Top

Półmaraton Powiatu do zobaczenia

KS Staszewscy / Blog  / Półmaraton Powiatu do zobaczenia

Półmaraton Powiatu do zobaczenia

Idą święta. Każdy start to święto. Trenujesz miesiącami, po to żeby osiągnąć jakiś poziom, a potem przychodzi DataSport i mówi sprawdzam. Za trzy dni moje pierwsze, kontrolne zawody jesieni – Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego w Błoniu.

To oczywiście nie jest zdjęcie z przyszłości, tylko z ostatniej soboty. Pobiegłem w naszym ursynowskim parkrunie i sam się zachwyciłem swoim wynikiem: 19:17. To moja najszybsza piątka od 2,5 roku nawet z korektą na skróconą o 10-12 sekund trasą (po wyznaczeniu kilometrów, startu i mety w ramach partycypacyjnego trasa została skrócona o jakieś 50 m). Wracam?

Zobaczymy w niedzielę. Może nie do końca i nie całkiem wyraźnie, bo jest ciągle lato i nie ma co marzyć o pogodzie dla biegaczy, ale tu też można sobie zrobić korektę. W Półmaratonie Powiatu startowałem raz, w pamiętnym roku 2013. Zrobiłem wtedy 1:27:05, a potem pobiegłem Maraton Warszawski w 2:57:00. A też było ciepło, za ciepło i w dodatku trochę pod wiatr.

Więc moje cele:

 • poniżej 1:25 – bardzo dobrze
 • lepiej niż 1:27:05 – dobrze
 • poniżej 1:30 – zaliczone.

Warto sobie takie widełkowe cele wyznaczyć przed każdym biegiem. I jeszcze na starcie zrobić korekty – na piekielny upał, na niewyspanie, na wszystkie plagi biegacza.

Zdjęcia są z parkrunu nie przypadkiem. Gadaliśmy na ping pongu z Dzikim (wiecie, że znów wygrałem – Dziki oczywiście prowadzi w Grand Prix wysoko, 9:4, ale drugie zwycięstwo z rzędu cieszy jak 1:24), gadaliśmy więc o starym bieganiu. To se ne vrati, ale są jeszcze takie miejsca, które przypominają środowisko Windows 5. Na przykład parkrun.

Nie będę zdradzał, co Dziki zapowiedział w sprawie parkrunów, może powtórzy publicznie.

Na zdjęciu poniżej z ostatniego parkrunu na Ursynowie gadam z brodatym facetem w czapeczce. To Krokomierz z czasów, kiedy nie było tego wszystkiego, co jest teraz, a biegacze z Ursynowa gadali ze sobą na forum biegajznami.pl w wątku Laski Kabackie.


Nowe bieganie jest inne. Nie powiem, czy gorsze, czy lepsze, bo lewą nogą stoję w starym bieganiu, a prawą biegnę w nowym. Zapraszam Was w każdym razie do tego nowego biegania o 9.40 w niedzielę rano – po obu stronach monitorów (komputerów, tabletów, smartfonów).

Plan jest taki. O 9.30 stajemy z Kingą pod naszą firmową tablicą w Błoniu przed biegiem, gdzieś w widocznym miejscu. Wy – Podopieczni i Sympatycy – którzy w Błoniu startujecie zróbcie sobie wtedy kilka minut truchtu i dotrzyjcie do nas o 9.35-9.38. Zapraszamy, zachęcamy. Przybijamy piątki i robimy wspólną rozgrzewkę, rozpisaliśmy sobie to wczoraj z Kingą na role, żeby nie było zamieszania. Sorry, takie jest nowe bieganie. O 9.40 wchodzimy z transmisją live na naszym fejsbukowym fanpejdżu – będziemy chcieli sobie pomachać przez monitor i pokazać Wam rozsądną rozgrzewkę oraz opowiedzieć, o co w tym biega. Złożymy też publiczne deklaracje, w co mierzymy. A półtorej-dwie godziny później będziecie mogli w wynikach online zobaczyć, kto, o ile i w którą stronę przestrzeli.

W starym bieganiu wyniki z poprzedniej imprezy biegowej były rozdawane na kolejnym biegu. Albo drukowane w miesięczniku „Jogging” (w połowie lat 90. zyskał kolorową okładkę, środek był chyba czarno-biały).

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • pc
  17 sierpnia 2017 at 21:09

  A ja dla odmiany w sobotę pobiegnę … Ursynowski parkrun. W sumie po raz pierwszy bez godzinnej „rozgrzewki” w tempie easy.mialem tylko nadzieje, ze skoro chwala sie atestowana trasa to jednak jest zblizona do 5km:) Powodzenia w niedziele!!!:)

 • Marzena
  18 sierpnia 2017 at 15:25

  Powodzenia! Biegłam dwa razy ten półmaraton. Za każdym razem to był inny bieg ze względu na pogodę. 🙂
  Taki pozytywny akcent: w tym roku finisz będzie po nowej nakładce asfaltowej – ostatnie kilometry będą więc na pewno udane 🙂
  Trzymam kciuki!

