Top

Jak się robi deskę. Studio Ajfon

KS Staszewscy / Blog  / Jak się robi deskę. Studio Ajfon

Jak się robi deskę. Studio Ajfon

Jak się robi deskę? Studio Ajfon inauguruje cykl filmów edukacyjnych pod hasłem ćwiczenie tygodnia.

Na pierwszy ogień poszła deska. Po angielsku plank. Moje ulubione ćwiczenie – pozornie nie dzieje się nic, a w środku wszystko się pali i człowiek wykuwa się na nowo. Staje się człowiekiem z żelaza. Po angielsku Iron Maiden – w tej roli na filmiku Moja Sportowa Żona.

Tak się robi… deskę. KS Staszewscy, odc. 1 #taksierobi

A video posted by Wojciech Staszewski (@staszewskibiega) on

 

Zacznij od utrzymania prawidłowej deski przez 30 sekund. Udało się? Brawo.

Wydłużaj kolejne próby o kilka sekund aż dojdziesz do pełnej minuty. Mamy to? Drugi level zaliczony.

Montujemy z desek mały workoucik – 4 powtórzenia po 1 min. Odpocznij między powtórzeniami minutę. Wskoczyłeś na trzeci poziom.

I teraz możesz się deską bawić. Wydłużać hardcore’owo aż do 4 razy po 2 min. Albo jechać na rekord. Deskę robimy rytualnie na koniec obozu w Rabce. Na sam koniec, na zakończenie imprezy integracyjnej w Siwym Dymie. W zeszłym roku byłem drugi. Czas – o ile pamiętam 7 minut. Podopieczny Adam mnie wytrzymał jeszcze dłużej!

Kto może dłużej niż 5 minut? To master level. Pochwalcie się 🙂

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

  • Norbert
    11 stycznia 2017 at 21:46

    Najlepsza jest deska z udziałem rocznego brzdąca, który akurat wtedy ma ochotę robić Ci pod żebrem gili-gili. Mieliście tak? 🙂

  • Staszewski
    11 stycznia 2017 at 23:06

    Norbert, miałem półtorarocznego, który postanowił usiąść na desce. Jakieś 10 kg 🙂

  • Norbert
    11 stycznia 2017 at 23:07

    Zuch!

  • Andrzej
    12 stycznia 2017 at 08:15

    Chyba coś jest na rzeczy z tą telepatią. Właśnie wczoraj zrobiłem w ramach ćwiczeń 4 x deska po 1 min. Czyli ćwiczenie tygodnia zaliczone. A jaki jest Wojtek mięsień tygodnia?:)

  • Staszewski
    12 stycznia 2017 at 10:09

    Andrzej – zawsze triceps 🙂 Będzie o tricepsie niedługo

Dodaj komentarz

staszewskibiega
148
 Zdjęcia
345
 ludzie
275
 Następujący
Kto się ściga (albo ściga treningowo) na biegu z handicapem Dziesiątka do Dziesiątej w Lesie Kabackim w niedziele 23.10? Więcej: https://ksstaszewscy.pl/sportowa-niedziela-23-wrzesnia-2018/Grupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻na wtorkowym Treningu Wspólnym KS Staszewscy nie tylko biegała (podbiegi oraz tempo progowe), ale po raz kolejny zmierzyła się z wyzwaniami ➡️ ćwiczeń kalistenicznych #treningwspolny #motywacja #runishappiness #wiszenietezSensacja archeologiczna w dziedzinie rekreacji! Znalezione w Rabce Zdrój fotosy z pierwszej połowy XX wieku wskazują, iż już wtedy grupy młodzieży odbywały ćwiczenia hygieniczne na obozach sportowych. #ksstaszewscy #obozbiegowy #rabkazdroj #biegamyjakdzicy #grupamlodziezyZ rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A najlepiej wchodzi się na Pilsko (1557 m npm)! #ksstaszewscy #wycieczkizdziećmi #szczytzdobytyWracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Grupa Młodzieży na wtorkowym Treningu Wspólnym w deszczu i słońcu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️ #treningobwodowy #rainbow #rainrun #ksstaszewscy #bieganie #wzmacnianie #koncertowa #grupamlodziezy #twardzielePodobno w sobotę #dzienojca To ja się już dziś pochwale ostatnim startem 🏃🏻syna 😁👍🏆🥈 #1mila #dzieci100m #srebrnymedal #ksstaszewscyGoniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila  #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzje