Top

Homeworkout. Piąteczek biegaczy

KS Staszewscy / Blog  / Homeworkout. Piąteczek biegaczy

Homeworkout. Piąteczek biegaczy

Obiecałem sobie, że nie użyję dziś słowa na Ł. I opowiem Wam o pewnej skrywanej przez ostatnie trzy tygodnie tajemnicy.

Pisałem, że odłożyłem treningi. Tak, od 1 stycznia nie biegałem, nawet na ostatnim Treningu Wspólnym jak mieliśmy przetruchtać ze stadionu na Koncertowej na Kopę Cwila (jakieś 600 m), to grupę prowadziła Moja Sportowa Żona, a ja doszedłem. Ocobiegatu byłby zadowolony. Tylko nikt nie chce powiedzieć, gdzie jest Ocobiegatu.

Nie biegam teraz naprawdę. Ale trenuję. Cztery jednostki treningowe w tygodniu. Homeworkout. Nie wiem, czy jest takie słowo w języku angielskim, ale jeśli nie ma, to trzeba je stworzyć. Skrzyżowanie homeworku z workoutem.

Nie lubię żelaznej siłowni. Wolę domową – z ciężarem własnego ciała lub prostym sprzętem. Ale póki biegałem, to sam bojkotowałem swoje mądrości w tej sprawie.

Perspektywa zostania bez żadnego reżimu treningowego, mojej podstawowej struktury życiowej, spowodowała, że postanowiłem na serio wziąć się za homeworkout. Żeby nie było nieprzyjemnie to zdefiniowałem go w przyjazny sposób:

trening 20 stycznia 2

 • Cztery jednostki w tygodniu. Z założenia pn, śr, pt i sb.
 • Każda trwa 30 minut ewentualnie trochę dłużej.
 • Robię te ćwiczenia, na które mam ochotę.
 • Ale wymyślam sobie zawsze jakieś struktury.
 • Np. najpierw 100 brzuszków – po 20 powtórzeń różnych wariantów. Potem 4 razy 1 min. deski. Potem 4 serie po 40 liftów do tyłu i do boku (to ostatnie jest na zdjęciu). I czas mija, bo między ćwiczeniami siłowymi robi się długie przerwy, w których można się napić albo zrobić pół lekcji angielskiego z aplikacji.
 • Albo skupiamy się na górze – taśma thera-band (rozpiętki z przodu i z tyłu, biceps, tricpes) – sześć serii po 20 powtórzeń każdego z ćwiczeń robi cały trening.
 • W odwodzie mam jeszcze drążek, ale ostatnio mniej się lubimy.
 • To jest oczywiście zestaw na kontuzje Ł. Wszelkie kontuzje stawu kolanowego – ćwiczenia wyłącznie nie obciążające tego miejsca. Jesteście zdrowi, to hulaj dusza.

Ja jeszcze w miarę hulałem dwa tygodnie temu, jak na dolnym zdjęciu. Dziś – po powrocie do domu – były rozpiętki z taśmą, ale na siedząco. Zresztą górę będę sobie teraz nieźle wzmacniał – o kulach.

Udało się nie napisać słowa na Ł. Ale wróci w przyszłym tygodniu, bo będzie co pokazać.

trening 20 stycznia 1

Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • pc
  21 stycznia 2017 at 02:06

  To co na zdjęciu czyli podnoszenie bokiem nogi leżąc na boku(tak jak tu leżąc na zdrowej nodze i potem na drugim boku „spod” zdrowej) to akurat zadane mi ćwiczenie juz na 2dzien po szyciu ł. wiec można robic i jest to nawet wskazane:)

 • Staszewski
  22 stycznia 2017 at 10:46

  Przemek, rehabilitację mam dopiero we wtorek. Na razie lekarz kazał tylko izometrycznie wbijać pośladek i piętę w materac. Ale chyba spróbuję w takim razie samowolnie tych liftów na boku. Dzięki za podpowiedź

 • MartaChN
  22 stycznia 2017 at 21:25

  powodzenia i nie niech Cię nie kusi forsowanie nadto czego nie trzeba… ps. przeczytałam wreszcie opis do bloga – a więc grywasz wieczorami na pianinie! pozdrawy zatem dla dzielnych sąsiadów!

 • yogalover
  22 stycznia 2017 at 22:51

  Powodzenia! 😀
  Pytanie trochę z innej beczki – poszukuję dobrej maty do ćwiczeń, czy mogę zapytać jakiej firmy jest Wasza? 😀

 • yogalover
  23 stycznia 2017 at 23:56

  dzięki za info o macie! poszukam

Dodaj komentarz

staszewskibiega
140
 Zdjęcia
307
 ludzie
248
 Następujący
Goniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezyZdradźmy w końcu tajemnicę naszego złota 🏆🥇 w Ekidenie tydzień temu w kategorii #biegamdobrze‼️Selfie z Robertem Korzeniowskim 🏃🏻🏃🏻przed startem 😉 A na serio: ciągle tym żyjemy 😁👍🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻Po co robić teraz siłę dynamiczną❓ Bo teraz jest ona najbardziej potrzebna, na startach na 5 albo 10 km‼️Jeśli chodziłes na siłownie w zimie, to myślisz, ze twoje mięśnie to pamietaja⁉️
#ksstaszewscy #treningwspolny #siladynamiczna #pilkilekarskie #grupamlodziezyKasia. Podopieczna. Parkrun, 5 km, maj 2018Kto pierze buty w pralce? Więcej na blogu StaszewskiBiega.pl #butywpralce #zonapedantka#flaga #ksstaszewscy #kibicowanie2018 #podejdzdonas10 km w Grand Prix Kabat zgodnie z planem 😎 Drugie miejsce w kategorii wiekowej, więc trzeba walczyć 🏆Plan: start w zawodach 1 Mila❗️ Marzenie: start w serii, którą poprowadzi sama Joasia Jóźwik‼️ Trzeba nagrać „filmik przekonujący” (do 30”) oznaczyć go #1mila, #zlotamila - i czekac, czy znajdzie się w 25 szczęśliwców wybranych przez #JJ do jej serii❤️
Namawiamy wszystkich 🏃🏻🏃🏼‍♀️Podopiecznych KS Staszewscy - weźcie udział w tym konkursie, wrzućcie swoje filmiki z 2 #. Może zrobimy sobie małe zawody w bezpośrednim starciu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻 👍