Top

Korfu i psy

KS Staszewscy / Blog  / Korfu i psy

Korfu i psy

Psy wyłażą z książek Stasiuka, tych, w których jeździ się 30-letnim volkswagenem po drogach między Bałkanami a Słowianami. Wałęsają się w opowieściach znajomych o Rumunii, Albanii i całym tym leżącym na południu Wschodzie. Nigdy nie miałem odwagi i wiedzy, żeby zorganizować sobie wakacje jak z blogów podróżniczych. Wiec jesteśmy na Korfu razem z tysiącem klientów tego samego biura podróży. Jest fantastycznie i jednocześnie ogarnia mnie marazm basenów. O tej sprzeczności więcej po powrocie. 


Biegam oczywiście. Nie liczy się tempo, tylko przetrwanie w wysokiej temperaturze i pośród wysokich pagórków przechodzących płynnie w góry.


Dziś w miejscu, w którym już się cieszyłem, ze będę zaraz na grzbiecie, ze zostanę zdobywca, zwycięzca – dostałem od tej bałkańskiej Europy wyraźny sygnał: wracaj do świata hoteli. Z ostatniej być może chałupy przy drodze wyskoczyło piec psów od małych po ogromnego. I w odróżnieniu od poprzednich, które obszczekiwały mnie wcześniej ze wściekłą ksenofobią (młodsi: żart) nie były na łańcuchu. 


Wycofałem się tyłem, psy ujadały, właściciel wyszedł w końcu, z uśmiechem jej przywołał. A psy jeszcze dobre 150 m mojego wycofywania się rakiem zastanawiały sie, czy posłuchać pana. 


Zostały mi z półtoragodzinnego treningu fajne zdjęcia. Pojutrze spróbuje wbiec na grzbiet inna droga. 


A ponieważ mamy już wakacje, to ogłaszam przejście na tryb wakacyjny. Kolejne wpisy na blogu (wole formule „odcinki bloga”, bo blog to dla mnie długa jak życie historia), wiec kolejne odcinki w poniedziałki i czwartki. 


Do zobaczenia. Z Google Analytics wiem, ze ktoś tu jest, tylko rzadko wychodzicie na światło. 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Norbert
  19 czerwca 2017 at 20:45

  My za miesiąc lecimy na Gran Canarię, może będzie mniej psów na ścieżkach i ścieżynkach biegowych.
  Ktoś był może i biegał?

 • Anonim
  20 czerwca 2017 at 23:09

  mal- jak się biegło, jaki wynik?
  kubolu- gdzie byłeś jak cię nie było?
  marsz

 • Malbiega
  21 czerwca 2017 at 16:06

  Marsz, biegło się dobrze, choć trzeba było dużo wyprzedzać. Organizatorzy wystartowali wcześniej strefę, która miała startować po mojej. Dali plamę. 1:51:29 mnie cieszy, pierwszy start od 2 lat. Dobra baza do dalszej pracy. Czy Twoj rozbrat z bieganiem to już na dłużej? Czy wracasz na trasy?

 • marsz
  21 czerwca 2017 at 17:49

  super wynik mal, gratuluję:)
  rozbrat miał być na zawsze ale przemyśliwuję nad łagodniejszą wersją…
  marsz

 • Staszewski
  21 czerwca 2017 at 22:37

  Marsz. Nie chcesz rozbratow 🙂 Chcesz nowych celów. Znajdziesz 🙂
  MalBiega – jeśli to start po dwóch latach, to – pisze z głowy – trzymasz poziom. Pare minut od zyciowki, czyż nie!

 • ok123
  21 czerwca 2017 at 22:40

  Dzisiaj ważny dzień dla mnie: 3 miesiące (bez 3 dni) i równo 10 kg tłuszczu mniej.
  Sam tłuszcz, tkanka mięśniowa i składniki mineralne kości bez zmian.
  To jeszcze nie koniec drogi, ale mogę chyba powiedzieć: jest sukces!
  Sporo się dowiedziałem o własnym organizmie.
  Satysfakcja normalnie jak po pierwszym maratonie… 😉

 • Malbiega
  22 czerwca 2017 at 09:03

  Wojtek, wynik 1 min. gorszy od życiówki sprzed 2 lat. Jesienią chcę powalczyć z 1h 50 w półmaratonie i z 50 min. na 10 km.
  Marsz – potraktuj się łagodnie i pozwól sobie biegać 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
163
 Zdjęcia
444
 ludzie
559
 Następujący
Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscyWiesz, ze #roztrenowanie po sezonie to nie jest stracony czas? To szansa na nowe przyjemności. Radość z wykonania serii pompek na specjalnych uchwytach od @kinga_z_ks_staszewscy 😃 #bezcenne #bieganie #niebieganie #pompkiŁadniejsza twarz roztrenowania #niebiegamy #rower #randkazzonaWtorkowy #treningwspolny z #ksstaszewscy - na początek roztrenowania #tabata dla biegaczy. Tak skacze tylko #grupamlodziezy 🏃🏼‍♀️🏃🏻😃👍W drodze do pracy #roztrenowanie #rower #przyrodawmiescie