na ziemi czarnej, niewdzięcznej, wyschniętej na proch. Bo media to nie jest żyzna gleba dziś.

Znam swoją wartość w dziennikarstwie. Przeliczając to na bieganie, to naprawdę poniżej 2:30 w maratonie. Dzisiaj też to parę razy usłyszałem. Wiem, które redakcje chętnie wezmą ode mnie teksty i nawet zapłacą prawdziwe pieniądze. Ale jak pomyślę o tym korowodzie szukania “klubu”, który mnie przyjmie na etat, to opada mi testosteron.

 • Etat, bo? – zapytał mnie dziś jeden szef klubu, z którym rozmawiałem.
 • Bo – coś odpowiedziałem mądrzej lub nie. A co? Miałem wypruć bebechy? Że czuję się zbyt tłustym kocurem, żeby biegać za trzema myszkami po pustym pokoju? Że mam fajne życie z przecudnej urody żoną, mieszkaniem urządzonym na podobieństwo ajfona, bieganiem i trzema dyplomami Grand Press oraz zapłaconym przez pracodawcę ZUS-em i urlopem. I że nie chcę żeby mi świat z tej układanki wyjął dwa klocki. I że znów po raz kolejny w ostatnich latach widzę błąd w matrixie: tak jak pisałem parę lat temu dziennikarza Gazety Wyborczej powinno być stać na wyjazd na maraton we Frankfurcie, tak jak napiszę dziś Staszewskiego statek pijany nie powinien co chwila wyrzucać za burtę. Statek pijany to z poezji, a nie z aluzji. A wody najbardziej się boję.

Więc szukam pracy. I jak to się mówi “oczekuję propozycji”: wojciech.staszewski@gazeta.pl albo mail czy telefon ze strony KS Staszewscy, jeśli komuś wygodniej. Nie damy się z Kingą, to jest kobieta-wsparcie, a ja jestem facet-oparcie. Chwilowo na niestabilnym gruncie.

Sportowo jest nieźle. Przykurcz w plecach ustąpił w 90 procentach. Bardzo pomogło mi, jak w sobotę na spacerze rowerowym z Małym Yodą po Kopie Cwila stanąłem sobie (kiedy Mały Yoda zjeżdżał z górki) na bardzo rzetelne rozciąganie mięśnia biodrowo-lędźwiowego. U mnie to właśnie biodrowo-lędźwiowy obok czworobocznego lędźwi i prostownika grzbietu był przykurczony najbardziej.

Wiecie jak się rozciąga mięsień biodrowo-lędźwiowy? Stajesz w dużym wykroku, noga z przodu może być oparta na niewielkim murku, ale może być też na ziemi. I schodzisz nisko, żeby czuć było w pachwinie. Jeśli do tego wykonasz taki ruch (a raczej stały nacisk), jakbyś chciał wsunąć miednicę pod spód tułowia, jak szuflę, to będzie perfekcyjnie.

Jeszcze rano miałem dylemat – czy wyleczyć się w 100 procentach samym rozciąganiem i rolowaniem, czy pójść jeszcze raz na masaż, czy może do osteopaty. I właściwie podjąłem decyzję, że idę do osteopaty, chociaż trzeba na to wydać stówę.

A potem dopadła mnie ta wieść pracownicza i od razu włączył mi się tryb oszczędnościowy. Bo może ta stówa będzie na wiosnę na wagę miesięcznych zajęć piłki nożnej z Małym Yodą. Albo wpisowego na ważny bieg dla mnie i Mojej Sportowej Żony. Miałem dziś właśnie o tym pisać i poprosić Was o rady – ale przekładam to na czwartek.

 

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • MEL. z Kabat
  27 listopada 2017 at 21:51

  Oby zmiana była na lepsze!
  Ja też się rozglądam za pracą (ale rozglądam, tzn. że mam komfort, bo jest zatrudnienie, a chcę lepszych warunków – albo raczej: nie gorszych, bo wygląda, że w obecnej będą gorsze ze względu na dojazdy), ale coraz częściej myślę o tym, żeby robić coś na własny rachunek, czyli zrezygnować z bezpiecznej i ciepluchnej posadki. Pomysłów mam kilka, ciągle brakuje odwagi i rozeznania w tym, jak założyć własną działalność i dalej ją prowadzić. Wiem, że były organizowane takie szkolenia i nawet chciałam iść, ale… w godzinach mojej pracy. :/

  Roluj się i rozciągaj. Szukaj wygodnych pozycji, w których naturalnie i bezwysiłkowo (bezbólowo) rozciągasz to co trzeba.

  Aha, parkrun jest i będzie za darmo. 😉

 • Wojtek
  27 listopada 2017 at 21:56

  Mel – zostanę mistrzem na 5 km, jak mi zostaną tylko parkruny 😉

 • mksmdk
  27 listopada 2017 at 22:38

  Znajac Cie pewnie zostalbys mistrzem na 5k parkrunowe ale dasz rade (wierze w Ciebie) i Frankfurt jest tylko kwestia czasu moze troche dalsza perspektywa aktualnie ale widze Cie tam na mecie tego szybkiego maratonu.

 • marsz
  28 listopada 2017 at 14:43

  powodzenia wojtku – najważniejsze, że potrafisz żyć z pisania, to wyjątkowa umiejętność, a czy z zusem czy bez, to już chyba mniej istotne…

  marsz

 • Wojtek
  28 listopada 2017 at 16:18

  Dzięki wszystkim za dobre słowo – tutaj, w esemesie czy na FB. Noc miałem trochę nieprzespaną, bo stres jest. Ale jeszcze patrzę optymistycznie 🙂 Maratończyk to facet, który jest wytrwały

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
171
 Zdjęcia
456
 ludzie
566
 Następujący
Bombowy czwartek! Długie wybieganie 🏃🏻w drodze do pracy (tempo easy 5:28 min./km więc ok). A po pracy Kinga ❤️ przyrządza bombę węglowodanową, zdrową na maksa 👍 #ksstaszewscy #kingajestsuper #salata #awokado #gruszka #orzechyKS Staszewscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻zaczęli Nowy Rok od opowiadania w #tvn24 #jakzaczacbiegac - o godzinie 8.10 😱 Najważniejsze: zacznij DZIŚ! Jutra nie ma! 😀Potem fota z @Robert Kentereit i Kinga pędem ruszyła na trening outdoorowy z Podopiecznym. A ja wrzucam tę fotę między seriami pompek na treningu indoorowym własnym 👍 #ksstaszewscy #nowyrok2019 #wstajesziwiesz #itrenujeszTu możesz przeczytać o bieganiu w Wigilię w bieli: https://ksstaszewscy.pl/sniegi-na-wysokosciach/ A tu o marcowym mini-obozie w Rabce, na który wyznaczałem właśnie tę trasę: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/. #ksstaszewscy #lubonwielki #zimawgorach #wszystkiegonajlepszegoNajprostsze życzenia świąteczne. Najszczersze. Prosto z Rabki, z drogi na Luboń Wlk. 🌲🎁❤️😃 Kinga i Wojtek #ksstaszewscy #christmas #runninginsnow #zyczeniaswiateczne #lovelovelove #szczerzePodaruj bliskim BIEGANIE 🏃🏼‍♀️🏃🏻🎁🌲 Kliknij i będziesz mieć super prezent do wydrukowania w kilkadziesiąt minut 👍📲❤️ https://ksstaszewscy.pl/bon-prezentowy-na-bieganie/ #bieganie #podchoinka #bonprezentowy #voucher #nowapasja #zmianaFinisz dzisiejszej 10do10 czyli treningowego wyścigu na 10 km do wspólnej mety w Lesie Kabackim. Wyniki za pół godziny na KS Staszewscy - Trenuj Bieganie na FB. Dzięki za wspólne emocje 😃 #ksstaszewscy #10do10 #laskabacki #powitaniezimyStartowaliśmy w pierwszym, premierowym parkrunie Warszawa Pole Mokotowskie (każda sobota 9.00). Szybka piątka. Przynajmniej dla naszej Podopiecznej Iwony (górne zdjęcia), która pobiegła ok. 22:30 i wyprzedziła trenerkę Kingę (która robiła trening progowy). Eliza (dolne foto) - trening easy. A trener Wojtek - trening porażki na początek sezonu, nie byłem nawet w dwudziestce. Tak się zaczyna praca pod wiosenne medale 👍 #parkrunpolemokotowskie #ksstaszewscy #staszewskibiega #odfakapudosukcesuOdkrycie tygodnia: woda z cytryną jest pyszna. Trzeba tylko odstawić cukier i za jakiś czas woda z cytryną przestaje być kwaśna, staje się pachnąca, aromatyczna, lemoniadowa. Towarzyszy mi dziś w pracy i czuję, że zaproszę ją na stałe do swojego życia 💻🏃🏻📲😀👍Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️