Top

Bieganie bez przedszkola

KS Staszewscy / Blog  / Bieganie bez przedszkola

Bieganie bez przedszkola

Najlepszy kros jest na Górce Kazurce. Taki tytuł dałem temu wpisowi w pierwszej wersji. A potem pomyślałem, że lepsza będzie szczerość bez ściemy od wyłącznie radosnego cieszenia się sportem.

W ramach radosnego cieszenia się sportem i weekendem w sobotę i w niedzielę zajrzeliśmy na Górkę Kazurkę. Nie co dzień organizują ci mistrzostwa świata w czymkolwiek 1,5 kilometra od domu. A już zwłaszcza w czymś tak efektownym, jak kolarstwo górskie.

Świetnie było zobaczyć w sobotę wysiłek juniorów, pokrzyczeć im i pokazać Małemu Yodzie sportowe emocje z bliska, bezpośrednio zza taśmy odgradzającej zawodników od garstki kibiców. Mieliśmy wrażenie, że kibicują tu wyłącznie trenerzy, rodziny, znajomi i KS Staszewscy w trzyosobowym składzie, bo córka gimnazjalistka pojechała już do babci do Rabki.

Juniorzy byli dla nas anonimowi, ale w niedzielę jechała Majka. Ta Majka. Przez dwie pierwsze pętle prowadziła trzyosobowa grupa. Na zdjęciu otwarciowym (końcówka trzeciej pętli) Majka się ogląda, czy już zostawiła rywalki za sobą. I dojeżdża do mety pierwsza, a organizatorzy puszczają na jej wjazd „Pszczółkę Maję”. Finisz widziałem z bliska, bo tam była trampolina z taśmami do skakania dla dzieci (10 pln za 10 min.) i Mały Yoda prosił, żebyśmy tam poszli, bo mu się w sobotę bardzo spodobało


Tak wyglądały kolarki na tle nieba.

Tak Moja Sportowa Żona z Małym Yodą na tle wyznaczonego Kazurki.

A tak kolarki nawracające po zjeździe i przed zjazdem. Patrząc na to stwierdziłem, że nie doceniałem Kazurki w sensie miejsca na kros. Można tu latać godzinę i ciągle być zaskoczonym nowymi ścieżkami.

Więc przybiegłem tu na kros dziś rano. Ale tylko na 45 minut, bo musimy się z MSŻ dzielić obowiązkami, którymi wcześniej dzieliliśmy się z przedszkolem. Przedszkole ma wolne, a ponieważ nie mamy żadnego supportu na miejscu, to sami się supportujemy.

Skróciłem trening do minimum czasu i maksimum efektywności, wróciłem usiadłem do pisania tekstu do „Twojego Stylu”. MSŻ wzięła Małego Yodę do swojej pracy, kiedy prowadziła fitness Mały Yoda siedział w tzw. playkidsie z dziećmi klientek. A potem poszli sobie na basen, bo to taki klub z basenem i instruktorki oraz padawani kształcący się na mistrzów Jedi mają tam wstęp wolny.

Teraz opracowałem już całe notatki, dorobiłem jeszcze jedną rozmowę przez telefon i przejmuję Yodę od MSŻ. Dziś niewiele się przykładam, ale trzeba tekst skończyć. Bycie z Yodą to przyjemność większa od oglądania Gwiezdnych Wojen, ale jak to wszystko pomieścić w jednym życiu – z jedną i drugą pracą, domem i snem. Logistyki na kolejne dwa dni już mamy opracowane, niemal na minuty. W środę wybieram się do redakcji, to tam dobiegnę itp.

Sajgon bez ściemy. A nam i tak jest łatwiej z naszymi nieregulaminowymi godzinami pracy. Jak Wy to rozwiązujecie?

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Dj rav
  19 lipca 2017 at 13:12

  Ciekawe zawody, dla mnie tez pozasportowo- spotkałem tam swojego pierwszego trenera Adama ktory wystawiał kilku mocnych zawodników z medalami. Drugiego trenera Michała ktory jako zawodnik został tam mistrzem polski masters. I trzeciego Trenera Wojtka ktory nauczył mnie biegac w górach;) Smutna refleksja jest taka, ze w obecnych czasach nie miałbym na takiej trasie zadnych szans- mega siłowo i technicznie, czołowka amatorow ponad 700 watow na pierwszym podjezdzie, to jest nieosiagalny kosmos. Swoja droga, ciekawe jak kontrole antydopingowe…;)

 • marsz
  19 lipca 2017 at 17:16

  gz – spóźnione ale szczere gratulacje za 34′, szacun !
  marsz

 • Staszewski
  19 lipca 2017 at 22:20

  Dj Rav – jak się wylicza te 700 W?

 • Dj rav
  20 lipca 2017 at 19:25

  Z urzadzonka typu garmin itp., to jest wskazanie pomiaru mocy. Za moich czasow urzadzenia dostepne tyllo dla profi, teraz pomiar mocy to podstawa treningu dla amatorow nawet…. Jak chcesz to podrzuce Ci jakies porownanie elity z amatorami, to juz norma,kazdy udostepnia na stravie.

 • FlossieTut
  25 lipca 2017 at 16:37

  Absolutely NEW update of SEO/SMM package „XRumer 16.0 + XEvil”:
  captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
  and more than 8400 another types of captchas,
  with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
  You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

  Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
  See you later!

  XRumer20170725

 • FlossieTut
  25 lipca 2017 at 21:59

  Revolutional update of SEO/SMM package „XRumer 16.0 + XEvil”:
  captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
  and more than 8400 another categories of captcha,
  with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
  You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

  Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
  Good luck!

  XRumer20170725

Dodaj komentarz

staszewskibiega
140
 Zdjęcia
307
 ludzie
248
 Następujący
Goniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezyZdradźmy w końcu tajemnicę naszego złota 🏆🥇 w Ekidenie tydzień temu w kategorii #biegamdobrze‼️Selfie z Robertem Korzeniowskim 🏃🏻🏃🏻przed startem 😉 A na serio: ciągle tym żyjemy 😁👍🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻Po co robić teraz siłę dynamiczną❓ Bo teraz jest ona najbardziej potrzebna, na startach na 5 albo 10 km‼️Jeśli chodziłes na siłownie w zimie, to myślisz, ze twoje mięśnie to pamietaja⁉️
#ksstaszewscy #treningwspolny #siladynamiczna #pilkilekarskie #grupamlodziezyKasia. Podopieczna. Parkrun, 5 km, maj 2018Kto pierze buty w pralce? Więcej na blogu StaszewskiBiega.pl #butywpralce #zonapedantka#flaga #ksstaszewscy #kibicowanie2018 #podejdzdonas10 km w Grand Prix Kabat zgodnie z planem 😎 Drugie miejsce w kategorii wiekowej, więc trzeba walczyć 🏆Plan: start w zawodach 1 Mila❗️ Marzenie: start w serii, którą poprowadzi sama Joasia Jóźwik‼️ Trzeba nagrać „filmik przekonujący” (do 30”) oznaczyć go #1mila, #zlotamila - i czekac, czy znajdzie się w 25 szczęśliwców wybranych przez #JJ do jej serii❤️
Namawiamy wszystkich 🏃🏻🏃🏼‍♀️Podopiecznych KS Staszewscy - weźcie udział w tym konkursie, wrzućcie swoje filmiki z 2 #. Może zrobimy sobie małe zawody w bezpośrednim starciu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻 👍