Top

Pompka czelendż

KS Staszewscy / Blog  / Pompka czelendż

Pompka czelendż

Zakopałem się w piachu, jak żuk gnojarek w „Faraonie”. Moja trzydziestka w lasach między Sztutowem, a Krynicą Morską stukała w morskie dno od drugiej strony.

Powinienem biegać easy po 5:15, na pewno nie wolniej. Trzydziestkę – po 5:30. Wolniej się zdaniem Podopiecznego Kuby nie da, bo PK też właśnie robił trzydziestkę i chociaż go mitygowałem, to pobiegł, jakby to było zwykłe 75-minutowe wybieganie. Otóż da się. Da się, kiedy zacznie się w 6:34, a jedynym usprawiedliwieniem jest sesja w saunie fińskiej poprzedniego dnia (czy Was to też tak rozwala?). I kiedy w drodze powrotnej z Krynicy Morskiej można przyspieszyć tylko ciutek i zakończyć ze średnim tempem 6:25 min./km. Ziarnka piasku lecą przez klepsydrę, lecą i nie chcą przelatywać wolniej.

Zdjęcie z zachodu słońca. W “Faraonie” poszło o zaćmienie, więc coś jest na rzeczy z tą fotą. Kinga (na zdjęciu) biega Easy szybciej ode mnie, półtorej godziny szybciej niż średnia 5:30.

Nasza wakacyjna dogrywka trwała pięć dni, dziś o 6:40 ruszyłem do Lasu Kabackiego, potem na Wał Zawadowski, żeby przed 10 zameldować się na kolegium „Wysokich Obcasów” i zdążyć przedtem z prysznicem.  Tempo dzisiaj ciutek lepsze, 5:57. Mam zamiar dogonić formę P. Kuby do maratonu, ale zawsze ten moment, kiedy jestem zakopany w błocie i grzęznę w piachu próbując się z niego wydostać – jest dla mnie frustrujący.

Najfajniejsza rzecz nad morzem – poza ogólnym relaksem i naprawdę fajnym rodzinnym czasem – to pompka czelendż. Rzuciłem takie hasło pierwszego dnia, a Kinga je podjęła. I przez cztery dni (raz, z powodu mojej smutnej trzydziestki, zrezygnowaliśmy) konsekwentnie podejmowaliśmy wyzwanie: 100 pompek dla mnie, 50 dla Kingi. Oczywiście nie na raz, tylko w seriach, zaczynałem od 10 razy 10, a kończyłem bodaj po 2 razy 20 i 4 razy 15.

Powiecie: jak się nie umie biegać, trzeba pompować. A ja chyba podświadomie myślę, jak biegać lepiej. Co to znaczy lepiej? Już nie za bardzo da się biegać szybciej – chociaż oczywiście będę się ścigał jak wściekły o złamanie, o season best, o życiówki w M-50 i miejsca w M-50. Ale można biegać lepiej technicznie. Można być na maratonie jak faraon, a nie jak przygięty do piasku niewolnik. Taki czelendż.

Jutro na Treningu Wspólnym nowa gra, którą wymyśliłem sobie na tych trzydziestkach: Kolekcjoner Pompek. I nawet nie zauważycie, jak zrobimy interwały.

Interwały też robiłem w Sztutowie, pierwsze powtórzenie wolniej od tempa, które będę miał za pięć tygodni na maratonie. Nie wiem, jak to możliwe, ale zobaczycie. Pierwszy interwał był w 4:19. Ale ostatni już 3:52, na granicy przyzwoitości.

I jeszcze na koniec zdjęcie z pompą. Żeby nie było, że całą tę historię o pompka czelendż wymyśliłem. Na razie bardziej widać żebra niż mięśnie, ale pracujemy 🙂

Share
Wojciech Staszewski

Komentarz

  • Pjachu
    28 sierpnia 2018 at 09:55

    Będę jutro w Warszawie. Ktoś… coś… biega? Można zaplanować wspólne truchtanko?

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas  #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci