Top

Kuj podkowę, póki gorąca

KS Staszewscy / Blog  / Kuj podkowę, póki gorąca

Kuj podkowę, póki gorąca

Domowy obóz biegowy, no prawie obóz – tak wyglądał mój ostatni tydzień. Bo facet, jak biegasz piątkę w 20:59 i się z tego cieszysz, to puknij się w czerep, puknij się w zoperowane kolano, puknij się w Garmina. Tak było w poprzednią sobotę, puknąłem się w to wszystko i stwierdziłem, że dość tego.

Treningi były codziennie. Jeden trening, więc dlatego to “prawie” obóz.

 • W poniedziałek półtorej godziny powoli. Wytrzymałość.
 • We wtorek były dwie godziny – najpierw z grupą Podopiecznych z SzykujSieNaKrynice (patrz: FestiwalBiegowy.pl), a potem z grupą Podopiecznych z Treningów Wspólnych. Siła biegowa na płotkach i nie tylko.
 • W środę – interwały w Krakowie, ze szwagierką Sabiną, na Błoniach. Wreszcie mocniejsze tempa, wszystkie poniżej 4:00 min./km, a najszybszy w tempie 3:39.
 • W czwartek – półtorej godziny po okolicy.
 • W piątek – jeszcze raz półtorej godziny, mimo upału. I wreszcie tempo easy drgnęło, 5:29.
 • A w sobotę parkrun, 5 km i to po pół godzinie powoli, żeby było ciężej, żeby od razu jechać w dużej części na tłuszczu, a nie na tak luksusowym paliwie, jak glikogen.

Za cel sobie postawiłem poprawić się o pół minuty. Czyli na zaliczenie 20:29.

Zacząłem znów ciut za szybko, ale to było inne ciut. Ciut pod kontrolą, ciut zaplanowane, ciut jakby zalicytować 1 bez atu, kiedy wiesz, że wprawdzie szlemika nie ugrasz, ale 3BA jest realne (młodsi: brydż). Tempo pierwszego kilometra 4:02. I tempo drugiego kilometra również 4:02. Potem ciut spadło, ale każdy kilometr wyraźnie poniżej 4:10. I na mecie 20:23. Jeszcze półtorej minuty i będę szczęśliwy.

Czy to wystarczy na dobry Bieg Krutyni w sobotę? Dyszka na którą się szykowałem przez ostatnie 2-3 miesiące jak cielę i dopiero od tygodnia jak byk? Na Nowy Rok barani skok – a na Krutynię byczy? Się zobaczy. Dziś były dwie godziny, pierwszy taki trening od września. Zrobiłem go w tempie 5:28 i byłem tym wynikiem nagrzany jak buchaj.

Jedyny dzień bez treningu, to była niedziela. Niedziela należała do Mojej Sportowej Żony. Kinga prowadziła rozgrzewkę przed Podkowiańską Dychą, z którą związaliśmy się w tym roku partnerskim węzłem. Zdjęcie jest z rozgrzewki przed biegiem dla dzieci, bo tłumek był trochę mniejszy, przed biegiem dla dorosłych, nie udało mi się przebić z obiektywem przez las biegaczek i biegaczy.


Wyniki dychy są tutaj. Znalazłem też na stronie cały, 10-tygodniowy plan Jak Zacząć Biegać i Przygotować Się do Biegu na 10 km.

Biegu dla dorosłych z Kingą nie przeżyliśmy, bo siedzieliśmy wtedy przy stoliku z napisem KS Staszewscy i rozmawialiśmy z biegaczami (żadna biegaczka nie podeszła). Ale przy biegach dla dzieci mieliśmy emocje, najpierw zaangażowania, kiedy wpadała czołówka w krótkich majteczkach, a potem wzruszenia, kiedy po wielu sekundach, a może i minutach nadciągały dzieci zamykające stawkę i na finiszowych metrach wszystkie biegły, choćby połowę trasy przeszły.

Kinga się za to zakochała. Że Podkowa to miasteczko niewiarygodne, jakby ktoś wybudował domki w lesie. Nie byłeś? Przyjedź.

Zakończyliśmy pobyt w Podkowie zdjęciem z trójką Podopiecznych, którzy tu wystartowali. To w ten sam sposób zakończę wpis:

podkowa po biegu

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • ok123
  29 maja 2017 at 22:26

  Dychę w 20:59???
  Wojtek, nie przesadzaj z tym narzekaniem…

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
167
 Zdjęcia
449
 ludzie
563
 Następujący
Podaruj bliskim BIEGANIE 🏃🏼‍♀️🏃🏻🎁🌲 Kliknij i będziesz mieć super prezent do wydrukowania w kilkadziesiąt minut 👍📲❤️ https://ksstaszewscy.pl/bon-prezentowy-na-bieganie/ #bieganie #podchoinka #bonprezentowy #voucher #nowapasja #zmianaFinisz dzisiejszej 10do10 czyli treningowego wyścigu na 10 km do wspólnej mety w Lesie Kabackim. Wyniki za pół godziny na KS Staszewscy - Trenuj Bieganie na FB. Dzięki za wspólne emocje 😃 #ksstaszewscy #10do10 #laskabacki #powitaniezimyStartowaliśmy w pierwszym, premierowym parkrunie Warszawa Pole Mokotowskie (każda sobota 9.00). Szybka piątka. Przynajmniej dla naszej Podopiecznej Iwony (górne zdjęcia), która pobiegła ok. 22:30 i wyprzedziła trenerkę Kingę (która robiła trening progowy). Eliza (dolne foto) - trening easy. A trener Wojtek - trening porażki na początek sezonu, nie byłem nawet w dwudziestce. Tak się zaczyna praca pod wiosenne medale 👍 #parkrunpolemokotowskie #ksstaszewscy #staszewskibiega #odfakapudosukcesuOdkrycie tygodnia: woda z cytryną jest pyszna. Trzeba tylko odstawić cukier i za jakiś czas woda z cytryną przestaje być kwaśna, staje się pachnąca, aromatyczna, lemoniadowa. Towarzyszy mi dziś w pracy i czuję, że zaproszę ją na stałe do swojego życia 💻🏃🏻📲😀👍Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscy