Top

Jak się robi squat?StudioAjfon

KS Staszewscy / Blog  / Jak się robi squat?StudioAjfon

Jak się robi squat?StudioAjfon

Jak się robi squat? I po co? Kolejny filmik z encyklopedii Studia Ajfon

Jak się robi squat? Więcej na blogu (filmik z opisem w każda środę) #staszewskibiega #taksierobi

A video posted by Wojciech Staszewski (@staszewskibiega) on

Jak się robi squat? Stopy równolegle, ciężar ciała na całych stopach schodzisz w dół starając się nie wysuwać kolana przed stopę i rozpychając kolana na zewnątrz, plecy proste, energiczny wymach ramion do przodu. Zacznij od 4 serii po 10 powtórzeń, dojdź do 4 razy 20. Możesz to ćwiczenie wprowadzić na koniec rozgrzewki przed treningiem siły biegowej.

Po co się robi squat? Przede wszystkim, żeby wzmocnić mięśnie pośladkowe oraz mięśnie czworogłowe ud. Nad pośladkami nie dyskutujemy, stąd idzie siła depnięcia. Ale co z czwórkami? Literatura mówi – i muszę przyznać, że powtarzałem to latami za literaturą – że biegacz nie musi wzmacniać dodatkowo czwórek, bo one w naturalny sposób wzmacniają się od biegania. Ok, do samego biegania czwórek wzmacniać nie trzeba. Ale łąkotka nauczyła mnie, że trzeba też profilaktycznie zadbać o stabilizację kolan. Kolano stabilizuje właśnie mocny mięsień czworogłowy.

Podopieczni na wtorkowych treningach widzieli mnie tej jesieni nie raz w izometrycznym squacie (zatrzymana pozycja na dole – nawet po 30 s.). Niestety w przypadku mojej łąkotki było już po ptakach.

W jutrzejszym odcinku pytanie podrzucone pod wczorajszym wpisem przez Marsza – squat, półprzysiad, a stary przysiad „na bułgarskiego ciężarowca”.

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • pc
  8 lutego 2017 at 21:08

  W nawiązaniu do powyższego „wydaje mnie się”, że na czwórki w bieganiu pomagają najlepiej wspomniane niedawno „schody” 🙂
  zwykłe podbiegi bardziej na łydki i dwójki. Ale siłę biegową warto ćwiczyć 🙂

 • Belzebub
  8 lutego 2017 at 22:03

  Boję się kolejnych filmów. Serio. Chociaż jako władca piekła nie powinienem…

 • MSŻ
  8 lutego 2017 at 23:44

  Belzebubie czyli Kamilu Hejno. Pokaż swój filmik z podbiegów, nie musisz i nie powinieneś się bać. Dobrej nocy 🙂

 • Andrzej
  9 lutego 2017 at 08:42

  To Kamil- nasz kolega z obozu w Rabce? Hmmm…

 • Krzysiek S
  9 lutego 2017 at 14:41

  Musialo dojsc do powaznego wydarzenia, zeby z pieknego imienia Kamil przejsc na „belzebub”.
  Miejmy nadzieje, ze Kamil powroci jeszcze do swojego pieknego imienia 🙂 🙂 🙂
  Powodzenia Kamil !

 • Staszewski
  9 lutego 2017 at 22:31

  Przemek, uzyskałeś przez rehabilitacje duża świadomość mięśniowa. Super!
  Zaraz nowy wpis

Dodaj komentarz

staszewskibiega
130
 Zdjęcia
262
 ludzie
204
 Następujący
Mini-obóz biegowy 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce czyli jak zostawiliśmy w górach ⛰zimę i przynieśliśmy Wam wiosnę. A zapisy na LETNI OBÓZ w Rabce 🌞znajdziesz tu: //ksstaszewscy.pl/oboz/Rabka jak Islandia. Podbiegi na Maciejowej na I Mini-Obozie biegowym w Rabce. #obozgiegowy #bieganiepogorach #ksstaszewscy #islandiaRabka-Zdrój - dzień przed I Mini-Obozem Biegowym 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Pobiegniemy po wiosnę 🌿☘️🌸🌻🌾🌞 #ksstaszewscy #obozbiegowy #bieganiepogorachGrupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻pokonała dziś po ➡️ 960 stopni na schodach pod Zamkiem Ujazdowskim uzupełniając trening ćwiczeniami na mini-plotkach. Kończyliśmy na nogach miękkich jak śnieg 🌨☃️😀 #bieganie #trening #treningwspolny #grupamlodziezy #agrykolaLatanie ✈️ Czyli dziennikarz przy pracy 😎 #bieganie #nietylkobieganie #trening #fitness #bungeefitness #bungeefitnesspolskaChłopaki po treningu. Jeden biegowym, drugi piłkarskim. #endorfiny #malyyoda #staszewskibiegaNajlepszy moment weekendu ❤️ #malyyoda #nietylkobieganie #bałwan #bałwanekWeekendowe długie wybieganie. Dotarłem do Konstancina i spotkałem zimę nad rzeczką opodal #bieganie #zima #uzdrowiskokonstancinI pomyśleć: dorośli ludzie. #ksstaszewscy #bieganie #treningwspolny #trening #grupamlodziezy