Top

Trening z piłkami. Wtorek

KS Staszewscy / Blog  / Trening z piłkami. Wtorek

Trening z piłkami. Wtorek

Siła dynamiczna to ten rodzaj siły, która jest najbardziej potrzebna biegaczowi. Biegacz nie ciężarowiec, nie stoi na pomoście w bezruchu. Dlatego zawsze bardziej sobie cenię taki trening niż przewalanie żelastwa na siłowni w statycznych ćwiczeniach na wyizolowane grupy mięśniowe.

Dziś zrobiliśmy na treningu siłę dynamiczną także po to, żeby dać odpocząć nogom półmaratończyków po niedzielnym starcie. Czytaliście? Jak nie to można spojrzeć tutaj.

Trening z piłkami lekarskimi wymaga przede wszystkim piłek lekarskich. Najlepiej 3 kg. Są też lżejsze i cięższe – mamy trzy 5-kilogramowe, ale ciężko wtedy o dynamikę rzutu.

Minimum sensowności treningu z piłkami lekarskimi, to 100 rzutów. Maksimum dla amatora – 500. Rzucamy oczywiście w parach. I w seriach. Najpierw po 20 rzutów sprzed klatki piersiowej. 20 rzutów od dołu z lekkiego przysiadu. Mój ulubiony rzut to “wyrzut z autu” – wzmacnia triceps i cały tył. Można rzucać jedną ręką (jak przy pchnięciu kulą), z biodra, z przyklęku, w siadzie, z dodanym brzuszkiem itp.

To nie jest UFO. Ani piłka do rugby. To najbardziej znienawidzony okrągły przedmiot w podstawówce – piłka lekarska.

Ważne: ćwiczymy w lekkim ruchu. Bez sztywno ustabilizowanej pozycji. Ciało ma dynamicznie współpracować z piłką. Tak jak w biegu ma być dynamitem.

Podzieliliśmy się na dwie grupy, które na zmianę ćwiczyły piłkami ze mną i wzmacniającymi taśmami gumowymi z Moją Sportową Żoną. A między seriami pobiegaliśmy krótko, żeby poczuć uaktywnione przez to wzmacnianie mięśnie. Żeby napęd do biegania szedł z całego ciała, a nie tylko z łydki.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Andrzej z lasu
  29 marca 2017 at 10:50

  Prawie jak na stadionie w Rabce podczas obozu:)

 • Staszewski
  29 marca 2017 at 15:14

  Michał – następne piłki za miesiąc, po Orlenie.
  Arturro – pewnie, że ciężary to sport, który zawiera dynamiczny element poderwania sztangi. Ale ciężarowcy ćwiczą siłę statyczną, na maszynach, na ławeczce, w ustabilizowanych pozycjach. Sam wyrzut również odbywa się w pozycji ustabilizowanej. Inaczej biegacz – każdy krok jest wykonywany w ruchu

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
166
 Zdjęcia
447
 ludzie
560
 Następujący
Finisz dzisiejszej 10do10 czyli treningowego wyścigu na 10 km do wspólnej mety w Lesie Kabackim. Wyniki za pół godziny na KS Staszewscy - Trenuj Bieganie na FB. Dzięki za wspólne emocje 😃 #ksstaszewscy #10do10 #laskabacki #powitaniezimyStartowaliśmy w pierwszym, premierowym parkrunie Warszawa Pole Mokotowskie (każda sobota 9.00). Szybka piątka. Przynajmniej dla naszej Podopiecznej Iwony (górne zdjęcia), która pobiegła ok. 22:30 i wyprzedziła trenerkę Kingę (która robiła trening progowy). Eliza (dolne foto) - trening easy. A trener Wojtek - trening porażki na początek sezonu, nie byłem nawet w dwudziestce. Tak się zaczyna praca pod wiosenne medale 👍 #parkrunpolemokotowskie #ksstaszewscy #staszewskibiega #odfakapudosukcesuOdkrycie tygodnia: woda z cytryną jest pyszna. Trzeba tylko odstawić cukier i za jakiś czas woda z cytryną przestaje być kwaśna, staje się pachnąca, aromatyczna, lemoniadowa. Towarzyszy mi dziś w pracy i czuję, że zaproszę ją na stałe do swojego życia 💻🏃🏻📲😀👍Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscyWiesz, ze #roztrenowanie po sezonie to nie jest stracony czas? To szansa na nowe przyjemności. Radość z wykonania serii pompek na specjalnych uchwytach od @kinga_z_ks_staszewscy 😃 #bezcenne #bieganie #niebieganie #pompki