Top

Buty jednomilowe

KS Staszewscy / Blog  / Buty jednomilowe

Buty jednomilowe

W niedzielę startujemy z Kingą w mistrzostwach Polski. Co prawda amatorskich, co prawda na dziwnym dystansie 1 mili, ale mistrzostwa to mistrzostwa.

Kiedy rok temu Smoki robili pierwszą edycję biegu, myślałem: fajnie, że znajomi mają taką inicjatywę. Zdziwiłem się potem na stadionie, że telebim, że my, tupacze na tym tartanie przenajświętszym, że serie puszczane co kwadrans z rozsądną liczbą biegaczy, a nie pospolite ruszenie. I kiedy dostaliśmy zaproszenie na drugą edycję 1 mili, to było dla mnie jasne, że to priorytet. Nawet przed Biegiem Truskawki, który chciałbym tu pozdrowić.

A priorytet to znaczy, że jeszcze pielęgnujemy formę. Żeby ostatnim, może przedostatnim ostrzem zawalczyć w niedzielę na AWF-ie. Na razie mi się podostrzyło tempo easy, w końcu w moje właściwe rejony – dziś do pracy biegłem 10 km w tempie 5:11.

Do pracy. Ja mam fajną pracę, różnorodną. Nawet dwie fajne prace, jedną dziennikarską, drugą sportową, fajnie się to uzupełnia. Ale powiem Wam, że od długiego weekendu chodzi mi po głowie Olsztyn. Zawsze myślałem, że jeśli mam o czymś marzyć, to o domku w górach, a teraz nie wiem, czy nie bardziej na Warmii, Mazurach, wśród jezior bajkowych, rzek spławnych dla kajaków i pruskich domów z cegły czerwonej między polodowcowymi pagórkami. Taki reset, jak zaliczyliśmy, to możecie sobie wyobrazić, jak lukniecie na zdjęcia.

Za dużo się działo na tym spływie na triceps, na skośne brzucha, na szyszynkę – i odpuściłem trening biegowy bardziej niż bym chciał. Tylko ostatniego dnia zrobiłem pół godziny siły biegowej w borze pod Dobrym Miastem. Ten bór, liściasty do szaleństwa, jak Puszcza Piska, znów podróż w czasie, kiedy duże dzieci były małe i jeździliśmy co roku do Rucianego. A teraz powrót do rzeczywistości.

Mila za tydzień. Wpisuję tu, cośmy nabiegali rok temu – żebyśmy wszyscy mogli zobaczyć, co ten rok zmienił w naszym życiu. Kinga – 6:32, miejsce 13 na 40 kobiet, w K-30 -5 miejsce (a w K-40, do której właśnie hucznie awansowała z tym czasem byłaby 4). Wojtek 5:46, miejsce 78 na 208 (a w kategorii M-50 miejsce 3). Mamy biec w serii z kontuzjowaną Joasią Jóźwik.

A buty jednomilowe to kolce. Marek-Rakieta w takich poleci i wszystkich wywali w kosmos, zobaczycie! I – sprawdzaliśmy – jest znów klasyfikacja drużynowa. Więc, Psi Patrolu: wzywam Was – jak by powiedział Mały Yoda (na zdjęciach w czapeczce). A mówiąc prościej: Podopieczni i Sympatycy, którzy startujecie i chcecie być w drużynie, zapisujcie się: KS Staszewscy.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarz

  • Rakieta
    5 czerwca 2018 at 09:15

    Okoliczności przyrody zaiste resetowi sprzyjające. Bywam często w Puszczy Piskiej i absolutnie rozumiem.

    Do zobaczyska w niedzielę, jednomilowe naostrzone 😉

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas  #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci