Top

Jak się robi deskę. Studio Ajfon

KS Staszewscy / Blog  / Jak się robi deskę. Studio Ajfon

Jak się robi deskę. Studio Ajfon

Jak się robi deskę? Studio Ajfon inauguruje cykl filmów edukacyjnych pod hasłem ćwiczenie tygodnia.

Na pierwszy ogień poszła deska. Po angielsku plank. Moje ulubione ćwiczenie – pozornie nie dzieje się nic, a w środku wszystko się pali i człowiek wykuwa się na nowo. Staje się człowiekiem z żelaza. Po angielsku Iron Maiden – w tej roli na filmiku Moja Sportowa Żona.

Tak się robi… deskę. KS Staszewscy, odc. 1 #taksierobi

A video posted by Wojciech Staszewski (@staszewskibiega) on

 

Zacznij od utrzymania prawidłowej deski przez 30 sekund. Udało się? Brawo.

Wydłużaj kolejne próby o kilka sekund aż dojdziesz do pełnej minuty. Mamy to? Drugi level zaliczony.

Montujemy z desek mały workoucik – 4 powtórzenia po 1 min. Odpocznij między powtórzeniami minutę. Wskoczyłeś na trzeci poziom.

I teraz możesz się deską bawić. Wydłużać hardcore’owo aż do 4 razy po 2 min. Albo jechać na rekord. Deskę robimy rytualnie na koniec obozu w Rabce. Na sam koniec, na zakończenie imprezy integracyjnej w Siwym Dymie. W zeszłym roku byłem drugi. Czas – o ile pamiętam 7 minut. Podopieczny Adam mnie wytrzymał jeszcze dłużej!

Kto może dłużej niż 5 minut? To master level. Pochwalcie się 🙂

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Norbert
  11 stycznia 2017 at 21:46

  Najlepsza jest deska z udziałem rocznego brzdąca, który akurat wtedy ma ochotę robić Ci pod żebrem gili-gili. Mieliście tak? 🙂

 • Staszewski
  11 stycznia 2017 at 23:06

  Norbert, miałem półtorarocznego, który postanowił usiąść na desce. Jakieś 10 kg 🙂

 • Norbert
  11 stycznia 2017 at 23:07

  Zuch!

 • Andrzej
  12 stycznia 2017 at 08:15

  Chyba coś jest na rzeczy z tą telepatią. Właśnie wczoraj zrobiłem w ramach ćwiczeń 4 x deska po 1 min. Czyli ćwiczenie tygodnia zaliczone. A jaki jest Wojtek mięsień tygodnia?:)

 • Staszewski
  12 stycznia 2017 at 10:09

  Andrzej – zawsze triceps 🙂 Będzie o tricepsie niedługo

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
194
 Zdjęcia
473
 ludzie
627
 Następujący
Jeszcze tydzień temu biegaliśmy na obozie w Rabce (fot. z butami). A w niedziele zapraszamy Podopiecznych i Sympatyków na dychę z handicapem w Lesie Kabackim (WuWuA) - chyba już piąta edycja #10do10 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Na zdjęciach jak było miesiąc temu, a na ostatnim - kawa w @ach_cafe gdzie mamy zarezerwowany stolik po biegu i 10-procentową zniżkę dla uczestników biegu. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/272573997005932/?ti=ia #ksstaszewscy #biegajznami #laskabacki #biegdowspolnejmety #achcafeBajeczny wbieg na Turbacz z Obidowej. Szczyt ZUPEŁNIE zmieniony, huragan zniszczył drzewa, widok na Tatry i Babią. Dobrze? Źle? Na pewno inaczej‼️ #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #wbijajnexttimeMini-Oboz Biegowy w Rabce. Pobiegliśmy w góry i spotkaliśmy wiosnę na zbiegach. A pomysł z pierwszym marcowym przejściem Poniczankj wyszedł spontanicznie od Podopiecznych (brawo Szczepan). Ładnie jak w obrazku, tylko jelenia na rykowisku brakuje (ale dwie sarny na zbiegu z Krzywonia były, Paweł tez widział). #obozbiegowy #grupamlodziezy #rabkazdroj #wiosnawgorachDzień przed startem #obozbiegowy w #rabkazdroj - narty w Białce. Żółta firmowa flaga dziś wieczorem zaczyna biegać po Gorcach i Beskidzie Wyspowym. #treningbiegowy #narty #wyciagkrzeselkowy #bialkatatrzanskaTo jest najbardziej romantyczna pętla na tempo progowe na świecie. 670 m w parku zdrojowym w Rabce. Będzie pięknie, obóz 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️rusza już pojutrze 👍 #ksstaszewscy #biegamy #treningwparku #preczzestadionami #rabkaczekawzywazdalekaW drodze do pracy było 30 km biegiem 🏃🏻 Wiec powrót - metro i wreszcie Veturilo‼️ Najlepszy wynalazek miejski XXI wieku 🚴‍♀️ od dziś powrócił. #staszewskibiega #rowermiejski #porzucciesamochody #bedziecieszczesliwsi #treningdomaratonuNie unikaj pączków 🍩SPALAJ JE‼️ 300 kalorii da Ci energię na pół godziny treningu. #tlustyczwartek #biegamy #ksstaszewscy #nazdrowieLute treningi za nami. Dziś był wstęp do interwałów czyli biegowe przedwiośnie 🏃🏼‍♀️🏃🏻👍 #grupamlodziezy #ksstaszewscy #ekspresjawieczoru #efektwowKto robi podbiegi, ten ma widoki na dobre wyniki 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️. #grupamlodziezy na wtorkowym #treningwspolny z #ksstaszewscy w rekordowym składzie. Chciałbym jeszcze raz zobaczyć światła miasta (kto bez Googla wie, czyj to kawałek? 😎