Top

Homeworkout. Piąteczek biegaczy

KS Staszewscy / Blog  / Homeworkout. Piąteczek biegaczy

Homeworkout. Piąteczek biegaczy

Obiecałem sobie, że nie użyję dziś słowa na Ł. I opowiem Wam o pewnej skrywanej przez ostatnie trzy tygodnie tajemnicy.

Pisałem, że odłożyłem treningi. Tak, od 1 stycznia nie biegałem, nawet na ostatnim Treningu Wspólnym jak mieliśmy przetruchtać ze stadionu na Koncertowej na Kopę Cwila (jakieś 600 m), to grupę prowadziła Moja Sportowa Żona, a ja doszedłem. Ocobiegatu byłby zadowolony. Tylko nikt nie chce powiedzieć, gdzie jest Ocobiegatu.

Nie biegam teraz naprawdę. Ale trenuję. Cztery jednostki treningowe w tygodniu. Homeworkout. Nie wiem, czy jest takie słowo w języku angielskim, ale jeśli nie ma, to trzeba je stworzyć. Skrzyżowanie homeworku z workoutem.

Nie lubię żelaznej siłowni. Wolę domową – z ciężarem własnego ciała lub prostym sprzętem. Ale póki biegałem, to sam bojkotowałem swoje mądrości w tej sprawie.

Perspektywa zostania bez żadnego reżimu treningowego, mojej podstawowej struktury życiowej, spowodowała, że postanowiłem na serio wziąć się za homeworkout. Żeby nie było nieprzyjemnie to zdefiniowałem go w przyjazny sposób:

trening 20 stycznia 2

 • Cztery jednostki w tygodniu. Z założenia pn, śr, pt i sb.
 • Każda trwa 30 minut ewentualnie trochę dłużej.
 • Robię te ćwiczenia, na które mam ochotę.
 • Ale wymyślam sobie zawsze jakieś struktury.
 • Np. najpierw 100 brzuszków – po 20 powtórzeń różnych wariantów. Potem 4 razy 1 min. deski. Potem 4 serie po 40 liftów do tyłu i do boku (to ostatnie jest na zdjęciu). I czas mija, bo między ćwiczeniami siłowymi robi się długie przerwy, w których można się napić albo zrobić pół lekcji angielskiego z aplikacji.
 • Albo skupiamy się na górze – taśma thera-band (rozpiętki z przodu i z tyłu, biceps, tricpes) – sześć serii po 20 powtórzeń każdego z ćwiczeń robi cały trening.
 • W odwodzie mam jeszcze drążek, ale ostatnio mniej się lubimy.
 • To jest oczywiście zestaw na kontuzje Ł. Wszelkie kontuzje stawu kolanowego – ćwiczenia wyłącznie nie obciążające tego miejsca. Jesteście zdrowi, to hulaj dusza.

Ja jeszcze w miarę hulałem dwa tygodnie temu, jak na dolnym zdjęciu. Dziś – po powrocie do domu – były rozpiętki z taśmą, ale na siedząco. Zresztą górę będę sobie teraz nieźle wzmacniał – o kulach.

Udało się nie napisać słowa na Ł. Ale wróci w przyszłym tygodniu, bo będzie co pokazać.

trening 20 stycznia 1

Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • pc
  21 stycznia 2017 at 02:06

  To co na zdjęciu czyli podnoszenie bokiem nogi leżąc na boku(tak jak tu leżąc na zdrowej nodze i potem na drugim boku “spod” zdrowej) to akurat zadane mi ćwiczenie juz na 2dzien po szyciu ł. wiec można robic i jest to nawet wskazane:)

 • Staszewski
  22 stycznia 2017 at 10:46

  Przemek, rehabilitację mam dopiero we wtorek. Na razie lekarz kazał tylko izometrycznie wbijać pośladek i piętę w materac. Ale chyba spróbuję w takim razie samowolnie tych liftów na boku. Dzięki za podpowiedź

 • MartaChN
  22 stycznia 2017 at 21:25

  powodzenia i nie niech Cię nie kusi forsowanie nadto czego nie trzeba… ps. przeczytałam wreszcie opis do bloga – a więc grywasz wieczorami na pianinie! pozdrawy zatem dla dzielnych sąsiadów!

 • yogalover
  22 stycznia 2017 at 22:51

  Powodzenia! 😀
  Pytanie trochę z innej beczki – poszukuję dobrej maty do ćwiczeń, czy mogę zapytać jakiej firmy jest Wasza? 😀

 • yogalover
  23 stycznia 2017 at 23:56

  dzięki za info o macie! poszukam

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
194
 Zdjęcia
473
 ludzie
627
 Następujący
Jeszcze tydzień temu biegaliśmy na obozie w Rabce (fot. z butami). A w niedziele zapraszamy Podopiecznych i Sympatyków na dychę z handicapem w Lesie Kabackim (WuWuA) - chyba już piąta edycja #10do10 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Na zdjęciach jak było miesiąc temu, a na ostatnim - kawa w @ach_cafe gdzie mamy zarezerwowany stolik po biegu i 10-procentową zniżkę dla uczestników biegu. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/272573997005932/?ti=ia #ksstaszewscy #biegajznami #laskabacki #biegdowspolnejmety #achcafeBajeczny wbieg na Turbacz z Obidowej. Szczyt ZUPEŁNIE zmieniony, huragan zniszczył drzewa, widok na Tatry i Babią. Dobrze? Źle? Na pewno inaczej‼️ #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #wbijajnexttimeMini-Oboz Biegowy w Rabce. Pobiegliśmy w góry i spotkaliśmy wiosnę na zbiegach. A pomysł z pierwszym marcowym przejściem Poniczankj wyszedł spontanicznie od Podopiecznych (brawo Szczepan). Ładnie jak w obrazku, tylko jelenia na rykowisku brakuje (ale dwie sarny na zbiegu z Krzywonia były, Paweł tez widział). #obozbiegowy #grupamlodziezy #rabkazdroj #wiosnawgorachDzień przed startem #obozbiegowy w #rabkazdroj - narty w Białce. Żółta firmowa flaga dziś wieczorem zaczyna biegać po Gorcach i Beskidzie Wyspowym. #treningbiegowy #narty #wyciagkrzeselkowy #bialkatatrzanskaTo jest najbardziej romantyczna pętla na tempo progowe na świecie. 670 m w parku zdrojowym w Rabce. Będzie pięknie, obóz 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️rusza już pojutrze 👍 #ksstaszewscy #biegamy #treningwparku #preczzestadionami #rabkaczekawzywazdalekaW drodze do pracy było 30 km biegiem 🏃🏻 Wiec powrót - metro i wreszcie Veturilo‼️ Najlepszy wynalazek miejski XXI wieku 🚴‍♀️ od dziś powrócił. #staszewskibiega #rowermiejski #porzucciesamochody #bedziecieszczesliwsi #treningdomaratonuNie unikaj pączków 🍩SPALAJ JE‼️ 300 kalorii da Ci energię na pół godziny treningu. #tlustyczwartek #biegamy #ksstaszewscy #nazdrowieLute treningi za nami. Dziś był wstęp do interwałów czyli biegowe przedwiośnie 🏃🏼‍♀️🏃🏻👍 #grupamlodziezy #ksstaszewscy #ekspresjawieczoru #efektwowKto robi podbiegi, ten ma widoki na dobre wyniki 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️. #grupamlodziezy na wtorkowym #treningwspolny z #ksstaszewscy w rekordowym składzie. Chciałbym jeszcze raz zobaczyć światła miasta (kto bez Googla wie, czyj to kawałek? 😎