Top

Ministerstwo Dziwnych Kroków

KS Staszewscy / Blog  / Ministerstwo Dziwnych Kroków

Ministerstwo Dziwnych Kroków

Wtorkowy Trening Wspólny. Dziś robiliśmy Ministerstwo Dziwnych Kroków. I to bardzo dziwnych. Przygotowałem sobie w głowie, a większość Podopiecznych dostała to na dziś jako alternatywę dla Treningu Wspólnego zestaw wspaniale wycieńczający. Wiem, że wspaniale, bo już rano dostałem od Podopiecznego Szybkiego Marka esemesa: “Cie choroba. Chciałeś mnie wykończyć tymi seriami, ale żyję 🙂 Jutro easy będzie na pewno easy”.

Ten trening to mieszanka siły biegowej, którą tłuczemy w zasadzie co tydzień od grudnia z szybkością, którą ta siła ma nam dać na zawodach. Uczymy nasz układ mięśniowy, jak ma wykorzystać ten ładunek.

Mój zestaw zawierał żabki, marsz wykroczny, znów żabki i skip A – razem półtorej minuty. A potem od razu półtorej minuty szybkiego biegu. I krótki odpoczynek. Liczba powtórzeń zależnie od poziomu sportowego od 6 do 10. Zróbcie, a potem możecie wkleić pod blogiem: “Cie choroba”.

Ale dziś na treningu mnie nie było. Córka-gimnazjalistka wyjechała na obóz taneczny Hakiela (polecamy tę szkołę, miała być dziecięca grupa taneczna, a powstała młodzieżowa grupa społeczna zintegrowana wokół celów związanych z tańcem). Więc zostałem na dyżurze z Małym Yodą, strata o tyle mała, że i tak przez łąkotkę jestem wciąż na treningach w loży komentatorów, a zajęcia prowadzi Moja Sportowa Żona.

walentynki trening2

No i wiecie, jak to jest z kobietą, zwłaszcza taką? Żywą, upartą i śliczną Walentynką. Stwierdziła, że to nudy, powtarzać tę serię tyle razy, to można usnąć i zrobiła wariant własny. W dwuminutowy trucht wprowadziła swoje ćwiczenia (żabki z wyskokiem co czwartą, wykroki naprzemienne, squaty z podskokami itp.), wszystkie pomieszane idealnie według kobiecych reguł idealnego uporządkowania. A potem jakieś półtorej minuty – 333-metrowe koło – ognia. Właśnie przyszła: “Wyszło zajebiście”.

Dialog tygodnia. Kinga: “Dziś Walentynki, widzę, że przyszli ci, co nie są zakochani”. Podopieczna Renata: “Nieprawda, przyszli zakochani w bieganiu”.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Michał
  15 lutego 2017 at 05:35

  Mocne to było, nie powiem, ale jak na Walentynki idealne 😉

 • Marlena
  15 lutego 2017 at 08:48

  Zakochani w bieganiu ? Trening rewelacyjny. Płuca wyplute, zakwasy są. Pięknie ?

 • Staszewski
  15 lutego 2017 at 13:11

  Michał, Marlena – skoro tak, to jak wrócę do aktywności (a wkrótce wrócę), muszę Wam zafundować jeszcze mocniejszy trening, żeby też zasłużyć na te uśmiechy i serduszka, jak Kinga 🙂

 • Amelia
  15 lutego 2017 at 14:44

  A ja nie mogłam przyjść wczoraj na trening, zrobiłam tą Twoją alternatywę i dziś ledwo po schodach do metra zeszłam! W drugą stronę poszukam windy. “Cie choroba” 😉

 • Andrzej
  15 lutego 2017 at 18:48

  Po piątkowym treningu zlapalo mnie take jakies chorobsko i leżę caly tydzien w łóżku . Tak mi zlecialy 47 urodziny 11.02 potem Walentynki i leżę nadal więc przynajmniej sobie poczytam. ☺ żabki zawsze będą mi się kojarzyć gdy jako nastolatek trenowalem szermierke. Robilem takich zabek dziesiątki metrów az mi było niedobrze. No ale wtedy nie miałem 47 lat?

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci