Top

Trening z piłkami. Wtorek

KS Staszewscy / Blog  / Trening z piłkami. Wtorek

Trening z piłkami. Wtorek

Siła dynamiczna to ten rodzaj siły, która jest najbardziej potrzebna biegaczowi. Biegacz nie ciężarowiec, nie stoi na pomoście w bezruchu. Dlatego zawsze bardziej sobie cenię taki trening niż przewalanie żelastwa na siłowni w statycznych ćwiczeniach na wyizolowane grupy mięśniowe.

Dziś zrobiliśmy na treningu siłę dynamiczną także po to, żeby dać odpocząć nogom półmaratończyków po niedzielnym starcie. Czytaliście? Jak nie to można spojrzeć tutaj.

Trening z piłkami lekarskimi wymaga przede wszystkim piłek lekarskich. Najlepiej 3 kg. Są też lżejsze i cięższe – mamy trzy 5-kilogramowe, ale ciężko wtedy o dynamikę rzutu.

Minimum sensowności treningu z piłkami lekarskimi, to 100 rzutów. Maksimum dla amatora – 500. Rzucamy oczywiście w parach. I w seriach. Najpierw po 20 rzutów sprzed klatki piersiowej. 20 rzutów od dołu z lekkiego przysiadu. Mój ulubiony rzut to „wyrzut z autu” – wzmacnia triceps i cały tył. Można rzucać jedną ręką (jak przy pchnięciu kulą), z biodra, z przyklęku, w siadzie, z dodanym brzuszkiem itp.

To nie jest UFO. Ani piłka do rugby. To najbardziej znienawidzony okrągły przedmiot w podstawówce – piłka lekarska.

Ważne: ćwiczymy w lekkim ruchu. Bez sztywno ustabilizowanej pozycji. Ciało ma dynamicznie współpracować z piłką. Tak jak w biegu ma być dynamitem.

Podzieliliśmy się na dwie grupy, które na zmianę ćwiczyły piłkami ze mną i wzmacniającymi taśmami gumowymi z Moją Sportową Żoną. A między seriami pobiegaliśmy krótko, żeby poczuć uaktywnione przez to wzmacnianie mięśnie. Żeby napęd do biegania szedł z całego ciała, a nie tylko z łydki.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Andrzej z lasu
  29 marca 2017 at 10:50

  Prawie jak na stadionie w Rabce podczas obozu:)

 • Staszewski
  29 marca 2017 at 15:14

  Michał – następne piłki za miesiąc, po Orlenie.
  Arturro – pewnie, że ciężary to sport, który zawiera dynamiczny element poderwania sztangi. Ale ciężarowcy ćwiczą siłę statyczną, na maszynach, na ławeczce, w ustabilizowanych pozycjach. Sam wyrzut również odbywa się w pozycji ustabilizowanej. Inaczej biegacz – każdy krok jest wykonywany w ruchu

Dodaj komentarz

staszewskibiega
140
 Zdjęcia
307
 ludzie
248
 Następujący
Goniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezyZdradźmy w końcu tajemnicę naszego złota 🏆🥇 w Ekidenie tydzień temu w kategorii #biegamdobrze‼️Selfie z Robertem Korzeniowskim 🏃🏻🏃🏻przed startem 😉 A na serio: ciągle tym żyjemy 😁👍🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻Po co robić teraz siłę dynamiczną❓ Bo teraz jest ona najbardziej potrzebna, na startach na 5 albo 10 km‼️Jeśli chodziłes na siłownie w zimie, to myślisz, ze twoje mięśnie to pamietaja⁉️
#ksstaszewscy #treningwspolny #siladynamiczna #pilkilekarskie #grupamlodziezyKasia. Podopieczna. Parkrun, 5 km, maj 2018Kto pierze buty w pralce? Więcej na blogu StaszewskiBiega.pl #butywpralce #zonapedantka#flaga #ksstaszewscy #kibicowanie2018 #podejdzdonas10 km w Grand Prix Kabat zgodnie z planem 😎 Drugie miejsce w kategorii wiekowej, więc trzeba walczyć 🏆Plan: start w zawodach 1 Mila❗️ Marzenie: start w serii, którą poprowadzi sama Joasia Jóźwik‼️ Trzeba nagrać „filmik przekonujący” (do 30”) oznaczyć go #1mila, #zlotamila - i czekac, czy znajdzie się w 25 szczęśliwców wybranych przez #JJ do jej serii❤️
Namawiamy wszystkich 🏃🏻🏃🏼‍♀️Podopiecznych KS Staszewscy - weźcie udział w tym konkursie, wrzućcie swoje filmiki z 2 #. Może zrobimy sobie małe zawody w bezpośrednim starciu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻 👍