Top

Jestem biegaczem niepijącym

KS Staszewscy / Blog  / Jestem biegaczem niepijącym

Jestem biegaczem niepijącym

Kuba, szacun. Szukaliśmy do projektu #szykujsienakrynice ludzi, którzy będą chętni do opowiadania o sobie, ale Kuba zaskoczył mnie na wtorkowym treningu swoją otwartością. Mieliśmy porozmawiać o jego nieoczekiwanej życiówce w Legionowie – 40:45 – a rozmowa odpłynęła w stronę życia.

Bo trening to jedno, a życie to życie.

Najpierw o treningu. Grupa #szykujsienakrynice (kojarzycie projekt, w którym przygotowujemy fantastyczną czwórkę – Asię, Magdę, Tomka i Kubę – do startu w Festiwalu Biegowym w Krynicy?) miała we wtorek podbiegi ze zbiegami. Zróbcie to sobie: do góry 1 min. na 80 proc. szybkości, a w dół na 100 proc. W dół wyjdzie prawdopodobnie 1 min 5 s.! Dłużej, serio!

Dopiero jak poćwiczymy utrzymywanie prostej sylwetki, bieg bez hamowania, wspomagającą pracę rąk – zbieg będzie krótszy od podbiegu.

Podbiegi/zbiegi przedzielaliśmy ćwiczeniami siły dynamicznej (piłki lekarskie). Biegacz ma nie tylko nogi. Ładną zamachową pracę ramion widać nawet na zdjęciach niżej, kiedy grupa przebiega na rozgrzewce za opowiadającym o życiu Kubą.A teraz życie. Facebook nie Punkbook. Nikt nie opowiada o imprezach, każdy dba o formę, zjada wegańskie burgery, popija sojową latte. Fitbook. A przecież tak nie jest. Często się spieszymy i jemy w fastfoodach. Często treningi uciekają nam przez kontuzje, zaniedbania albo nawał pracy i forma też zaczyna uciekać szybciej niż my biegamy. Często nie popijamy sojową latte, tylko pszenicznym lagerem (a ja jeśli alkohol, to wódkę).

Kuba opowiada o dylematach, o których zwykle milczymy, bo chcemy uchodzić za ikony fitnessu i zdrowej żywności. Z jednej strony jest zrobiona trochę niespodziewanie życiówka na 10 km, przygotowania do Krynicy i wysoko umieszczone (gdzieś w okolicy szczytu Runka) ambicje maratoński. Z drugiej grill, piwo i homo ludens.

A kto jest bez grilla niech pierwszy wpisze komentarz.

Kuba Story. Kto dojdzie do zdania „Jestem biegaczem niepijącym”, brawo za cierpliwość (dzisiejszy film ma ponad 2 minuty). A nie tylko w upał pić na biegu trzeba – trzy łyki z kubeczka co 5 km, to minimum, pod warunkiem, że człowiek się nawodnił wcześniej, już poprzedniego dnia.

 

 

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • kubol
  15 czerwca 2017 at 07:28

  dzien dobry tu kubol. nie bylo mnie chwile, Szkielet, a tu zmiany zmiany zmiany. gdzie sie podzialy podblogowe dyskusje ciagnace sie nieraz w dziesiatki lub setki postow? co sie stalo?!!! gdzie sa wszyscy? pozdrawiam

 • Staszewski
  15 czerwca 2017 at 22:59

  Widzisz, Kubol. Uderzysz w stół i nikt się nie odezwie

Dodaj komentarz

staszewskibiega
148
 Zdjęcia
345
 ludzie
275
 Następujący
Kto się ściga (albo ściga treningowo) na biegu z handicapem Dziesiątka do Dziesiątej w Lesie Kabackim w niedziele 23.10? Więcej: https://ksstaszewscy.pl/sportowa-niedziela-23-wrzesnia-2018/Grupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻na wtorkowym Treningu Wspólnym KS Staszewscy nie tylko biegała (podbiegi oraz tempo progowe), ale po raz kolejny zmierzyła się z wyzwaniami ➡️ ćwiczeń kalistenicznych #treningwspolny #motywacja #runishappiness #wiszenietezSensacja archeologiczna w dziedzinie rekreacji! Znalezione w Rabce Zdrój fotosy z pierwszej połowy XX wieku wskazują, iż już wtedy grupy młodzieży odbywały ćwiczenia hygieniczne na obozach sportowych. #ksstaszewscy #obozbiegowy #rabkazdroj #biegamyjakdzicy #grupamlodziezyZ rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A najlepiej wchodzi się na Pilsko (1557 m npm)! #ksstaszewscy #wycieczkizdziećmi #szczytzdobytyWracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Grupa Młodzieży na wtorkowym Treningu Wspólnym w deszczu i słońcu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️ #treningobwodowy #rainbow #rainrun #ksstaszewscy #bieganie #wzmacnianie #koncertowa #grupamlodziezy #twardzielePodobno w sobotę #dzienojca To ja się już dziś pochwale ostatnim startem 🏃🏻syna 😁👍🏆🥈 #1mila #dzieci100m #srebrnymedal #ksstaszewscyGoniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzje