Top

Powtórzenia. Wtorkowy trening

KS Staszewscy / Blog  / Powtórzenia. Wtorkowy trening

Powtórzenia. Wtorkowy trening

Zima zaskoczyła może drogowców, ale nas – na wtorkowym Treningu Wspólnym – tylko ucieszyła. Przynajmniej w pierwszej części, kiedy podładowaliśmy mięśnie czterema podbiegami po 1 min.

Zaczęliśmy od zdjęcia i wyglądało na to, że będzie dziś żeński trening. Zdjęcie wyszło ładne i stoi jako otwarciowe. Oktawia, Amelia, Renata, Kinga, Bożena. Widziałem jak ławą ruszały pod górę Agrykoli, serce rosło. A za chwilę dołączyły jeszcze trzy osoby, które dotarły z opóźnieniem (bo zima zaskoczyła drogowców) – dlatego na zdjęciu na końcu jesteśmy w większym składzie.

Akcent siłowy był nieduży, masę siły zrobiliśmy w zimie i robimy teraz na indywidualnych treningach. A zależało mi, żeby przypomnieć grupie, co to znaczy szybkie bieganie. Zrobiliśmy cztery powtórzenia po 2 min. w szybkim tempie interwałowym, na dużych, pełnych przerwach wypoczynkowych (4 min.). Spodziewałem się, że na tym śniegu nikt nie osiągnie zadanego tempa interwałowego, a wszyscy je przebijali!

IMG_3040

A po treningu wyglądaliśmy tak. Przybyła Marlena, Andrzej i Paweł.

Zdjęcie zrobił Przemek, który przyjechał na trening w cywilnych ubraniach. Jest w trakcie rehabilitacji po zerwaniu więzadeł. Rehabilitacja czyni cuda. Propriocepcja, którą zaprezentował demonstrując ćwiczenia była zaskakująca. A skłon do ziemi, który Przemek zaprezentował specjalnie Mojej Sportowej Żonie, pokazał, że teraz naprawdę się rozciąga. Nic tylko zrywać więzadła.

I nie mówcie mi więcej, że mylę imiona 😉

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • marsz
  8 lutego 2017 at 12:13

  cześć, tu marsz

  moja żona też ma wskazanie do artroskopii kolana, a razie zrobiliśmy wstrzykiwanie osocza, za 6 tyg. kontrola i może powrót do truchtania

  ja nawet nie truchtam i nie przewiduję powrotu, bo wciąż czuję się jak wyładowana bateryjka.
  żeby całkiem nie skapcanieć chodzę 3 x tyg. na crosfit o 7 rano, jestem najstarszy i najsłabszy w grupie (mam nadzieję, że jedno wynika z drugiego), ćwiczenia są trudne technicznie, a tak zwane „workouty” wymagają niezłego powera – dziś np. było 1000 podwójnych skoków na skakance, po każdej 1′ dla złapania oddechu 2 „burpie” (padnij-powstań), najlepsi robili to spokojnie poniżej 20′, ja w 25′ zrobiłem może połowę pojedynczych…

  jedyne, co jako tako mi wychodzi, to przysiad – choć są do niego zastrzeżenia, że nie wystarczająco głęboki – i o przysiad chciałem Wojtka i innych biegaczy spytać…, crosfitowcy bardzo go polecają m.in na wzmacnianie „tylnej taśmy”, a trenerzy biegowi zawsze mnie ostrzegali, żeby tylko półprzysiady robić, bo można sobie zaszkodzić – a jakie jest Wasze zdanie?

  pozdrawiam i chętnie przysiądę w jakiś czawrtek, żeby poczytać
  marsz
  ps. nie potrafię natomiast zupełnie zrobić przysiadu ze sztangą (nie chodzi o ciężar, z kijem od miotły też nie) nad/za głową trzymaną na wyprostowanych ramionach, kompletny brak mobilności – zachodzę w głowę, jak ja sobie dawałem radę z tym bieganiem?

 • Staszewski
  8 lutego 2017 at 13:07

  Marsz – co do przysiadu ze szczotką – przykurcze do rozciągnięcia.
  A co do pełnych przysiadów, to teoria się w ostatnich latach zmieniła. Zdarzało nam się niemal godzinami dyskutować na ten temat z MSŻ… Już napisałem, że poproszę ją o dwa zdania na ten temat. Ale lepiej wrzucę dłuższy zapis naszych dyskusji w najbliższy Czwartek Czytelników.
  Co do psychologii biegania jestem przekonany, że musisz podładować baterie. Crossfitem? Bałbym się kontuzji…

 • pc
  8 lutego 2017 at 20:46

  samo się tak jakoś rozciągnęło;)

 • Marta
  9 lutego 2017 at 10:40

  Dziewczęta prezentują się niczym licealistki na studniówce 😀 jakie śliczne nóżki! 🙂
  Brawo i do zobaczenia w walentynkowy wtorek 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega
130
 Zdjęcia
262
 ludzie
206
 Następujący
Mini-obóz biegowy 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce czyli jak zostawiliśmy w górach ⛰zimę i przynieśliśmy Wam wiosnę. A zapisy na LETNI OBÓZ w Rabce 🌞znajdziesz tu: //ksstaszewscy.pl/oboz/Rabka jak Islandia. Podbiegi na Maciejowej na I Mini-Obozie biegowym w Rabce. #obozgiegowy #bieganiepogorach #ksstaszewscy #islandiaRabka-Zdrój - dzień przed I Mini-Obozem Biegowym 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Pobiegniemy po wiosnę 🌿☘️🌸🌻🌾🌞 #ksstaszewscy #obozbiegowy #bieganiepogorachGrupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻pokonała dziś po ➡️ 960 stopni na schodach pod Zamkiem Ujazdowskim uzupełniając trening ćwiczeniami na mini-plotkach. Kończyliśmy na nogach miękkich jak śnieg 🌨☃️😀 #bieganie #trening #treningwspolny #grupamlodziezy #agrykolaLatanie ✈️ Czyli dziennikarz przy pracy 😎 #bieganie #nietylkobieganie #trening #fitness #bungeefitness #bungeefitnesspolskaChłopaki po treningu. Jeden biegowym, drugi piłkarskim. #endorfiny #malyyoda #staszewskibiegaNajlepszy moment weekendu ❤️ #malyyoda #nietylkobieganie #bałwan #bałwanekWeekendowe długie wybieganie. Dotarłem do Konstancina i spotkałem zimę nad rzeczką opodal #bieganie #zima #uzdrowiskokonstancinI pomyśleć: dorośli ludzie. #ksstaszewscy #bieganie #treningwspolny #trening #grupamlodziezy