Top

Trening z piłkami. Wtorek

KS Staszewscy / Blog  / Trening z piłkami. Wtorek

Trening z piłkami. Wtorek

Siła dynamiczna to ten rodzaj siły, która jest najbardziej potrzebna biegaczowi. Biegacz nie ciężarowiec, nie stoi na pomoście w bezruchu. Dlatego zawsze bardziej sobie cenię taki trening niż przewalanie żelastwa na siłowni w statycznych ćwiczeniach na wyizolowane grupy mięśniowe.

Dziś zrobiliśmy na treningu siłę dynamiczną także po to, żeby dać odpocząć nogom półmaratończyków po niedzielnym starcie. Czytaliście? Jak nie to można spojrzeć tutaj.

Trening z piłkami lekarskimi wymaga przede wszystkim piłek lekarskich. Najlepiej 3 kg. Są też lżejsze i cięższe – mamy trzy 5-kilogramowe, ale ciężko wtedy o dynamikę rzutu.

Minimum sensowności treningu z piłkami lekarskimi, to 100 rzutów. Maksimum dla amatora – 500. Rzucamy oczywiście w parach. I w seriach. Najpierw po 20 rzutów sprzed klatki piersiowej. 20 rzutów od dołu z lekkiego przysiadu. Mój ulubiony rzut to „wyrzut z autu” – wzmacnia triceps i cały tył. Można rzucać jedną ręką (jak przy pchnięciu kulą), z biodra, z przyklęku, w siadzie, z dodanym brzuszkiem itp.

To nie jest UFO. Ani piłka do rugby. To najbardziej znienawidzony okrągły przedmiot w podstawówce – piłka lekarska.

Ważne: ćwiczymy w lekkim ruchu. Bez sztywno ustabilizowanej pozycji. Ciało ma dynamicznie współpracować z piłką. Tak jak w biegu ma być dynamitem.

Podzieliliśmy się na dwie grupy, które na zmianę ćwiczyły piłkami ze mną i wzmacniającymi taśmami gumowymi z Moją Sportową Żoną. A między seriami pobiegaliśmy krótko, żeby poczuć uaktywnione przez to wzmacnianie mięśnie. Żeby napęd do biegania szedł z całego ciała, a nie tylko z łydki.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Andrzej z lasu
  29 marca 2017 at 10:50

  Prawie jak na stadionie w Rabce podczas obozu:)

 • Staszewski
  29 marca 2017 at 15:14

  Michał – następne piłki za miesiąc, po Orlenie.
  Arturro – pewnie, że ciężary to sport, który zawiera dynamiczny element poderwania sztangi. Ale ciężarowcy ćwiczą siłę statyczną, na maszynach, na ławeczce, w ustabilizowanych pozycjach. Sam wyrzut również odbywa się w pozycji ustabilizowanej. Inaczej biegacz – każdy krok jest wykonywany w ruchu

Dodaj komentarz

staszewskibiega
148
 Zdjęcia
345
 ludzie
275
 Następujący
Kto się ściga (albo ściga treningowo) na biegu z handicapem Dziesiątka do Dziesiątej w Lesie Kabackim w niedziele 23.10? Więcej: https://ksstaszewscy.pl/sportowa-niedziela-23-wrzesnia-2018/Grupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻na wtorkowym Treningu Wspólnym KS Staszewscy nie tylko biegała (podbiegi oraz tempo progowe), ale po raz kolejny zmierzyła się z wyzwaniami ➡️ ćwiczeń kalistenicznych #treningwspolny #motywacja #runishappiness #wiszenietezSensacja archeologiczna w dziedzinie rekreacji! Znalezione w Rabce Zdrój fotosy z pierwszej połowy XX wieku wskazują, iż już wtedy grupy młodzieży odbywały ćwiczenia hygieniczne na obozach sportowych. #ksstaszewscy #obozbiegowy #rabkazdroj #biegamyjakdzicy #grupamlodziezyZ rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A najlepiej wchodzi się na Pilsko (1557 m npm)! #ksstaszewscy #wycieczkizdziećmi #szczytzdobytyWracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Grupa Młodzieży na wtorkowym Treningu Wspólnym w deszczu i słońcu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️ #treningobwodowy #rainbow #rainrun #ksstaszewscy #bieganie #wzmacnianie #koncertowa #grupamlodziezy #twardzielePodobno w sobotę #dzienojca To ja się już dziś pochwale ostatnim startem 🏃🏻syna 😁👍🏆🥈 #1mila #dzieci100m #srebrnymedal #ksstaszewscyGoniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzje