Top

Prezenty same do mnie biegną

KS Staszewscy / Blog  / Prezenty same do mnie biegną

Prezenty same do mnie biegną

Wigilia wigilii wigilii, pora składać życzenia na blogu. Wiecie, czego Wam życzę? Tak dobrego roku, jak mój ostatni tydzień. Taki, w którym to co dobre trwało, a to co złe odwróciło się na dobre.

auto-na-swieta-1

Warszawa rano

Rano wyruszyliśmy z Warszawy do Rabki. Jakby ktoś nie wiedział, to to nie tylko miejsce naszego letniego obozu biegowego, ale rodzinna miejscowość Mojej Sportowej Żony. Ma tu korzenie, jak choinka przed Wigilią. Droga w korkach (nie jeździjcie raczej gierkówką, tyle robót drogowych, że chyba lepiej cisnąć na Radom i Kielce) – bo wyjechaliśmy ciut za późno. Wyjechaliśmy za późno, bo rano miałem Bardzo Dobre Spotkanie. Właściwie to miała je moja łąkotka, a ja jej tylko towarzyszyłem.

Kontuzja łąkotki wpełzła w mojej życie cichaczem. Podchodziłem do niej z tej, z tamtej strony, z coraz większym sensem. Po diagnozie w Carolinie wiedziałem już co zrobić, tylko nie wiedziałem jak. W poniedziałek wieczorem kąpałem Małego Yodę, kiedy nagle zadzwonił telefon, który wszystko odwrócił. Po dzisiejszym spotkaniu mogę już powiedzieć głośno: robię operację łąkotki w Carolinie. Nie komercyjnie, tylko blogowo. Będę Wam to opowiadał, pokazywał, prócz zwykłych materiałów mamy już dwa-trzy ekstra pomysły. Opiszę jak jest i jak będzie, a żebyście nie mieli wątpliwości, zaznaczę przy tym zawsze: uwaga lokowanie.

Więc uwaga lokowanie. Ulokują mnie w Carolinie już w styczniu i może “wiosna nasza” byłoby przesadnym optymizmem, ale o jesień będę walczył.

auto-na-swieta-2

Rabka wieczorem

Mówiłem Dzikiemu (bywasz tu w ogóle?!?) co tydzień na ping pongu, że dużo rzeczy mi się zmienia na gorsze, żeby nie powiedzieć, że wali. Rozwalone kolano to była jedna. A drugie to faktyczne zwolnienie z Newsweeka – z perspektywą pisania z zewnątrz, jako firma, bez (co mnie najbardziej bolało) prawa do urlopu. I jakoś tak czułem, że trzeba coś robić, konsekwentnie i spokojnie – i się odmieni. Zrobiłem mnóstwo rzeczy bez sensu zarówno z kolanem, jak i z poszukiwaniem swoich miejsc na rynku pracy.

Jak to naucza Dziki: jeśli nie wiesz co zrobić, zrób cokolwiek. A ja bym dodał: wykonaj tyle ruchów, aż wykonasz właściwy.

I teraz mogę Wam życzyć, żeby Wam się też tak odmieniało na lepsze, na perspektywiczne, na rozwojowe, na dające nadzieję i budzące entuzjazm, jak mnie. Żebyście nie czekali aż ktoś Wam przyniesie prezent pod choinkę, tylko żebyście wybiegli światu na spotkanie – a prezenty, żeby same do Was biegły, tak jak przybiegają właśnie do mnie.

Z całego serca (z wysiłkowym przerostem lewej komory) życzę Wam tego

Wojciech Staszewski, “Twój Styl”

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • ok123
  22 grudnia 2016 at 22:27

  Bardzo charakterystyczne: na jednym zdjęciu “Opieka trenerska – bieganie” i “endermologie, kosmetologia, refleksolog”.
  Przypadek? Nie sądzę…
  😉

  A skoro zaczyna się powoli temat podsumowań roku, to mój rok był pełen wrażeń.
  Gdybym miał go podsumować jednym zdaniem, to bym powiedział, że to był rok, w którym dowiedziałem się, że nie jestem nieśmiertelny.
  Niezły początek historii, prawda?

 • agnieszka
  22 grudnia 2016 at 23:30

  Wojtku ja już od ponad 1,5 roku pracuję jako firma po zwolnieniu się z etatu i teraz mam prawo do dowolnego urlopu kiedy chcę i na jak długo chcę 🙂 Popatrz na to z tej strony 🙂 Wesołych Świat !

 • Marzena
  22 grudnia 2016 at 23:37

  Dziękuję za życzenia Wojtku.
  U mnie właśnie dziś zaczęły się spełniać. Przyszedł czas na zmiany. Nie czekam, wybiegam im na spotkanie.
  Dużo zdrowia w kolejnym roku. Niech się spełniają życzenia, marzenia. Wesołych Świąt!

 • pict
  23 grudnia 2016 at 12:10

  Trenejro i wszyscy Szanowni współczytelnicy! Najlepsze życzenia spokojnych i zdrowych świąt!

 • Staszewski
  23 grudnia 2016 at 13:55

  Nikt nie czytał do końca 🙂

 • dj rav
  23 grudnia 2016 at 14:41

  To raczej takie AS Monaco, nie Real?;) Czytamy, czytamy, gratulacje!

 • Staszewski
  23 grudnia 2016 at 15:45

  dj rav – nazwałęm to sobie Paris Saint Germain. Dzięki 🙂

 • Emmma
  23 grudnia 2016 at 16:08

  Gratuluje wspoltworzenia Twojego Stylu:). To jest wiadomość aż tak dobra pewnie jak łąkotka!:)

 • Staszewski
  23 grudnia 2016 at 16:12

  Emmma – biegająca Czytelniczka? Witaj 🙂

 • Emmma
  23 grudnia 2016 at 17:06

  Jasne 🙂 Od dawna w podziemiu.

 • Michał
  23 grudnia 2016 at 19:10

  Gratulacje – niech to jest Twój Styl 🙂 Rady (Twoje i Dzikiego) biorę do serca, bo zapowiada się rok zmian 🙂
  Wesołych Świąt życzę Wszystkim 🙂

 • Marzena
  23 grudnia 2016 at 19:48

  Czytaliśmy Wojtku do końca. 🙂 Idę z Tobą od GW. 🙂 I będę nadal

 • Piotr
  24 grudnia 2016 at 02:28

  Też_sympatyk również od samego niemal początku. Lubi chyba bezapelacyjnie ten Twój styl. 😉

 • Kasja
  30 grudnia 2016 at 21:18

  Chyba do Niego (TS) wrócę w takim razie.

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci