Top

Dobre ciuchy, słaby parkrun

KS Staszewscy / Blog  / Dobre ciuchy, słaby parkrun

Dobre ciuchy, słaby parkrun

Od razu uprzedzam – nie, nie jesteśmy trzeci raz w tym roku na Suwalszczyźnie. Byliśmy tam w lipcu, a było tak ładnie, żeśmy trzaskali sesję za sesją w przerwach między bieganiem. Teraz jesteśmy w Warszawie, a ja dodatkowo jestem w czarnej d…

Na początku wakacji, to jak byśmy urodziny mieli, napisała firma Poundout, że przyśle nam ciuchy, żebyśmy się w nich pokazali na blogu z linkiem – tu jest link do Poundout – więc żebyśmy sobie wybierali co chcemy. Darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby, tylko na stronę internetową. Pierwszy wniosek był taki – żadnych ciuchów dla mnie (Wojtek). Ich krój i wzornictwo powiedziało mi jasno: stary, masz za dużo lat i za mały obwód klatki piersiowej. Od dwóch miesięcy, ile razy chcę zapytać Kingę o te ciuchy, to pytam o te ubrania dla bokserów, takie mi skojarzenie zostało. Albo na crossfit.

Za to Kinga sobie wyklikała parę ciuszków. Kupujemy oczami, a dotykamy rękoma, więc z ciekawością patrzyliśmy, co wyskoczy z paczki. Pierwszy plus: miłe w dotyku. Fakt, potwierdzam.

Druga rzecz: Kinga dała punkt za krój. Wyłożyła mi, że damskie ciuchy firm spoza topu zwykle mają prosty, chłopski krój. A tu krój świetny, bardzo kobiecy, podkreślający talię i biust. W życiu nie opisałbym tak bluzki, żeby mnie nikt nie posądził o molestowanie, ale to moja żona ją tak opisała.

Trzecie: młodzieżowy design. Moja Sportowa Żona się w nim odnalazła, poczuła się chyba siostrą swojej córki. A córka licealistka upatrzyła sobie w paczce jakąś bluzkę (zdaje się, że tą samą, co Kinga), więc mieliśmy jakieś długie negocjacje, których wyniku nie znam. Może sobie będą pożyczać bluzki, i tak sobie pożyczają.

Spodenki – to jednak nie jest rozmiarówka wiodącej amerykańskiej firmy, zgodnie z którą przeciętna polska biegaczka musi kupować XXS. Kinga wzięła eskę, jak zwykle, no i spodenki będą dla córki licealistki.

W komplecie przyszedł jeszcze stanik sportowy. Nie będziemy pokazywać, bo nie. Recenzja Kingi: świetny na fitness, ale do biegania jednak potrzebna jest pancerna zbroja.

Trochę wychodzi na to, że jesteśmy jak reprezentacyjni piłkarze. Nic tylko sesje modowe, sprzętowe, a wyniki żenujące. Nie wiadomo, jak u Kingi, bo Kinga stwierdziła, że startuje tylko do plus 10 stopni, więc przed październikiem na głupi parkrun jej nie namówię.

Ale wiadomo, jak u mnie. Słabo. Zacząłem dopiero w tym tygodniu program “trzydziestka co tydzień”. W zeszłym roku doprowadziło mnie to złamania trójki, chociaż Liczydło Biegowe mi nie dawało szans. Ale niestety pierwsza trzydziestka wypadła poniżej. Zeszłoroczne biegałem jednak po ok. 5:40 min./km, w tym tygodniu było tempo 6:00. Oczywiście są usprawiedliwienia: upał był i trochę nerwa. Bo trzydziestkę miałem robić w środę, kiedy Kinga z dziećmi pojechała na basen do Wilgi. Najpierw wykonałem dwa telefony do naszych złotych czterystumetrówek, a potem, kiedy zbierałem się do biegu, zadzwoniła córka licealistka, że mama w szpitalu z Małym Yodą. Zanim zrozumiałem

o co chodzi, straciłem resztki. Osa go pogryzła i dostał wstrząsu anafilaktycznego. Kinga załatwiła sprawę, jakby trenowała całe życie crossfit, udzielanie pierwszej pomocy i dojazd do szpitala w Garwolinie (pozdrawiamy, jesteście super) jak na sygnale. No a ja zamiast trzydziestki miałem trzy godziny w samochodzie (licząc drogę w obie strony).

Słaba trzydziestka była w czwartek rano, dobiegłem na spotkanie z Justyną, podwójnie złotą. Ale kiedy uzupełniałem płyny w kawiarni Justyna napisała, że jednak musi jechać do domu i pogadamy przez telefon. Szkoda.

A że jest kiepsko zobaczyłem w sobotę na parkrunie. Miał być trening progowy po 30-60 minutach biegania. Wyszło 15 min. easy, bo się nie wyrobiłem, a potem parkun w 20:12. Niby w okolicy założeń, tyle, że raczej wolałbym pobiec 12 sekund poniżej 20 minut, a nie powyżej. A nie mogłem, taki słaby teraz jestem. Na zdjęciu (fot. Mirek Szymczak parkrun-Ursynów) łapię właśnie czas, który nie chciał zwolnić.

Ta metafora przyszła mi do głowy, jak spojrzałem na otwarciowe zdjęcie. W takim momentach czas też powinien zwalniać.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Pjachu
  24 sierpnia 2018 at 10:58

  OK123 – jak Lodowy? Kończy się w Tatrach okres dobrej pogody… We wtorek szybki wypad na piwo na Słowację. Znaczy, wpierw trzeba było sobie zasłużyć: Łysa – Moko – Rysy – Popradzkie Pleso (szlakiem) i powrót Doliną Złomisk przez Wschodnie Żelazne Wrota do Kaczej (ten odcinek bez szlaku) i Białą Wodą do upragnionego kufelka (czytaj: butelki z pieniącym się izotonikiem w wersji nealko). Wyszedł maraton z górką 😉 Siedziałem na tej Łysej sącząc godnie i wymyśliłem kolejny trip…
  Oczywiście inny niż planowany z Johnsonem

 • ok123
  24 sierpnia 2018 at 14:40

  O, jaka piękna trasa! Gratuluję i zazdroszczę!
  Mój Lodowy niestety był zaplanowany na najbliższą niedzielę, a sam widziałeś prognozy…

 • Anonim
  24 sierpnia 2018 at 18:21

  Widziałem 🙁
  Czasem mogę wstrzelić się w dobrą pogodę. Tylko na jeden dzień, ale daję radę 🙂 takie biegowe light and fast.
  Bardzo dawno temu… W czasach kiedy po ziemi chodziły dinozaury (alpinizmu) wracaliśmy po trzydniowej szychcie na północnej ścianie Les Droits dłużącym się Morzem Lodu (merdeglasem). Obładowani jak przystało na prawdziwych alpinistów w cały potrzebny sprzęt biwakowy. Dogoniła nas dwójka lokalsów – nauczycieli z Annecy. Wracali po swojej robocie na Walkerze. Pogawędziliśmy, a oni pognali dalej. Na nogach mieli addidasy, a jeansy dopełniały stroju…
  Resume: zrobiliśmy porównywalne i trudne drogi przy czym styl ich przejścia bił nas o kilka klas… Oni przez lodowiec “biegli” i w ścianie poruszali się szybko. Bez biwaku, a więc bez ciężkiego sprzętu. Przyjechali bo była dobra prognoza pogody etc, etc… Po prostu – szybkość ma znaczenie.

 • Marus
  7 września 2018 at 15:49

  Bardzo ładne koszulki! Sam ostatnio przerzuciłem się na produkty mniej znanych firm, szczególnie polskich. Niektóre naprawdę potrafią zaskoczyć jakością. Sprawiłem żonie koszulkę marki Cuna i jest nią zachwycona, zrobiła w niej już około 100 kilometrów i słyszę same pozytywne opinie. Pozdrowienia dla Ciebie i Twoich dziewczyn 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci