Top

Prezenty same do mnie biegną

KS Staszewscy / Blog  / Prezenty same do mnie biegną

Prezenty same do mnie biegną

Wigilia wigilii wigilii, pora składać życzenia na blogu. Wiecie, czego Wam życzę? Tak dobrego roku, jak mój ostatni tydzień. Taki, w którym to co dobre trwało, a to co złe odwróciło się na dobre.

auto-na-swieta-1

Warszawa rano

Rano wyruszyliśmy z Warszawy do Rabki. Jakby ktoś nie wiedział, to to nie tylko miejsce naszego letniego obozu biegowego, ale rodzinna miejscowość Mojej Sportowej Żony. Ma tu korzenie, jak choinka przed Wigilią. Droga w korkach (nie jeździjcie raczej gierkówką, tyle robót drogowych, że chyba lepiej cisnąć na Radom i Kielce) – bo wyjechaliśmy ciut za późno. Wyjechaliśmy za późno, bo rano miałem Bardzo Dobre Spotkanie. Właściwie to miała je moja łąkotka, a ja jej tylko towarzyszyłem.

Kontuzja łąkotki wpełzła w mojej życie cichaczem. Podchodziłem do niej z tej, z tamtej strony, z coraz większym sensem. Po diagnozie w Carolinie wiedziałem już co zrobić, tylko nie wiedziałem jak. W poniedziałek wieczorem kąpałem Małego Yodę, kiedy nagle zadzwonił telefon, który wszystko odwrócił. Po dzisiejszym spotkaniu mogę już powiedzieć głośno: robię operację łąkotki w Carolinie. Nie komercyjnie, tylko blogowo. Będę Wam to opowiadał, pokazywał, prócz zwykłych materiałów mamy już dwa-trzy ekstra pomysły. Opiszę jak jest i jak będzie, a żebyście nie mieli wątpliwości, zaznaczę przy tym zawsze: uwaga lokowanie.

Więc uwaga lokowanie. Ulokują mnie w Carolinie już w styczniu i może „wiosna nasza” byłoby przesadnym optymizmem, ale o jesień będę walczył.

auto-na-swieta-2

Rabka wieczorem

Mówiłem Dzikiemu (bywasz tu w ogóle?!?) co tydzień na ping pongu, że dużo rzeczy mi się zmienia na gorsze, żeby nie powiedzieć, że wali. Rozwalone kolano to była jedna. A drugie to faktyczne zwolnienie z Newsweeka – z perspektywą pisania z zewnątrz, jako firma, bez (co mnie najbardziej bolało) prawa do urlopu. I jakoś tak czułem, że trzeba coś robić, konsekwentnie i spokojnie – i się odmieni. Zrobiłem mnóstwo rzeczy bez sensu zarówno z kolanem, jak i z poszukiwaniem swoich miejsc na rynku pracy.

Jak to naucza Dziki: jeśli nie wiesz co zrobić, zrób cokolwiek. A ja bym dodał: wykonaj tyle ruchów, aż wykonasz właściwy.

I teraz mogę Wam życzyć, żeby Wam się też tak odmieniało na lepsze, na perspektywiczne, na rozwojowe, na dające nadzieję i budzące entuzjazm, jak mnie. Żebyście nie czekali aż ktoś Wam przyniesie prezent pod choinkę, tylko żebyście wybiegli światu na spotkanie – a prezenty, żeby same do Was biegły, tak jak przybiegają właśnie do mnie.

Z całego serca (z wysiłkowym przerostem lewej komory) życzę Wam tego

Wojciech Staszewski, „Twój Styl”

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • ok123
  22 grudnia 2016 at 22:27

  Bardzo charakterystyczne: na jednym zdjęciu „Opieka trenerska – bieganie” i „endermologie, kosmetologia, refleksolog”.
  Przypadek? Nie sądzę…
  😉

  A skoro zaczyna się powoli temat podsumowań roku, to mój rok był pełen wrażeń.
  Gdybym miał go podsumować jednym zdaniem, to bym powiedział, że to był rok, w którym dowiedziałem się, że nie jestem nieśmiertelny.
  Niezły początek historii, prawda?

 • agnieszka
  22 grudnia 2016 at 23:30

  Wojtku ja już od ponad 1,5 roku pracuję jako firma po zwolnieniu się z etatu i teraz mam prawo do dowolnego urlopu kiedy chcę i na jak długo chcę 🙂 Popatrz na to z tej strony 🙂 Wesołych Świat !

 • Marzena
  22 grudnia 2016 at 23:37

  Dziękuję za życzenia Wojtku.
  U mnie właśnie dziś zaczęły się spełniać. Przyszedł czas na zmiany. Nie czekam, wybiegam im na spotkanie.
  Dużo zdrowia w kolejnym roku. Niech się spełniają życzenia, marzenia. Wesołych Świąt!

 • pict
  23 grudnia 2016 at 12:10

  Trenejro i wszyscy Szanowni współczytelnicy! Najlepsze życzenia spokojnych i zdrowych świąt!

 • Staszewski
  23 grudnia 2016 at 13:55

  Nikt nie czytał do końca 🙂

 • dj rav
  23 grudnia 2016 at 14:41

  To raczej takie AS Monaco, nie Real?;) Czytamy, czytamy, gratulacje!

 • Staszewski
  23 grudnia 2016 at 15:45

  dj rav – nazwałęm to sobie Paris Saint Germain. Dzięki 🙂

 • Emmma
  23 grudnia 2016 at 16:08

  Gratuluje wspoltworzenia Twojego Stylu:). To jest wiadomość aż tak dobra pewnie jak łąkotka!:)

 • Staszewski
  23 grudnia 2016 at 16:12

  Emmma – biegająca Czytelniczka? Witaj 🙂

 • Emmma
  23 grudnia 2016 at 17:06

  Jasne 🙂 Od dawna w podziemiu.

 • Michał
  23 grudnia 2016 at 19:10

  Gratulacje – niech to jest Twój Styl 🙂 Rady (Twoje i Dzikiego) biorę do serca, bo zapowiada się rok zmian 🙂
  Wesołych Świąt życzę Wszystkim 🙂

 • Marzena
  23 grudnia 2016 at 19:48

  Czytaliśmy Wojtku do końca. 🙂 Idę z Tobą od GW. 🙂 I będę nadal

 • Piotr
  24 grudnia 2016 at 02:28

  Też_sympatyk również od samego niemal początku. Lubi chyba bezapelacyjnie ten Twój styl. 😉

 • Kasja
  30 grudnia 2016 at 21:18

  Chyba do Niego (TS) wrócę w takim razie.

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
163
 Zdjęcia
444
 ludzie
559
 Następujący
Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscyWiesz, ze #roztrenowanie po sezonie to nie jest stracony czas? To szansa na nowe przyjemności. Radość z wykonania serii pompek na specjalnych uchwytach od @kinga_z_ks_staszewscy 😃 #bezcenne #bieganie #niebieganie #pompkiŁadniejsza twarz roztrenowania #niebiegamy #rower #randkazzonaWtorkowy #treningwspolny z #ksstaszewscy - na początek roztrenowania #tabata dla biegaczy. Tak skacze tylko #grupamlodziezy 🏃🏼‍♀️🏃🏻😃👍W drodze do pracy #roztrenowanie #rower #przyrodawmiescie