Top

Korfu i psy

KS Staszewscy / Blog  / Korfu i psy

Korfu i psy

Psy wyłażą z książek Stasiuka, tych, w których jeździ się 30-letnim volkswagenem po drogach między Bałkanami a Słowianami. Wałęsają się w opowieściach znajomych o Rumunii, Albanii i całym tym leżącym na południu Wschodzie. Nigdy nie miałem odwagi i wiedzy, żeby zorganizować sobie wakacje jak z blogów podróżniczych. Wiec jesteśmy na Korfu razem z tysiącem klientów tego samego biura podróży. Jest fantastycznie i jednocześnie ogarnia mnie marazm basenów. O tej sprzeczności więcej po powrocie. 


Biegam oczywiście. Nie liczy się tempo, tylko przetrwanie w wysokiej temperaturze i pośród wysokich pagórków przechodzących płynnie w góry.


Dziś w miejscu, w którym już się cieszyłem, ze będę zaraz na grzbiecie, ze zostanę zdobywca, zwycięzca – dostałem od tej bałkańskiej Europy wyraźny sygnał: wracaj do świata hoteli. Z ostatniej być może chałupy przy drodze wyskoczyło piec psów od małych po ogromnego. I w odróżnieniu od poprzednich, które obszczekiwały mnie wcześniej ze wściekłą ksenofobią (młodsi: żart) nie były na łańcuchu. 


Wycofałem się tyłem, psy ujadały, właściciel wyszedł w końcu, z uśmiechem jej przywołał. A psy jeszcze dobre 150 m mojego wycofywania się rakiem zastanawiały sie, czy posłuchać pana. 


Zostały mi z półtoragodzinnego treningu fajne zdjęcia. Pojutrze spróbuje wbiec na grzbiet inna droga. 


A ponieważ mamy już wakacje, to ogłaszam przejście na tryb wakacyjny. Kolejne wpisy na blogu (wole formule “odcinki bloga”, bo blog to dla mnie długa jak życie historia), wiec kolejne odcinki w poniedziałki i czwartki. 


Do zobaczenia. Z Google Analytics wiem, ze ktoś tu jest, tylko rzadko wychodzicie na światło. 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Norbert
  19 czerwca 2017 at 20:45

  My za miesiąc lecimy na Gran Canarię, może będzie mniej psów na ścieżkach i ścieżynkach biegowych.
  Ktoś był może i biegał?

 • Anonim
  20 czerwca 2017 at 23:09

  mal- jak się biegło, jaki wynik?
  kubolu- gdzie byłeś jak cię nie było?
  marsz

 • Malbiega
  21 czerwca 2017 at 16:06

  Marsz, biegło się dobrze, choć trzeba było dużo wyprzedzać. Organizatorzy wystartowali wcześniej strefę, która miała startować po mojej. Dali plamę. 1:51:29 mnie cieszy, pierwszy start od 2 lat. Dobra baza do dalszej pracy. Czy Twoj rozbrat z bieganiem to już na dłużej? Czy wracasz na trasy?

 • marsz
  21 czerwca 2017 at 17:49

  super wynik mal, gratuluję:)
  rozbrat miał być na zawsze ale przemyśliwuję nad łagodniejszą wersją…
  marsz

 • Staszewski
  21 czerwca 2017 at 22:37

  Marsz. Nie chcesz rozbratow 🙂 Chcesz nowych celów. Znajdziesz 🙂
  MalBiega – jeśli to start po dwóch latach, to – pisze z głowy – trzymasz poziom. Pare minut od zyciowki, czyż nie!

 • ok123
  21 czerwca 2017 at 22:40

  Dzisiaj ważny dzień dla mnie: 3 miesiące (bez 3 dni) i równo 10 kg tłuszczu mniej.
  Sam tłuszcz, tkanka mięśniowa i składniki mineralne kości bez zmian.
  To jeszcze nie koniec drogi, ale mogę chyba powiedzieć: jest sukces!
  Sporo się dowiedziałem o własnym organizmie.
  Satysfakcja normalnie jak po pierwszym maratonie… 😉

 • Malbiega
  22 czerwca 2017 at 09:03

  Wojtek, wynik 1 min. gorszy od życiówki sprzed 2 lat. Jesienią chcę powalczyć z 1h 50 w półmaratonie i z 50 min. na 10 km.
  Marsz – potraktuj się łagodnie i pozwól sobie biegać 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci