Top

Finał Mistrzostw

KS Staszewscy / Blog  / Finał Mistrzostw

Finał Mistrzostw

Jeśli dziś wtorek, to stoję właśnie razem z pięcioma konkurentami w blokach startowych. W wielkim finale najważniejszego konkursu branżowego Grand Press. I to w niebylejakiej kategorii Wywiad. Dostałem nominację za rozmowę z krakowską sędzią Moniką Nawarą-Chodak. Tytuł mocny: Nigdy nie spotkałam diabła.

Wywiad zaczął się tak.

Twój Styl: Kiedy ostatnio sąd gotował obiad?

Monika Nawara-Chodak: W niedzielę rano.

TS: Co sąd ugotował?

MN: Botwinkę, bo jestem specjalistką od zup. Zostawiłam ugotowany obiad razem z wytycznymi dla męża, jak go podgrzać. I poszłam do sądu, dopracować duży wyrok w sprawie paliwowej, który ogłaszałam w poniedziałek.

Kiedy doszliśmy do takich obserwacji, wiedziałem, że jest nieźle:

MN: Sprawy o morderstwo są z reguły bardziej czarno-białe. Oskarżony jest zwykle załamany, dociera do niego, że złamał sobie życie, ale także, że odebrał je drugiemu człowiekowi. Tak było w sprawie o zabójstwo na tle narkotykowym. Rzadko kiedy natomiast skruszony jest przestępca gospodarczy. Białe kołnierzyki z definicji czują się niewinne.

A tu, że jest to jedna z najciekawszych rozmów w mojej niesportowej karierze:

MN: Nigdy nie widziałam diabła. Weźmy na przykład sprawy o molestowanie dzieci. Obrzydliwe, prawda? A często sprawcy sami byli molestowani w dzieciństwie. Sędzia w którymś momencie zaczyna rozumieć, dlaczego oskarżony właśnie tak układał swoje życie.

A potem sąd wydał mi polecenie:

MN: Nie wyrządzam nikomu krzywdy, wydaję wyrok zgodnie ze swoim sumieniem i mogę stanąć z każdym skazanym twarzą w twarz. Ale niech mnie pan zapyta, kiedy się najbardziej bałam w swoim życiu.

Zapytałem. A odpowiedź zwaliła mnie z nóg.

Zanim wyszedłem z sądu, podziękowałem wiele razy za rozmowę. I teraz stajemy w blasku przed publicznością, Pani Sędzio. Ostatni raz w barwach „Twojego Stylu”. Niezły paradoks – telefon z Pressa z wieścią o nominacji zadzwonił dokładnie nazajutrz po rozmowie z moim szefem, w której zostałem zwolniony. Na pomysł „ludzkiego”, a nawet więcej, bo „kobiecego” wywiadu z sędzią – przy tym wszystkim, co się w Polsce dzieje – wpadł zresztą mój szef, więc jemu też dziękuję.

Gala we wtorek wieczorem. Cieszę się już teraz całą klawiaturą, bo nie jestem faworytem w tych zawodach.

Jedyny akcent sportowy, to interwały, jakie po wywiadzie zrobiłem na Błoniach ze Szwagierką Sabiną, gdyż miałem na ten dzień zaplanowany trening, więc czemu nie w Krakowie. Interwały nie przyniosły efektu, potem słabo pobiegłem 10 km w Biegu Krutyni. Ale napisałem dobry tekst.

Zdjęcie z Moją Sportową Żoną. Bo jak banalne by nie było to dziękowanie mężom albo żonom na forum, to MSŻ się należy. Dzięki niej czuję, że nie muszę schodzić z bieżni – ani w bieganiu, ani w trenowaniu, ani w dziennikarstwie, ani w żadnej innej konkurencji, w której startuję.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • dzis nie biegam bo wieje
  12 grudnia 2017 at 13:55

  Zanecil zanecil i nic…

 • gz_81
  12 grudnia 2017 at 14:32

  Gratulacje!!

 • Wojtek
  12 grudnia 2017 at 15:41

  Dzięki 🙂
  Musiałem poczekać na ogłoszenie nominacji 🙂

 • Dziki
  12 grudnia 2017 at 19:16

  Niech Moc będzie z Tobą, mój Młody Padawanie!
  Master Dziki

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
167
 Zdjęcia
449
 ludzie
563
 Następujący
Podaruj bliskim BIEGANIE 🏃🏼‍♀️🏃🏻🎁🌲 Kliknij i będziesz mieć super prezent do wydrukowania w kilkadziesiąt minut 👍📲❤️ https://ksstaszewscy.pl/bon-prezentowy-na-bieganie/ #bieganie #podchoinka #bonprezentowy #voucher #nowapasja #zmianaFinisz dzisiejszej 10do10 czyli treningowego wyścigu na 10 km do wspólnej mety w Lesie Kabackim. Wyniki za pół godziny na KS Staszewscy - Trenuj Bieganie na FB. Dzięki za wspólne emocje 😃 #ksstaszewscy #10do10 #laskabacki #powitaniezimyStartowaliśmy w pierwszym, premierowym parkrunie Warszawa Pole Mokotowskie (każda sobota 9.00). Szybka piątka. Przynajmniej dla naszej Podopiecznej Iwony (górne zdjęcia), która pobiegła ok. 22:30 i wyprzedziła trenerkę Kingę (która robiła trening progowy). Eliza (dolne foto) - trening easy. A trener Wojtek - trening porażki na początek sezonu, nie byłem nawet w dwudziestce. Tak się zaczyna praca pod wiosenne medale 👍 #parkrunpolemokotowskie #ksstaszewscy #staszewskibiega #odfakapudosukcesuOdkrycie tygodnia: woda z cytryną jest pyszna. Trzeba tylko odstawić cukier i za jakiś czas woda z cytryną przestaje być kwaśna, staje się pachnąca, aromatyczna, lemoniadowa. Towarzyszy mi dziś w pracy i czuję, że zaproszę ją na stałe do swojego życia 💻🏃🏻📲😀👍Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscy