Top

Trasa w Lesie Kabackim – 5 km

KS Staszewscy / Blog  / Trasa w Lesie Kabackim – 5 km

Trasa w Lesie Kabackim – 5 km

5 km od budżetu partycypacyjnego. Nowa trasa biegowa w Lesie Kabackim działa od października. Przejechałem ją w całości, żeby ją w całości pokazać (film niżej). W trzy minuty, nie bójcie się 🙂

Start i meta trasy 5 km jest tam, gdzie w epoce “starego biegania” rozgrywane było Grand Prix Warszawy – 150 metrów za szlabanem “róg Moczydłowskiej i Leśnej”. Tak naprawdę nie ma tam żadnego rogu, tylko prawdziwy Las Kabacki, ale na mapach, na GPS-ach to miejsce tak się nazywa.

Czy to nie po tej trasie rozgrywaliśmy wtedy wymyślony przez Mel i organizowany przez nią oraz Laski Kabackie bieg “Guzik z Pętelką”? Teraz jest wypas: oznaczenia co 500 m, a na pierwszym kilometrze nawet co 100 m. Można precyzyjnie ustalić sobie tempo i lecieć nim w las.

Oprócz piątki jest też dziesiątka – ona już w pełni odwzorowuje starą trasę z Grand Prix Kabat. Jak będzie w komentarzach szerokie zapotrzebowanie społeczne, to ją też pokażę.

A co do bloga StaszewskiBiega.pl, to postanowiłem teraz tak:

 • poniedziałkowy odcinek rzecz święta, zapraszam do czytania i będę się starał wyrobić wcześniej niż przed północą, bo nie tylko rozumiem, że Wy chcecie iść spać, ale ja też wolę położyć się trochę wcześniej
 • jak będzie pomysł, powód, coś więcej do napisania, a zwłaszcza do pokazania – wrzucę drugi odcinek w tygodniu, np. w czwartek, ale bez niewolniczego trzymania się dni tygodnia.

Zapraszam na film 😉

(kliknij w obrazek, bo film za duży, żeby go wrzucić wprost na blog)

5-km-foto

Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • biega_czu
  3 listopada 2016 at 17:37

  Dwa odcinki w tygodniu?!
  Stare dobre 😉 czasy mi się przypomniały 🙂

  Pozdrowienia Kołczu z Dalekiego Południa.

 • Norbert
  3 listopada 2016 at 20:56

  Nowa trasa partycypacyjna jest tak fajna, że biegamy całą rodziną. Najbardziej korzysta z niej Spejson, bo biega w wózku. Jak tata robi tempo 4:15 to tak trzęsie, że aż zasnąć nie można, ale z drugiej strony drzewa tak fajnie szybko mijają…
  Drugie fajnie, że budżet partycypacyjny działa, i że lobby biegowe jest tak spore, bo jednak decyduje głosowanie mieszkańców.
  Teraz czekam tylko na powiększenie Góry Kazurówy, żeby robić dobre podbiegi.
  Wojtku, jak tam rehab? Kiedy wracasz na trasy?

  n.

 • biega_czu
  3 listopada 2016 at 21:00

  Kołczu, Dalekie Południe, to te same, co wtedy 🙂
  Ale, jakby co, to my już dawno jesteśmy za abolicją 😉

  Hmmm… Po ponad dwóch godzinach od pierwszego wpisu, strona powiedziała mi, że za często wysyłam 😀

 • Pedro
  5 listopada 2016 at 01:13

  A jak z dokładnością oznaczeń ? Mi te setki nie do końca się zgadzały, ale nie jestem pewien czy dobrze mierzylem (licznikiem rowerowym).

 • Quki
  6 listopada 2016 at 20:10

  Nowe czyli stare kabackie trasy to już klasyka. W tym roku powstały też całkiem nowe, wzdłuż Wisły. Choć wyasfaltowana i dzielona z cyklistami ( czyli kontuzjowanymi biegaczami) ale atrakcyjna bo tuż nad rzeką i z nową kładką nad kanałkiem żerańskim. W sam raz dla długich wybiegań.

