Top

Łąkotka. Rehabilitacja. Film 

KS Staszewscy / Blog  / Łąkotka. Rehabilitacja. Film 

Łąkotka. Rehabilitacja. Film 

Domknięcie trylogii o operacji łąkotki w Carolina Medical Center. Dwa miesiące rehabilitacji postawiły mnie na nogi. Obie nogi.

Rehabilitację skończyłem wczoraj, 10 tygodni po operacji. Przybiłem piątkę z Kingą (też sportową, ale nie moją żoną). Kinga ma rewelacyjny kontakt ludźmi, ma ręce które leczą i głowę pełną wiedzy o mięśniach, pasmach i powięziach. A rzepkę to ma w małym palcu. Zżyliśmy się przez te rehabilitacje, będzie mi brakowało tych niepozornie wyglądających ćwiczeń od których zaczynają piec mięśnie po kilku powtórzeniach.

Kiedy Kinga – sportowa jak już pisałem – pojechała na narty, zgłosiłem się do świetnej Karoliny, wyraźnie zakręconej na punkcie stabilizacji. A pod koniec chodziłem już do obu – Kinga głównie wzmacniała, Karolina bardziej stabilizowała, a kolano wracało do formy.

Oszukałbym, gdybym teraz powiedział, że nic nie czuję. Czuję pobolewanie, ale raczej przy siedzeniu niż podczas wysiłku. Kinga pokazała mi co z tym zrobić – wyciągnąć sobie fałd maziowy ze szczeliny stawowej. Działa jak ręką odjął.

Trochę jeszcze noga puchnie. Ale się nie przejmuję, bo ma prawo jeszcze puchnąć do pół roku po operacji. I mrożę. I będę ćwiczył, już czuję, że zatęsknię do tych ćwiczeń. Wypadł mi z życia rytuał: wtorek i czwartek to odwiezienie Małego Yody do przedszkola i kurs do Carolina Medical Center.

Film z tych dwóch miesięcy poniżej. W pierwszej scenie biegacz spaceruje po korytarzu szpitala o dwóch kulach i z wenflonem połączonym z kroplówką. Jaka to potęga tak biegacza zoperować i rehabilitować, że dwa tygodnie później będzie mógł kierować samochodem, a dwa miesiące później biegać.

Zamknąłem się w trzech minutach, chociaż szkoda mi było każdego ćwiczenia, każdego zdania wypowiedzianego przez dr. Łukasza Luboińskiego, który mnie uzdrowił. Chociaż raczej nie – dr Łukasz mnie naprawił, bo się uszkodziłem. A uzdrowieniem zajmowały się Kinga z Karoliną. Popatrzcie:

A poprzednie filmy Studia Ajfon na ten temat (też trzy minuty, krótki metraż, dacie radę) można zobaczyć w styczniowych wpisach na blogu:

Przedoperacyjny biforek jest TUTAJ

Operacja Łąkotka jest TUTAJ (uwaga jedna drastyczna scena w środku; w środku kolana 🙂

A dodatkowo TUTAJ opis dnia operacji, gdyby ktoś wolał czytać niż patrzeć. Ja wolę teraz biegać. Bo mogę.

Share
Wojciech Staszewski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

staszewskibiega
147
 Zdjęcia
345
 ludzie
272
 Następujący
Grupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻na wtorkowym Treningu Wspólnym KS Staszewscy nie tylko biegała (podbiegi oraz tempo progowe), ale po raz kolejny zmierzyła się z wyzwaniami ➡️ ćwiczeń kalistenicznych #treningwspolny #motywacja #runishappiness #wiszenietezSensacja archeologiczna w dziedzinie rekreacji! Znalezione w Rabce Zdrój fotosy z pierwszej połowy XX wieku wskazują, iż już wtedy grupy młodzieży odbywały ćwiczenia hygieniczne na obozach sportowych. #ksstaszewscy #obozbiegowy #rabkazdroj #biegamyjakdzicy #grupamlodziezyZ rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A najlepiej wchodzi się na Pilsko (1557 m npm)! #ksstaszewscy #wycieczkizdziećmi #szczytzdobytyWracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Grupa Młodzieży na wtorkowym Treningu Wspólnym w deszczu i słońcu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️ #treningobwodowy #rainbow #rainrun #ksstaszewscy #bieganie #wzmacnianie #koncertowa #grupamlodziezy #twardzielePodobno w sobotę #dzienojca To ja się już dziś pochwale ostatnim startem 🏃🏻syna 😁👍🏆🥈 #1mila #dzieci100m #srebrnymedal #ksstaszewscyGoniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila  #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezy