Top

Trasa w Lesie Kabackim – 5 km

KS Staszewscy / Blog  / Trasa w Lesie Kabackim – 5 km

Trasa w Lesie Kabackim – 5 km

5 km od budżetu partycypacyjnego. Nowa trasa biegowa w Lesie Kabackim działa od października. Przejechałem ją w całości, żeby ją w całości pokazać (film niżej). W trzy minuty, nie bójcie się 🙂

Start i meta trasy 5 km jest tam, gdzie w epoce „starego biegania” rozgrywane było Grand Prix Warszawy – 150 metrów za szlabanem „róg Moczydłowskiej i Leśnej”. Tak naprawdę nie ma tam żadnego rogu, tylko prawdziwy Las Kabacki, ale na mapach, na GPS-ach to miejsce tak się nazywa.

Czy to nie po tej trasie rozgrywaliśmy wtedy wymyślony przez Mel i organizowany przez nią oraz Laski Kabackie bieg „Guzik z Pętelką”? Teraz jest wypas: oznaczenia co 500 m, a na pierwszym kilometrze nawet co 100 m. Można precyzyjnie ustalić sobie tempo i lecieć nim w las.

Oprócz piątki jest też dziesiątka – ona już w pełni odwzorowuje starą trasę z Grand Prix Kabat. Jak będzie w komentarzach szerokie zapotrzebowanie społeczne, to ją też pokażę.

A co do bloga StaszewskiBiega.pl, to postanowiłem teraz tak:

 • poniedziałkowy odcinek rzecz święta, zapraszam do czytania i będę się starał wyrobić wcześniej niż przed północą, bo nie tylko rozumiem, że Wy chcecie iść spać, ale ja też wolę położyć się trochę wcześniej
 • jak będzie pomysł, powód, coś więcej do napisania, a zwłaszcza do pokazania – wrzucę drugi odcinek w tygodniu, np. w czwartek, ale bez niewolniczego trzymania się dni tygodnia.

Zapraszam na film 😉

(kliknij w obrazek, bo film za duży, żeby go wrzucić wprost na blog)

5-km-foto

Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • biega_czu
  3 listopada 2016 at 17:37

  Dwa odcinki w tygodniu?!
  Stare dobre 😉 czasy mi się przypomniały 🙂

  Pozdrowienia Kołczu z Dalekiego Południa.

 • Norbert
  3 listopada 2016 at 20:56

  Nowa trasa partycypacyjna jest tak fajna, że biegamy całą rodziną. Najbardziej korzysta z niej Spejson, bo biega w wózku. Jak tata robi tempo 4:15 to tak trzęsie, że aż zasnąć nie można, ale z drugiej strony drzewa tak fajnie szybko mijają…
  Drugie fajnie, że budżet partycypacyjny działa, i że lobby biegowe jest tak spore, bo jednak decyduje głosowanie mieszkańców.
  Teraz czekam tylko na powiększenie Góry Kazurówy, żeby robić dobre podbiegi.
  Wojtku, jak tam rehab? Kiedy wracasz na trasy?

  n.

 • biega_czu
  3 listopada 2016 at 21:00

  Kołczu, Dalekie Południe, to te same, co wtedy 🙂
  Ale, jakby co, to my już dawno jesteśmy za abolicją 😉

  Hmmm… Po ponad dwóch godzinach od pierwszego wpisu, strona powiedziała mi, że za często wysyłam 😀

 • Pedro
  5 listopada 2016 at 01:13

  A jak z dokładnością oznaczeń ? Mi te setki nie do końca się zgadzały, ale nie jestem pewien czy dobrze mierzylem (licznikiem rowerowym).

 • Quki
  6 listopada 2016 at 20:10

  Nowe czyli stare kabackie trasy to już klasyka. W tym roku powstały też całkiem nowe, wzdłuż Wisły. Choć wyasfaltowana i dzielona z cyklistami ( czyli kontuzjowanymi biegaczami) ale atrakcyjna bo tuż nad rzeką i z nową kładką nad kanałkiem żerańskim. W sam raz dla długich wybiegań.

 • ok123
  6 listopada 2016 at 20:26

  O, fajnie powiedziane z tymi kontuzjowanymi biegaczami 😉
  Ja już 2,5 tygodnia po zdjęciu gipsu. Wychodzę na treningi o zwykłych porach. Tyle, że zamiast biegać… wsiadam na rower.
  Niestety nie umiem jeszcze chodzić bez utykania, rehabilitacja rozpisana jeszcze na niemal dwa tygodnie. Dokuśtykam!
  I tak jest pięknie w porównaniu z 8 tygodniami w gipsie!!!

 • Pjachu
  6 listopada 2016 at 21:13

  ok123 – 🙂 – to chyba najwłaściwszy komentarz. Zdrówko!

 • Staszewski
  6 listopada 2016 at 21:30

  Oki, miło widzieć twój optymizm. Ja mam generalnie załamkę kontuzyjną, a jestem w sto razy lepszej sytuacji. Zarażaj optymizmem i lecz się skutecznie 🙂

 • ok123
  7 listopada 2016 at 10:06

  Wojtek, załamka kontuzyjna jest nieunikniona, ale przechodzi po jakimś czasie 😉
  Trzymaj się i do zobaczenia na rowerze!

 • Bartek
  14 listopada 2016 at 22:07

  Wojtek, dlaczego tego video nie zrobisz jako embeded?

  Nie będzie lepiej niż pod obrazkiem?

Dodaj komentarz

staszewskibiega
130
 Zdjęcia
262
 ludzie
206
 Następujący
Mini-obóz biegowy 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce czyli jak zostawiliśmy w górach ⛰zimę i przynieśliśmy Wam wiosnę. A zapisy na LETNI OBÓZ w Rabce 🌞znajdziesz tu: //ksstaszewscy.pl/oboz/Rabka jak Islandia. Podbiegi na Maciejowej na I Mini-Obozie biegowym w Rabce. #obozgiegowy #bieganiepogorach #ksstaszewscy #islandiaRabka-Zdrój - dzień przed I Mini-Obozem Biegowym 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Pobiegniemy po wiosnę 🌿☘️🌸🌻🌾🌞 #ksstaszewscy #obozbiegowy #bieganiepogorachGrupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻pokonała dziś po ➡️ 960 stopni na schodach pod Zamkiem Ujazdowskim uzupełniając trening ćwiczeniami na mini-plotkach. Kończyliśmy na nogach miękkich jak śnieg 🌨☃️😀 #bieganie #trening #treningwspolny #grupamlodziezy #agrykolaLatanie ✈️ Czyli dziennikarz przy pracy 😎 #bieganie #nietylkobieganie #trening #fitness #bungeefitness #bungeefitnesspolskaChłopaki po treningu. Jeden biegowym, drugi piłkarskim. #endorfiny #malyyoda #staszewskibiegaNajlepszy moment weekendu ❤️ #malyyoda #nietylkobieganie #bałwan #bałwanekWeekendowe długie wybieganie. Dotarłem do Konstancina i spotkałem zimę nad rzeczką opodal #bieganie #zima #uzdrowiskokonstancinI pomyśleć: dorośli ludzie. #ksstaszewscy #bieganie #treningwspolny #trening #grupamlodziezy