 • ok123
  6 listopada 2016 at 20:26

  O, fajnie powiedziane z tymi kontuzjowanymi biegaczami 😉
  Ja już 2,5 tygodnia po zdjęciu gipsu. Wychodzę na treningi o zwykłych porach. Tyle, że zamiast biegać… wsiadam na rower.
  Niestety nie umiem jeszcze chodzić bez utykania, rehabilitacja rozpisana jeszcze na niemal dwa tygodnie. Dokuśtykam!
  I tak jest pięknie w porównaniu z 8 tygodniami w gipsie!!!

 • Pjachu
  6 listopada 2016 at 21:13

  ok123 – 🙂 – to chyba najwłaściwszy komentarz. Zdrówko!

 • Staszewski
  6 listopada 2016 at 21:30

  Oki, miło widzieć twój optymizm. Ja mam generalnie załamkę kontuzyjną, a jestem w sto razy lepszej sytuacji. Zarażaj optymizmem i lecz się skutecznie 🙂

 • ok123
  7 listopada 2016 at 10:06

  Wojtek, załamka kontuzyjna jest nieunikniona, ale przechodzi po jakimś czasie 😉
  Trzymaj się i do zobaczenia na rowerze!

 • Bartek
  14 listopada 2016 at 22:07

  Wojtek, dlaczego tego video nie zrobisz jako embeded?

  Nie będzie lepiej niż pod obrazkiem?

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
194
 Zdjęcia
473
 ludzie
627
 Następujący
Jeszcze tydzień temu biegaliśmy na obozie w Rabce (fot. z butami). A w niedziele zapraszamy Podopiecznych i Sympatyków na dychę z handicapem w Lesie Kabackim (WuWuA) - chyba już piąta edycja #10do10 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Na zdjęciach jak było miesiąc temu, a na ostatnim - kawa w @ach_cafe gdzie mamy zarezerwowany stolik po biegu i 10-procentową zniżkę dla uczestników biegu. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/272573997005932/?ti=ia #ksstaszewscy #biegajznami #laskabacki #biegdowspolnejmety #achcafeBajeczny wbieg na Turbacz z Obidowej. Szczyt ZUPEŁNIE zmieniony, huragan zniszczył drzewa, widok na Tatry i Babią. Dobrze? Źle? Na pewno inaczej‼️ #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #wbijajnexttimeMini-Oboz Biegowy w Rabce. Pobiegliśmy w góry i spotkaliśmy wiosnę na zbiegach. A pomysł z pierwszym marcowym przejściem Poniczankj wyszedł spontanicznie od Podopiecznych (brawo Szczepan). Ładnie jak w obrazku, tylko jelenia na rykowisku brakuje (ale dwie sarny na zbiegu z Krzywonia były, Paweł tez widział). #obozbiegowy #grupamlodziezy #rabkazdroj #wiosnawgorachDzień przed startem #obozbiegowy w #rabkazdroj - narty w Białce. Żółta firmowa flaga dziś wieczorem zaczyna biegać po Gorcach i Beskidzie Wyspowym. #treningbiegowy #narty #wyciagkrzeselkowy #bialkatatrzanskaTo jest najbardziej romantyczna pętla na tempo progowe na świecie. 670 m w parku zdrojowym w Rabce. Będzie pięknie, obóz 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️rusza już pojutrze 👍 #ksstaszewscy #biegamy #treningwparku #preczzestadionami #rabkaczekawzywazdalekaW drodze do pracy było 30 km biegiem 🏃🏻 Wiec powrót - metro i wreszcie Veturilo‼️ Najlepszy wynalazek miejski XXI wieku 🚴‍♀️ od dziś powrócił. #staszewskibiega #rowermiejski #porzucciesamochody #bedziecieszczesliwsi #treningdomaratonuNie unikaj pączków 🍩SPALAJ JE‼️ 300 kalorii da Ci energię na pół godziny treningu. #tlustyczwartek #biegamy #ksstaszewscy #nazdrowieLute treningi za nami. Dziś był wstęp do interwałów czyli biegowe przedwiośnie 🏃🏼‍♀️🏃🏻👍 #grupamlodziezy #ksstaszewscy #ekspresjawieczoru #efektwowKto robi podbiegi, ten ma widoki na dobre wyniki 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️. #grupamlodziezy na wtorkowym #treningwspolny z #ksstaszewscy w rekordowym składzie. Chciałbym jeszcze raz zobaczyć światła miasta (kto bez Googla wie, czyj to kawałek? 😎