 • Marek W.
  18 sierpnia 2017 at 17:47

  Publiczne deklaracje ? Uważaj, bo się jeszcze rozmyślę … 😉

 • Staszewski
  18 sierpnia 2017 at 20:35

  Marek, zawsze możesz asekuracyjnie zadeklarować np. 1:11 😉
  A tak na serio – tym większa adrenalina. Sam jestem ciekaw, gdzie się przy takim kontrolnym starcie uplasujesz między życiówką a 1:20 – pewnie gdzieś w połowie tego przedziału.
  Przy dobrej pogodzie oczywiście. Ale prognozy niezłe

 • Staszewski
  18 sierpnia 2017 at 20:36

  Marzena
  Dzięki, będę wypatrywał nowego asfaltu, żeby zacząć długi finisz 🙂
  Biegłem tam raz, było trochę za ciepło i wiało. Podobno teraz wiatr ma być w plecy. Niby bez znaczenia, bo to i tak start treningowy, ale psychicznie będzie przyjemniej

 • Staszewski
  18 sierpnia 2017 at 20:38

  Przemek,
  Chyba parkrun Ursynów nie pisał nigdzie o atestowanej trasie. Czy ta nowa ma atest?
  Wierzę, że na pewno została precyzyjnie wymierzona.
  Powodzenia, dla Ciebie to też taki start prawdy – zobaczyć, na jaki poziom wróciłeś

 • Marek W.
  18 sierpnia 2017 at 21:34

  Wojtek, po jutrzejszym longu może się okazać, że nawet wiatr w plecy bardzo nie pomoże. Się zobaczy 🙂

 • pc
  19 sierpnia 2017 at 07:44

  Wojtek, rzeczywiście ten atest to tylko „atest własny”. Tak pisali (swoją drogą dziwne, że nie było to wrzucone na stronę parkruna tylko ogłaszane po prasie/necie). Teraz doczytałem jeszcze, że ta „atestacja” polegała właśnie na skróceniu trasy o 56 metrów(czyli to, co piszesz). To dziwne, bo jak biegałem tam kiedyś to mi nigdy pełnych 5km nie zmierzyło.

 • MEL. z Kabat
  19 sierpnia 2017 at 21:56

  Dziki, co zapowiedziałeś w sprawie parkrunów??

 • MEL. z Kabat
  19 sierpnia 2017 at 22:12

  szkielet, fajnie, że można komentować bez posiadania kont gdzieś tam, tak jak to było wcześniej. Teraz sobie wysłucham cyferek, wklepię i jest po sprawie – super.

 • Staszewski
  20 sierpnia 2017 at 00:29

  Mel! Krokomierz objawił się w realu na parkrunie, a Mel się objawiła pod blogiem. Dziki pewnie jeszcze posuspensuje

 • mksmdk
  21 sierpnia 2017 at 09:42

  Krokomierza objawienie Parkrunowe jest jakby cykliczne i wg mnie wyznacza zbliżający się jesienny Poznań Maraton (niczym ten ptak który pierwszy powraca do Lasu Kabackiego na wiosnę zapomniałem jego nazwy, Krokomierz-u podrzuć jego nazwę)

 • pc
  21 sierpnia 2017 at 15:56

  Wojtku, z tego co widziałem w wynikach oraz warunkach uwiecznionych na filmiku z rozgrzewki, to chociaż minuty zabrakło to myślę, że start oceniasz jako „bardzo dobrze” no może z minusem;) Gratulacje:)

 • Staszewski
  21 sierpnia 2017 at 19:47

  Przemek, a jak twoj parkrun?

 • pc
  21 sierpnia 2017 at 19:53

  Nie zmierzyło mi 5km, zabrakło niewiele (chociaż uważałem, żeby nie zbiegać z trasy na tych krętych zakolach). W sumie przed obozem na podobnym dystansie i podobnej temperaturze biegłem citytrail i wyszło ok 1:20 gorzej. Ale 23 min nie złamałem. Staram się trenować(poniedziałek i czwartek mam zajęcia z fizjo. więc zostają wtorki i weekendy) i zobaczę co za 2 tyg w Płocku na trudnej trasie. Tez zrobiłem sobie 3 progi czasowe i zobaczymy, w który trafię. Ale publicznie nie podam;)

  Do zobaczenia jutro na Agrykoli.

Dodaj komentarz

staszewskibiega
151
 Zdjęcia
373
 ludzie
282
 Następujący
Ostatnia niedziela: 6. miejsce w Maratonie Kampinoskim open! Fota ze zwycięzcami i zwyciężczyniami maratonu i półmaratonu - od lewej: Artur, Ola, Staszewski, Marta i SłonikPlany treningowe dla Podopiecznych #ksstaszewscy napisane dzisiaj będą szczególnie wysublimowane. #praca #kawa #deszczzaoknem #czasstartow #jesienbiegaczyMaraton Warszawski 2018 w skrócie. Od zakupów na EXPO (#humagel) przez super numer po przeprosiny na 39 kilometrze za słaby wynik (wyjdzie 3:03) i medal od Iriny, zwyciężczyni w 1986 roku. Jak Wam poszło?Kto się ściga (albo ściga treningowo) na biegu z handicapem Dziesiątka do Dziesiątej w Lesie Kabackim w niedziele 23.10? Więcej: https://ksstaszewscy.pl/sportowa-niedziela-23-wrzesnia-2018/Grupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻na wtorkowym Treningu Wspólnym KS Staszewscy nie tylko biegała (podbiegi oraz tempo progowe), ale po raz kolejny zmierzyła się z wyzwaniami ➡️ ćwiczeń kalistenicznych #treningwspolny #motywacja #runishappiness #wiszenietezSensacja archeologiczna w dziedzinie rekreacji! Znalezione w Rabce Zdrój fotosy z pierwszej połowy XX wieku wskazują, iż już wtedy grupy młodzieży odbywały ćwiczenia hygieniczne na obozach sportowych. #ksstaszewscy #obozbiegowy #rabkazdroj #biegamyjakdzicy #grupamlodziezyZ rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A najlepiej wchodzi się na Pilsko (1557 m npm)! #ksstaszewscy #wycieczkizdziećmi #szczytzdobytyWracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