Top

Starty kontrolne na piątkę

KS Staszewscy / Blog  / Starty kontrolne na piątkę

Starty kontrolne na piątkę

Najpierw przyszło zdjęcie Podopiecznego Marka. Startował w Maniackiej Dziesiątce. Ponurą minę ma – pomyślałem.

Ciągle jeszcze nie biegam, chociaż to się wkrótce zmieni. Biegają Podopieczni. I zaczynają się właśnie starty na serio albo starty kontrolne. Bo starty mogą być na serio – czyli docelowe, na taki bieg szykujemy formę. Starty kontrolne – próby generalne, których wynik wrzucamy w LiczydloBiegowe.pl i uzyskujemy realną prognozę startową dla 80 proc. biegaczy (w odróżnieniu od Tabel Danielsa albo Kalkulatora McMillana, które dają prognozę dla 20 proc.). Wtedy zmniejszamy trochę obciążenia w tygodniu przedstartowym, lekko podbijamy formę interwałami. Oraz starty treningowe – mocne akcenty szybkościowe w ciężkim treningu.

Start Podopiecznego Marka był startem po części kontrolnym, po części docelowym. A mina po starcie była taka:

podopieczni marek

Za chwilę mail od Podopiecznej Asi. Pobiegła po schodach na dach świata – w biegu Rondo 1. A następnego dnia biegła na piątkę w City Trail, czysto treningowo – a i tak zrobiła życiówkę, prawie o minutę. Prognoza na półmaraton: złamać dwie godziny na połówce. Pamiętaj, Asia, cała Polska czyta.

podopieczni asia

A zaraz pisze Amelia. Start kontrolny przed połówką. I łup: życiówka o 12 sekund na parkrunie w dodatku z drugim miejscem wśród kobiet. Zdjęcie Amelii z maratonu.

podopieczni amelia

Podopieczny Rafał bardzo jest niezadowolony ze swojego biegania. Biegać mu się nie chce. Uprawia marudzenie mailowe. A po kontrolnym City Trailu (pięknie, pięknie) też napiszę przed całą Polską: jeszcze w marcu życiówka w półmaratonie.podopieczni rafal

Mail od Michała. 23 minut nie złamał, ale 23:05, to życiowka. Michał na pierwszym planie. I powiem Wam, że wtedy zacząłem myśleć: ale dobry weekend. Wróciliśmy ze szpitala z Małym Yodą, wszystko w porządku. Przyjechali w odwiedziny dziadkowie z Rabki, pierwszy raz na nowe mieszkanie. Pojechaliśmy razem na Stadion Narodowy, zwiedzanie stadionu to naprawdę super atrakcja, kaplica wielowyznaniowa jak z Matriksa albo szatnie piłkarzy, jak kaplica dla bogów.

No i te dobre wyniki. Super.

podopieczni michal c

Adam z Ameryki mailuje jako ostatni, bo różnica czasu. Niezadowolony z kontrolnego półmaratonu w 1:35 – ale pisze, że to przyczyna porywistego, lodowatego wiatru nad oceanem. No proszę, ledwo Trump został prezydentem, a już pogoda w Ameryce gorsza niż w Polsce.

podopieczni adam z ameryki

A Podopieczny Marek. Chwilę po mrożącej minie, przesłał wynik z Garmina. No i zawyłem z rozkoszy. Mierzyliśmy w złamanie 35:30, ale raczej dopiero na Orlenie. Teraz miało być 35:50. A tymczasem tydzień po piątce w 17:05 wyszło niemal to samo tempo:podopieczni stoperZawyłem z rozkoszy. I trochę z zazdrości. Kiedyś miałem w życiu coś między planem, a marzeniem, żeby złamać 35 minut na dychę. Skończyło się krosowym 35:22 na “dychę” w Kabatach, bodaj 35:55 z górki w Krynicy i oficjalną życiówką 36:30. A teraz tylko rehabilitacja i rehabilitacja.

Nasz Partner Sportowy – Carolina Medical Center – przekazał nam na konkurs dla biegaczy voucher na trzy godziny zabiegów rehabilitacyjnych. Jak pobolewa, to radzę skorzystać. Pakiet wygrywa ten, kto pierwszy wpisze w komentarzu prawidłową odpowiedź na pytania (pod pakietem). Nie zapomnijcie się podpisać.

carolina drugi bon 1

 1. W jakim mieście mieszka rekordzista Polski w maratonie?
 2. W jakim mieście Polacy zdobyli siedem złotych medali w Halowych Mistrzostwach Europy w LA?
 3. W jakim mieście odbywa się sierpniowy obóz biegowy KS Staszewscy?

 

 

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Michał_obozowicz
  13 marca 2017 at 21:17

  1. Muszyna
  2. Belgrad
  3. Rabka

 • Amelia
  14 marca 2017 at 11:02

  Michał był ode mnie 7 sekund szybszy na 5 km w weekend? Ten Michał, którego tak wyprzedziłam na ostatnim treningu? To mnie zmobilizowało do tego żeby dać z siebie więcej na najbliższym starcie! 😉

 • Michał
  14 marca 2017 at 11:53

  Amelia, tak to ten sam Michał, któremu nie dałaś szans na ostatnim treningu 😉 a więc następnym razem się poprawiamy. Oficjalny wynik 23:03, następnym razem poniżej 22 minut!

 • Amelia
  14 marca 2017 at 12:31

  Michał, wyzwanie podjęte 😉

 • Staszewski
  14 marca 2017 at 13:20

  Swietnie 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci