Top

Trening z piłkami. Wtorek

KS Staszewscy / Blog  / Trening z piłkami. Wtorek

Trening z piłkami. Wtorek

Siła dynamiczna to ten rodzaj siły, która jest najbardziej potrzebna biegaczowi. Biegacz nie ciężarowiec, nie stoi na pomoście w bezruchu. Dlatego zawsze bardziej sobie cenię taki trening niż przewalanie żelastwa na siłowni w statycznych ćwiczeniach na wyizolowane grupy mięśniowe.

Dziś zrobiliśmy na treningu siłę dynamiczną także po to, żeby dać odpocząć nogom półmaratończyków po niedzielnym starcie. Czytaliście? Jak nie to można spojrzeć tutaj.

Trening z piłkami lekarskimi wymaga przede wszystkim piłek lekarskich. Najlepiej 3 kg. Są też lżejsze i cięższe – mamy trzy 5-kilogramowe, ale ciężko wtedy o dynamikę rzutu.

Minimum sensowności treningu z piłkami lekarskimi, to 100 rzutów. Maksimum dla amatora – 500. Rzucamy oczywiście w parach. I w seriach. Najpierw po 20 rzutów sprzed klatki piersiowej. 20 rzutów od dołu z lekkiego przysiadu. Mój ulubiony rzut to „wyrzut z autu” – wzmacnia triceps i cały tył. Można rzucać jedną ręką (jak przy pchnięciu kulą), z biodra, z przyklęku, w siadzie, z dodanym brzuszkiem itp.

To nie jest UFO. Ani piłka do rugby. To najbardziej znienawidzony okrągły przedmiot w podstawówce – piłka lekarska.

Ważne: ćwiczymy w lekkim ruchu. Bez sztywno ustabilizowanej pozycji. Ciało ma dynamicznie współpracować z piłką. Tak jak w biegu ma być dynamitem.

Podzieliliśmy się na dwie grupy, które na zmianę ćwiczyły piłkami ze mną i wzmacniającymi taśmami gumowymi z Moją Sportową Żoną. A między seriami pobiegaliśmy krótko, żeby poczuć uaktywnione przez to wzmacnianie mięśnie. Żeby napęd do biegania szedł z całego ciała, a nie tylko z łydki.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Andrzej z lasu
  29 marca 2017 at 10:50

  Prawie jak na stadionie w Rabce podczas obozu:)

 • Staszewski
  29 marca 2017 at 15:14

  Michał – następne piłki za miesiąc, po Orlenie.
  Arturro – pewnie, że ciężary to sport, który zawiera dynamiczny element poderwania sztangi. Ale ciężarowcy ćwiczą siłę statyczną, na maszynach, na ławeczce, w ustabilizowanych pozycjach. Sam wyrzut również odbywa się w pozycji ustabilizowanej. Inaczej biegacz – każdy krok jest wykonywany w ruchu

Dodaj komentarz

staszewskibiega
130
 Zdjęcia
262
 ludzie
206
 Następujący
Mini-obóz biegowy 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce czyli jak zostawiliśmy w górach ⛰zimę i przynieśliśmy Wam wiosnę. A zapisy na LETNI OBÓZ w Rabce 🌞znajdziesz tu: //ksstaszewscy.pl/oboz/Rabka jak Islandia. Podbiegi na Maciejowej na I Mini-Obozie biegowym w Rabce. #obozgiegowy #bieganiepogorach #ksstaszewscy #islandiaRabka-Zdrój - dzień przed I Mini-Obozem Biegowym 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Pobiegniemy po wiosnę 🌿☘️🌸🌻🌾🌞 #ksstaszewscy #obozbiegowy #bieganiepogorachGrupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻pokonała dziś po ➡️ 960 stopni na schodach pod Zamkiem Ujazdowskim uzupełniając trening ćwiczeniami na mini-plotkach. Kończyliśmy na nogach miękkich jak śnieg 🌨☃️😀 #bieganie #trening #treningwspolny #grupamlodziezy #agrykolaLatanie ✈️ Czyli dziennikarz przy pracy 😎 #bieganie #nietylkobieganie #trening #fitness #bungeefitness #bungeefitnesspolskaChłopaki po treningu. Jeden biegowym, drugi piłkarskim. #endorfiny #malyyoda #staszewskibiegaNajlepszy moment weekendu ❤️ #malyyoda #nietylkobieganie #bałwan #bałwanekWeekendowe długie wybieganie. Dotarłem do Konstancina i spotkałem zimę nad rzeczką opodal #bieganie #zima #uzdrowiskokonstancinI pomyśleć: dorośli ludzie. #ksstaszewscy #bieganie #treningwspolny #trening #grupamlodziezy