Top

Dziesiątka do Dziesiątej (NOWY BIEG!)

KS Staszewscy / Blog  / Dziesiątka do Dziesiątej (NOWY BIEG!)

Dziesiątka do Dziesiątej (NOWY BIEG!)

Widzimy się w niedzielę za tydzień – 23 września – w Lesie Kabackim na treningowych zawodach, jakich nie było w Warszawie od lat? Dziesiątka do dziesiątej czyli bieg z handicapem. Przed 9.00 wieszamy zegar w Lesie Kabackim (ul. Moczydłowska róg Leśnej, tam gdzie w Prehistorii Polskiego Biegania startowało kabackie Grand Prix) – i startujemy o takiej godzinie, żeby dobiec na metę dziesiątki mniej więcej o 10.00. Kto chce może pobiec szybką dziesiątkę w 55 minut (jeśli to dla niego szybko) startując o 9.05. Kto chce może zrobić wolne wybieganie w 52 minuty (jeśli to dla niego wolno) startując o 9.08. Trasa jest nie do zgubienia, to oznaczona w budżecie partycypacyjnym dziesiątka w Lesie Kabackim. Efekt zachwycający: kula śnieżna. Zaczynasz raczej samotnie, stopniowo pojawiają się biegacze przed tobą, ktoś cię z tyłu dogania i widzimy się wszyscy na dziesiątym kilometrze. I się ścigamy do wspólnej mety.

Żeby nie było, że sobie coś przywłaszczamy (bo wiem, jak irytuje jak naszą stronę internetową, konkretne frazy inni kopiują) – to piszę wyraźnie, że Ameryki nie odkryliśmy. Biegałem w takich zawodach na początku XXI wieku – nazywało się to SMŚ, czyli Spontaniczne Młocińskie Ściganie, robiła to ekipa SBBP czyli Sobotnie Bielańskie Bieganie Poranne z Fredziem czyli Adamem Kleinem szefem portalu Bieganie.pl. Na zdjęciu wyżej. Wtedy mogłem zadeklarować chyba w ciemno bieg w 38 minut i jeszcze się musiałem hamować.

Kilka lat później tradycję przeszczepiła do Lasu Kabackiego Mel czyli Basia Muzyka, która dziś moderuje kabacki parkrun. Na zdjęciu w zielonej koszulce. Nazywało się to wtedy Guzik z Pętelką i na mecie zamiast medali dostawało się guziki. To był już trochę inny czas w polskim bieganiu, starożytność i powszechna medaloza oraz pakietoza. Biegacze oczekiwali medalu za każde przebiegnięte sto metrów, a organizatorzy prześcigali się w atrakcyjności pakietów startowych. To Mel jak to Mel poszła pod prąd.

Ja wyglądałem wtedy tak jak na tym zdjęciu. I pewnie też nie zastanawiałem się, czy złamię 40 minut w takich quasi-zawodach, tylko śmiało startowałem na trójkę z przodu.

A teraz wyglądam tak. Za to Kinga wygląda lepiej 🙂 jak widać.

Nie wiem na jaki czas pobiegnie Kinga. Ja pewnie zrobię próbę tempa maratońskiego, bo to będzie tydzień przed Maratonem Warszawskim.

Zegar z logo KS Staszewscy zrobił nam tata Kingi, zegarmistrz z Rabki Zdrój. Dziękujemy pięknie 🙂

A my właśnie wróciliśmy znów z Rabki – z firmowego obozu biegowego dla instytucji o tajemniczej nazwie NCBiR. Ktoś poznaje to miejsce?

Pół obozu trekingowało po Gorcach, Babiej i Beskidzie Wyspowym. Ale drugie pół biegało i to ostro. Sztafety były…

… Turbacz był (i zupa czosnkowa w schronisku)…

… i perfekcyjny jak w zegarku trening na stadionie z mistrzostwami w desce i rozciąganiem na koniec.

A na koniec najdłuższe zdjęcie, jakie w życiu zrobiłem. Żebyście nie zapomnieli: chętnie się z Wami zobaczymy w niedzielę 23 września około 9. rano. Jeśli ktoś będzie chciał biec np. na 37 minut, to Kinga i ja już będziemy na trasie, ale zegar będzie wisiał przy starcie. Można się zresztą już deklarować – TUTAJ, na Facebooku KS Staszewscy.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Pjachu
  11 września 2018 at 09:52

  Świetny pomysł! Całe Czechy (bo najbliżej) żyją małymi, kameralnymi biegami. Poziom sportowy – może zaskoczyć. A we Wro skandal: nie było losowania samochodu po maratonie 😉 Medaloza nasza powszechna.

 • Wojtek
  12 września 2018 at 11:51

  A miał być samochód, PJachu? Zawsze mówiłem, że te losowania po maratonach to loteria z największymi matematycznie szansami.

 • Anonim
  12 września 2018 at 17:26

  Miało nie być. Ale ludzkość (część ludzkości) rozpieszczona losowaniami podczas poprzednich edycji maratonu została zaskoczona (bo nie czyta regulaminu)

 • rob
  12 września 2018 at 19:28

  Moja koleżanka wylosowała 3 lata temu samochód a dwa lata temu pralkę. Samochodzikiem (KIA Picanto) jeździ sobie do dzisiaj.
  R.

 • MEL. z Kabat
  13 września 2018 at 22:49

  Dobrze, że tu zajrzałam, bo zostałam wywołana. Prostuję: Bieg z handicapem w LK odbywa się regularnie nadal i jest to Noworoczny Guzik z Pętelką, czyli zawsze 1 stycznia z metą o godz. 12.00. Zegar od lat ten sam. Nawet coś tam piszą ludzie o tym na fb, fotki wrzucają – można poszukać, jak kto dociekliwy.

  Żałuję, że mnie nie będzie 23-go, bo o tej godzinie pewnie będę wysiadać z pociągu typu Pendolino i pędzić jakąś komunikacją warszawską na AWF.

  Życzę wszystkim udanej zabawy i potwierdzam, że jest przednia!

  Aha, złamałam w końcu to nieszczęsne 30′ na parkrunie. Już 2 razy. Ale dopiero we wrześniu, a nie w czerwcu, jak to zapowiadał Szkielet. Ale gdzie mi się tam spieszy…

  Aha2, wpadł mi w ręce magazyn “Bieganie”, w którym Szkielet robił wywiad ze mną. O rety! Dziwnie się to czyta po tylu latach. Dzięki, Wojtek!

 • mksmdk
  14 września 2018 at 09:57

  Po której trasie planujecie pobiegac? Po niepełnej dyszce (partycypacyjnej) czy po “atestowanej” równej 10km tzw.zòłtej?

 • Wojtek
  16 września 2018 at 23:04

  Po partycypacyjnej, jest dobrze oznaczona

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci