Top

Spotkajmy się na bieganiu

KS Staszewscy / Blog  / Spotkajmy się na bieganiu

Spotkajmy się na bieganiu

Spotkajmy się w niedzielę (już w tę niedzielę!) na Kabatach. Spotkajmy się w marcu (od 7 do 10) w Rabce. Spotkajmy się na bieganiu, w necie, w realu.

Pamiętam, kiedy biegałem rano w Lesie Kabackim i napotkanych biegaczy mogłem zliczyć na palcach jednej rękawiczki. Biegowa społeczność była wtedy jakby w podziemiu, Kuba biegający ambasador nazywa to “stara bieganie”. Spotykaliśmy się na bielańskim SBBP, na zawodach w Lesie Kabackim, w parku Moczydło, w Biegu Mikołajkowym na Bielanach. Swoich bezpośrednich rywali znało się z widzenia (czasem z oglądania pleców na finiszach), z nazwiska w wynikach biegów drukowanych w magazynie “Jogging”, z przybijanych piątek.

Potem bieganie stało się modne, modne stało się trenowanie, wypłynęliśmy z Kingą na tej fali jako KS Staszewscy. A gdzieś tak od dwóch lat mam poczucie jakiegoś powrotu do źródeł. Kiedy internet pęka od planów treningowych, ofert treningów, obozów w biegowych małych społecznościach liczy się znów to przybijanie piątek. Znów się spotykamy, już nie tylko na zawodach, ale też w sieci, lajkując sobie biegowe zdjęcia na Instagramie albo komentując na Fejsie swoje treningi w górach pięknych jak księżniczki.

I kiedy piszę do Was o Mini-Obozie Biegowym w Rabce w marcu albo o czwartej już edycji 10do10 w Lesie Kabackim, to cieszę się najbardziej na spotkanie. Pierwsze przedsięwzięcie jest merkantylne – za wynajęcie pensjonatu i tygodnie przygotowań, planowania treningów w górach, rywalizacji na parkowym stadionie trzeba zapłacić. Drugie, 10do10, nie ma takiego wymiaru. Radość z tego, że przybywacie – taki sam banan.

Więc przyjeżdżajcie do Rabki na Mini-Obóz. Zostało jeszcze coś koło 4 wolnych miejsc. To jest najlepszy weekend marca, najlepsze lekarstwo na późnozimową deprechę. Spotykamy się w czwartek wieczorem z czołówkami i po kolacji biegniemy w góry spojrzeć na Rabkę z wysokości. Szczegóły znajdziecie TUTAJ. A w sprawie rezerwacji piszcie do Kingi: bieganie@ksStaszewscy.pl.

Zdjęcia powyżej z obozu biegowego w kenijskim Iten. Przesyła mi je Kamil (ten od hymnu w Jedynce, nasz dawny Tokowy) pisząc, jaki cudowny reset przeżywa. W Rabce, a konkretnie na Krzywoniu, reset wygląda tak:

Zakupy w Iten poniżej. Z Rabki przywozicie zwykle scypki od najgrubszej sprzedawczyni koło fontanny (najgrubsza ma najlepsze) albo miody z Gorczańskiej.

W Rabce mamy okazję spotkać się w marcu z całą Polską. A już w najbliższą NIEDZIELĘ – 17 LUTEGO – możemy spotkać się w Lesie Kabackim z szeroko rozumianą Warszawą. Taka Warszawa obejmuje czasem Piaseczno albo Łódź, bo stamtąd dojeżdżali do nas na pierwsze edycje 10do10 Justyna z biegaczem, którego imienia nie pamiętam, Dorota, Paweł . Przybywajcie więc – Podopieczni i Sympatycy – jeśli tylko starczy Wam benzyny w samochodzie i zapału.

10do10 każdy zna, nawet w Gogolu wyskakuje, ale przypomnę:

 • Start i meta na skrzyżowaniu ulicy Moczydłowskiej i Leśnej przy Lesie Kabackim (Warszawa, Ursynów, Kabaty)
 • Dystans 10 km, trasa wyraźnie oznaczona czerwonymi strzałkami i słupkami kilometrowymi
 • Godzina startu nie jest określona – każdy wybiera ją sam, żeby do mety dotrzeć w miarę punktualnie o 10.00.
 • Swoją deklarację wynikową podajecie przed biegiem Wojtkowi, sami mierzycie swój czas i podajecie wynik Wojtkowi na mecie.

I robimy foty. Powyżej wzorzec spotkania na finiszu. Poniżej wzorzec ekspresji.

A po biegu… spotkajmy się. Dogadaliśmy się z kawiarnią przyjazną biegaczom – Ach Cafe przy ul. Przy Bażantarni (naprzeciwko kościoła). Pani Milena zaprasza uczestników biegu 10do10 i daje po biegu 10-procentową zniżkę na hasło “Dziesiątka do dziesiątej”. Miejsce jest super, raz w tygodniu uprawiam tam zwykle “kawiarnia working”, śniadanie i najlepsza kawa w promieniu 10 km. Zarezerwowaliśmy na niedzielę wstępnie 10 miejsc. Kto się wybiera na spotkanie.

I jeszcze bardzo ważne na koniec. Na razie w Lesie Kabackim rozścielony jest piękny lodowy dywan, który utrudnia bieganie. Prognozy są takie (deszcz plus dodatnie temperatury), że jest szansa na dobrą nawierzchnię w najbliższy weekend. Ale szansa może się jednak nie spełnić.

Więc w sobotę na Fejsie – na naszym fanpejdżu oraz na grupie fejsbukowej (do której zapraszam) i tutaj w komentarzu – ostateczne ogłoszenie, czy spotykamy się w Lesie Kabackim. Czy przeniesiemy 10do10 na trasę sobotnich parkrunów na Ursynowie (czyli naprzeciwko Ach Cafe).

Po rosyjsku mówi się: do wstireczi. Po polsku byłoby: do spotkania!

PS. Obiecywałem relację z eksperymentu w zeszłym tygodniu 30 km easy w drodze do pracy plus 10 km easy z powrotem. Biegło mi się świetnie, zwłaszcza tę dziesiątkę. Ale niestety trening był bardziej degradujący niż budujący – dwa dni później na parkrunie nie byłem w stanie złamać 20 minut mimo idealnie suchego chodnika. Nie idźmy tą drogą, ani nie biegnijmy.

Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Mariusz S.
  11 lutego 2019 at 18:44

  Wojtku bardzo dobry pomysł z ewentualną ucieczką z oblodzonego lasu .Jestem w niedziele niezależnie od miejsca startu.Pozdrawiam Mariusz

 • Wojtek
  16 lutego 2019 at 15:43

  Las stopniał 🙂 Widzimy się wiec bez zmian na Moczydłowskiej. CU 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci