Top

Powtórzenia. Wtorkowy trening

KS Staszewscy / Blog  / Powtórzenia. Wtorkowy trening

Powtórzenia. Wtorkowy trening

Zima zaskoczyła może drogowców, ale nas – na wtorkowym Treningu Wspólnym – tylko ucieszyła. Przynajmniej w pierwszej części, kiedy podładowaliśmy mięśnie czterema podbiegami po 1 min.

Zaczęliśmy od zdjęcia i wyglądało na to, że będzie dziś żeński trening. Zdjęcie wyszło ładne i stoi jako otwarciowe. Oktawia, Amelia, Renata, Kinga, Bożena. Widziałem jak ławą ruszały pod górę Agrykoli, serce rosło. A za chwilę dołączyły jeszcze trzy osoby, które dotarły z opóźnieniem (bo zima zaskoczyła drogowców) – dlatego na zdjęciu na końcu jesteśmy w większym składzie.

Akcent siłowy był nieduży, masę siły zrobiliśmy w zimie i robimy teraz na indywidualnych treningach. A zależało mi, żeby przypomnieć grupie, co to znaczy szybkie bieganie. Zrobiliśmy cztery powtórzenia po 2 min. w szybkim tempie interwałowym, na dużych, pełnych przerwach wypoczynkowych (4 min.). Spodziewałem się, że na tym śniegu nikt nie osiągnie zadanego tempa interwałowego, a wszyscy je przebijali!

IMG_3040

A po treningu wyglądaliśmy tak. Przybyła Marlena, Andrzej i Paweł.

Zdjęcie zrobił Przemek, który przyjechał na trening w cywilnych ubraniach. Jest w trakcie rehabilitacji po zerwaniu więzadeł. Rehabilitacja czyni cuda. Propriocepcja, którą zaprezentował demonstrując ćwiczenia była zaskakująca. A skłon do ziemi, który Przemek zaprezentował specjalnie Mojej Sportowej Żonie, pokazał, że teraz naprawdę się rozciąga. Nic tylko zrywać więzadła.

I nie mówcie mi więcej, że mylę imiona 😉

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • marsz
  8 lutego 2017 at 12:13

  cześć, tu marsz

  moja żona też ma wskazanie do artroskopii kolana, a razie zrobiliśmy wstrzykiwanie osocza, za 6 tyg. kontrola i może powrót do truchtania

  ja nawet nie truchtam i nie przewiduję powrotu, bo wciąż czuję się jak wyładowana bateryjka.
  żeby całkiem nie skapcanieć chodzę 3 x tyg. na crosfit o 7 rano, jestem najstarszy i najsłabszy w grupie (mam nadzieję, że jedno wynika z drugiego), ćwiczenia są trudne technicznie, a tak zwane “workouty” wymagają niezłego powera – dziś np. było 1000 podwójnych skoków na skakance, po każdej 1′ dla złapania oddechu 2 “burpie” (padnij-powstań), najlepsi robili to spokojnie poniżej 20′, ja w 25′ zrobiłem może połowę pojedynczych…

  jedyne, co jako tako mi wychodzi, to przysiad – choć są do niego zastrzeżenia, że nie wystarczająco głęboki – i o przysiad chciałem Wojtka i innych biegaczy spytać…, crosfitowcy bardzo go polecają m.in na wzmacnianie “tylnej taśmy”, a trenerzy biegowi zawsze mnie ostrzegali, żeby tylko półprzysiady robić, bo można sobie zaszkodzić – a jakie jest Wasze zdanie?

  pozdrawiam i chętnie przysiądę w jakiś czawrtek, żeby poczytać
  marsz
  ps. nie potrafię natomiast zupełnie zrobić przysiadu ze sztangą (nie chodzi o ciężar, z kijem od miotły też nie) nad/za głową trzymaną na wyprostowanych ramionach, kompletny brak mobilności – zachodzę w głowę, jak ja sobie dawałem radę z tym bieganiem?

 • Staszewski
  8 lutego 2017 at 13:07

  Marsz – co do przysiadu ze szczotką – przykurcze do rozciągnięcia.
  A co do pełnych przysiadów, to teoria się w ostatnich latach zmieniła. Zdarzało nam się niemal godzinami dyskutować na ten temat z MSŻ… Już napisałem, że poproszę ją o dwa zdania na ten temat. Ale lepiej wrzucę dłuższy zapis naszych dyskusji w najbliższy Czwartek Czytelników.
  Co do psychologii biegania jestem przekonany, że musisz podładować baterie. Crossfitem? Bałbym się kontuzji…

 • pc
  8 lutego 2017 at 20:46

  samo się tak jakoś rozciągnęło;)

 • Marta
  9 lutego 2017 at 10:40

  Dziewczęta prezentują się niczym licealistki na studniówce 😀 jakie śliczne nóżki! 🙂
  Brawo i do zobaczenia w walentynkowy wtorek 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci