Top

Jak się robi squat?StudioAjfon

KS Staszewscy / Blog  / Jak się robi squat?StudioAjfon

Jak się robi squat?StudioAjfon

Jak się robi squat? I po co? Kolejny filmik z encyklopedii Studia Ajfon

Jak się robi squat? Więcej na blogu (filmik z opisem w każda środę) #staszewskibiega #taksierobi

A video posted by Wojciech Staszewski (@staszewskibiega) on

Jak się robi squat? Stopy równolegle, ciężar ciała na całych stopach schodzisz w dół starając się nie wysuwać kolana przed stopę i rozpychając kolana na zewnątrz, plecy proste, energiczny wymach ramion do przodu. Zacznij od 4 serii po 10 powtórzeń, dojdź do 4 razy 20. Możesz to ćwiczenie wprowadzić na koniec rozgrzewki przed treningiem siły biegowej.

Po co się robi squat? Przede wszystkim, żeby wzmocnić mięśnie pośladkowe oraz mięśnie czworogłowe ud. Nad pośladkami nie dyskutujemy, stąd idzie siła depnięcia. Ale co z czwórkami? Literatura mówi – i muszę przyznać, że powtarzałem to latami za literaturą – że biegacz nie musi wzmacniać dodatkowo czwórek, bo one w naturalny sposób wzmacniają się od biegania. Ok, do samego biegania czwórek wzmacniać nie trzeba. Ale łąkotka nauczyła mnie, że trzeba też profilaktycznie zadbać o stabilizację kolan. Kolano stabilizuje właśnie mocny mięsień czworogłowy.

Podopieczni na wtorkowych treningach widzieli mnie tej jesieni nie raz w izometrycznym squacie (zatrzymana pozycja na dole – nawet po 30 s.). Niestety w przypadku mojej łąkotki było już po ptakach.

W jutrzejszym odcinku pytanie podrzucone pod wczorajszym wpisem przez Marsza – squat, półprzysiad, a stary przysiad „na bułgarskiego ciężarowca”.

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • pc
  8 lutego 2017 at 21:08

  W nawiązaniu do powyższego „wydaje mnie się”, że na czwórki w bieganiu pomagają najlepiej wspomniane niedawno „schody” 🙂
  zwykłe podbiegi bardziej na łydki i dwójki. Ale siłę biegową warto ćwiczyć 🙂

 • Belzebub
  8 lutego 2017 at 22:03

  Boję się kolejnych filmów. Serio. Chociaż jako władca piekła nie powinienem…

 • MSŻ
  8 lutego 2017 at 23:44

  Belzebubie czyli Kamilu Hejno. Pokaż swój filmik z podbiegów, nie musisz i nie powinieneś się bać. Dobrej nocy 🙂

 • Andrzej
  9 lutego 2017 at 08:42

  To Kamil- nasz kolega z obozu w Rabce? Hmmm…

 • Krzysiek S
  9 lutego 2017 at 14:41

  Musialo dojsc do powaznego wydarzenia, zeby z pieknego imienia Kamil przejsc na „belzebub”.
  Miejmy nadzieje, ze Kamil powroci jeszcze do swojego pieknego imienia 🙂 🙂 🙂
  Powodzenia Kamil !

 • Staszewski
  9 lutego 2017 at 22:31

  Przemek, uzyskałeś przez rehabilitacje duża świadomość mięśniowa. Super!
  Zaraz nowy wpis

Dodaj komentarz

staszewskibiega
147
 Zdjęcia
345
 ludzie
272
 Następujący
Grupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻na wtorkowym Treningu Wspólnym KS Staszewscy nie tylko biegała (podbiegi oraz tempo progowe), ale po raz kolejny zmierzyła się z wyzwaniami ➡️ ćwiczeń kalistenicznych #treningwspolny #motywacja #runishappiness #wiszenietezSensacja archeologiczna w dziedzinie rekreacji! Znalezione w Rabce Zdrój fotosy z pierwszej połowy XX wieku wskazują, iż już wtedy grupy młodzieży odbywały ćwiczenia hygieniczne na obozach sportowych. #ksstaszewscy #obozbiegowy #rabkazdroj #biegamyjakdzicy #grupamlodziezyZ rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A najlepiej wchodzi się na Pilsko (1557 m npm)! #ksstaszewscy #wycieczkizdziećmi #szczytzdobytyWracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Grupa Młodzieży na wtorkowym Treningu Wspólnym w deszczu i słońcu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️ #treningobwodowy #rainbow #rainrun #ksstaszewscy #bieganie #wzmacnianie #koncertowa #grupamlodziezy #twardzielePodobno w sobotę #dzienojca To ja się już dziś pochwale ostatnim startem 🏃🏻syna 😁👍🏆🥈 #1mila #dzieci100m #srebrnymedal #ksstaszewscyGoniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezy