Top

Łąkotka. Rehabilitacja. Film 

KS Staszewscy / Blog  / Łąkotka. Rehabilitacja. Film 

Łąkotka. Rehabilitacja. Film 

Domknięcie trylogii o operacji łąkotki w Carolina Medical Center. Dwa miesiące rehabilitacji postawiły mnie na nogi. Obie nogi.

Rehabilitację skończyłem wczoraj, 10 tygodni po operacji. Przybiłem piątkę z Kingą (też sportową, ale nie moją żoną). Kinga ma rewelacyjny kontakt ludźmi, ma ręce które leczą i głowę pełną wiedzy o mięśniach, pasmach i powięziach. A rzepkę to ma w małym palcu. Zżyliśmy się przez te rehabilitacje, będzie mi brakowało tych niepozornie wyglądających ćwiczeń od których zaczynają piec mięśnie po kilku powtórzeniach.

Kiedy Kinga – sportowa jak już pisałem – pojechała na narty, zgłosiłem się do świetnej Karoliny, wyraźnie zakręconej na punkcie stabilizacji. A pod koniec chodziłem już do obu – Kinga głównie wzmacniała, Karolina bardziej stabilizowała, a kolano wracało do formy.

Oszukałbym, gdybym teraz powiedział, że nic nie czuję. Czuję pobolewanie, ale raczej przy siedzeniu niż podczas wysiłku. Kinga pokazała mi co z tym zrobić – wyciągnąć sobie fałd maziowy ze szczeliny stawowej. Działa jak ręką odjął.

Trochę jeszcze noga puchnie. Ale się nie przejmuję, bo ma prawo jeszcze puchnąć do pół roku po operacji. I mrożę. I będę ćwiczył, już czuję, że zatęsknię do tych ćwiczeń. Wypadł mi z życia rytuał: wtorek i czwartek to odwiezienie Małego Yody do przedszkola i kurs do Carolina Medical Center.

Film z tych dwóch miesięcy poniżej. W pierwszej scenie biegacz spaceruje po korytarzu szpitala o dwóch kulach i z wenflonem połączonym z kroplówką. Jaka to potęga tak biegacza zoperować i rehabilitować, że dwa tygodnie później będzie mógł kierować samochodem, a dwa miesiące później biegać.

Zamknąłem się w trzech minutach, chociaż szkoda mi było każdego ćwiczenia, każdego zdania wypowiedzianego przez dr. Łukasza Luboińskiego, który mnie uzdrowił. Chociaż raczej nie – dr Łukasz mnie naprawił, bo się uszkodziłem. A uzdrowieniem zajmowały się Kinga z Karoliną. Popatrzcie:

A poprzednie filmy Studia Ajfon na ten temat (też trzy minuty, krótki metraż, dacie radę) można zobaczyć w styczniowych wpisach na blogu:

Przedoperacyjny biforek jest TUTAJ

Operacja Łąkotka jest TUTAJ (uwaga jedna drastyczna scena w środku; w środku kolana 🙂

A dodatkowo TUTAJ opis dnia operacji, gdyby ktoś wolał czytać niż patrzeć. Ja wolę teraz biegać. Bo mogę.

Share
Wojciech Staszewski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

staszewskibiega
140
 Zdjęcia
307
 ludzie
248
 Następujący
Goniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila  #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezyZdradźmy w końcu tajemnicę naszego złota 🏆🥇 w Ekidenie tydzień temu w kategorii #biegamdobrze‼️Selfie z Robertem Korzeniowskim 🏃🏻🏃🏻przed startem 😉 A na serio: ciągle tym żyjemy 😁👍🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻Po co robić teraz siłę dynamiczną❓ Bo teraz jest ona najbardziej potrzebna, na startach na 5 albo 10 km‼️Jeśli chodziłes na siłownie w zimie, to myślisz, ze twoje mięśnie to pamietaja⁉️
#ksstaszewscy #treningwspolny #siladynamiczna #pilkilekarskie #grupamlodziezyKasia. Podopieczna. Parkrun, 5 km, maj 2018Kto pierze buty w pralce? Więcej na blogu StaszewskiBiega.pl #butywpralce #zonapedantka#flaga #ksstaszewscy #kibicowanie2018 #podejdzdonas10 km w Grand Prix Kabat zgodnie z planem 😎 Drugie miejsce w kategorii wiekowej, więc trzeba walczyć 🏆Plan: start w zawodach 1 Mila❗️ Marzenie: start w serii, którą poprowadzi sama Joasia Jóźwik‼️ Trzeba nagrać „filmik przekonujący” (do 30”) oznaczyć go #1mila, #zlotamila - i czekac, czy znajdzie się w 25 szczęśliwców wybranych przez #JJ do jej serii❤️
Namawiamy wszystkich 🏃🏻🏃🏼‍♀️Podopiecznych KS Staszewscy - weźcie udział w tym konkursie, wrzućcie swoje filmiki z 2 #. Może zrobimy sobie małe zawody w bezpośrednim starciu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻 👍