Top

Jak się robi deskę. Studio Ajfon

KS Staszewscy / Blog  / Jak się robi deskę. Studio Ajfon

Jak się robi deskę. Studio Ajfon

Jak się robi deskę? Studio Ajfon inauguruje cykl filmów edukacyjnych pod hasłem ćwiczenie tygodnia.

Na pierwszy ogień poszła deska. Po angielsku plank. Moje ulubione ćwiczenie – pozornie nie dzieje się nic, a w środku wszystko się pali i człowiek wykuwa się na nowo. Staje się człowiekiem z żelaza. Po angielsku Iron Maiden – w tej roli na filmiku Moja Sportowa Żona.

Tak się robi… deskę. KS Staszewscy, odc. 1 #taksierobi

A video posted by Wojciech Staszewski (@staszewskibiega) on

 

Zacznij od utrzymania prawidłowej deski przez 30 sekund. Udało się? Brawo.

Wydłużaj kolejne próby o kilka sekund aż dojdziesz do pełnej minuty. Mamy to? Drugi level zaliczony.

Montujemy z desek mały workoucik – 4 powtórzenia po 1 min. Odpocznij między powtórzeniami minutę. Wskoczyłeś na trzeci poziom.

I teraz możesz się deską bawić. Wydłużać hardcore’owo aż do 4 razy po 2 min. Albo jechać na rekord. Deskę robimy rytualnie na koniec obozu w Rabce. Na sam koniec, na zakończenie imprezy integracyjnej w Siwym Dymie. W zeszłym roku byłem drugi. Czas – o ile pamiętam 7 minut. Podopieczny Adam mnie wytrzymał jeszcze dłużej!

Kto może dłużej niż 5 minut? To master level. Pochwalcie się 🙂

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Norbert
  11 stycznia 2017 at 21:46

  Najlepsza jest deska z udziałem rocznego brzdąca, który akurat wtedy ma ochotę robić Ci pod żebrem gili-gili. Mieliście tak? 🙂

 • Staszewski
  11 stycznia 2017 at 23:06

  Norbert, miałem półtorarocznego, który postanowił usiąść na desce. Jakieś 10 kg 🙂

 • Norbert
  11 stycznia 2017 at 23:07

  Zuch!

 • Andrzej
  12 stycznia 2017 at 08:15

  Chyba coś jest na rzeczy z tą telepatią. Właśnie wczoraj zrobiłem w ramach ćwiczeń 4 x deska po 1 min. Czyli ćwiczenie tygodnia zaliczone. A jaki jest Wojtek mięsień tygodnia?:)

 • Staszewski
  12 stycznia 2017 at 10:09

  Andrzej – zawsze triceps 🙂 Będzie o tricepsie niedługo

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
167
 Zdjęcia
449
 ludzie
563
 Następujący
Podaruj bliskim BIEGANIE 🏃🏼‍♀️🏃🏻🎁🌲 Kliknij i będziesz mieć super prezent do wydrukowania w kilkadziesiąt minut 👍📲❤️ https://ksstaszewscy.pl/bon-prezentowy-na-bieganie/ #bieganie #podchoinka #bonprezentowy #voucher #nowapasja #zmianaFinisz dzisiejszej 10do10 czyli treningowego wyścigu na 10 km do wspólnej mety w Lesie Kabackim. Wyniki za pół godziny na KS Staszewscy - Trenuj Bieganie na FB. Dzięki za wspólne emocje 😃 #ksstaszewscy #10do10 #laskabacki #powitaniezimyStartowaliśmy w pierwszym, premierowym parkrunie Warszawa Pole Mokotowskie (każda sobota 9.00). Szybka piątka. Przynajmniej dla naszej Podopiecznej Iwony (górne zdjęcia), która pobiegła ok. 22:30 i wyprzedziła trenerkę Kingę (która robiła trening progowy). Eliza (dolne foto) - trening easy. A trener Wojtek - trening porażki na początek sezonu, nie byłem nawet w dwudziestce. Tak się zaczyna praca pod wiosenne medale 👍 #parkrunpolemokotowskie #ksstaszewscy #staszewskibiega #odfakapudosukcesuOdkrycie tygodnia: woda z cytryną jest pyszna. Trzeba tylko odstawić cukier i za jakiś czas woda z cytryną przestaje być kwaśna, staje się pachnąca, aromatyczna, lemoniadowa. Towarzyszy mi dziś w pracy i czuję, że zaproszę ją na stałe do swojego życia 💻🏃🏻📲😀👍Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscy