Top

Most na drugą stronę

KS Staszewscy / Blog  / Most na drugą stronę

Most na drugą stronę

Biegnę przez most. O ile jest w ogóle most.
Życie to fabuła ułożona z przypadkowych zdarzeń, tak jak społeczeństwo składa się z przypadkowych ludzi. Fabuła jest taka, że napisała do mnie Dorota od Violi, żeby napisać o Biegu Przez Most, który odbywa się 4 września i jest to atestowana, asfaltowa dycha w Warszawie, choć na drugim końcu, w korkach jedzie się tam ode mnie dłużej niż do Radomia, ale przecież w niedzielę nie będzie korków. A z Violą znamy się z Majdanu, biegliśmy tam półtora roku temu z wolnej Polski w Biegu na Majdan i ten powiew wolności tak olśniewał Ukraińców. To se ne vrati, a przynajmniej nieprędko.
To napiszę o biegu, wystartuję w nim (bo termin na start kontrolny przed Maratonem Warszawskim idealny), rozdamy na miejscu ulotki KS Staszewscy, ucieszymy się wspólnie. Słyszałem o tym biegu dobre rzeczy, ale skoro mam go zareklamować, to napisz mi parę słów więcej, Viola.
I dostaję od Doroty od Violi maila z informacjami. Najpierw mi się robi tak ciepło, kiedy widzę pierwszą edycję zorganizowaną trzy lata temu po trasie trailowej z 200 uczestnikami. Jakbym się spiął i pobiegł 38 z małym haczykiem, byłoby trzecie miejsce.
Przypomina mi się Tomek H. rozczulony, kiedy na spotkaniu kończącym pierwszą edycję naszego obozu w Rabce dostał odręcznie wypisaną na bloczku KP fakturę. Widzę z tej samej perspektywy ten Bieg przez Most w fazie partyzanckiej, nie że most podminowany i zbliża się transport hitlerowskich ciężarówek z amunicją, tylko zdobywamy Dziki Zachód, jesteśmy pionierami, budujemy mosty dla pana starosty.
A w zeszłym roku już ponad 800 biegaczy na mecie, trasa z atestem, 38 minut daje perspektywę znalezienia się w pierwszej dwudziestce. To ja bym chciał tego dla siebie w tym roku: znaleźć się w pierwszej dwudziestce i pobiec poniżej 38 minut. Co na razie wydaje się mocno nierealne, a za dwa tygodnie chyba wciąż będzie trudne. Szybkość odchodzi do przeszłości. 36:30 – to se ne vrati.
Wchodzę na stronę Biegu przez Most, patrzę na trasę i kolejny przypadek w fabule. Ruszamy nie z okolic ratusza Białołęki jak mi się wydawało, tylko z jakiegoś parku (dzięki DJ Rav za korektę) na wskroś przez Tarchomin, do ulicy Odkrytej i tam zawrotka. I niech mnie kule biją, jeśli nie wypada ona akurat pod domem Janka, syna fotografa, który jest już po drugiej stronie.
Na zdjęciach dziesięcioletni Janek na rolkach i dwuletni Yoda na hulajnodze. Fotki z biegania w tym tygodniu nie mam, ale mogę się pochwalić 81 km zapisanymi na Garmin Connect.

DSC00036IMG_9988

DSC00040IMG_9991

DSC00042IMG_9985

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Marzena
  23 sierpnia 2016 at 17:42

  To ja się odezwę 🙂 Też biegnę przez Most. Może nawet odważę się i poproszę o wspólne zdjęcie z autorem mojego planu treningowego? Mogę? Bo ja chyba nieśmiała jestem. 🙂 A chciałbym, na pamiątkę. W końcu 12 półmaratonów przebiegniętych, a zaczęło się od planu z Polska Biega i 8. Półmaratonu Warszawskiego…

 • Staszewski
  23 sierpnia 2016 at 22:12

  Marzena, to jak nie podejdziesz, to się pogniewam 😉
  Przedstaw się: – Nieśmiała Marzena :-)))
  Do zobaczenia

 • Pjachu
  24 sierpnia 2016 at 00:13

  A Dziki, to też jakby trochę nieśmiały… ostatnio.
  Zdrówko od cichoczytacza

 • gz_81
  24 sierpnia 2016 at 10:59

  Odcinek polubiony ponownie. I na FB. Bloga zacząłęm czytać na emigracji (poleconego przez ‚Tańczącego Jastrzębia’), a teraz kontynuuję w kraju.
  4 września mamy w Poznaniu Business Run sztafeta 5x4km. Raczej dla zabawy, ale taki smaczek Ekidenu, o którym tu czytałem i który chciałbym zrobić. W październiku Samsung Półmaraton w Szamotułach – do pobicia 1:19:56. Słabo to widzę.
  A autor jakie plany startowe oprócz ‚Biegu przez Most’? i jakie czasy? Brakuje mi tutaj cyferek, tempa, planów cyferkowych itd. 🙂

 • marsz
  25 sierpnia 2016 at 11:23

  wczoraj i dziś łatwe easy: 5’06-5’12/123-128 bpm, to pewnie efekt obozu w livigno, gdzie zrobiłem około 220 km (15 dni, kolega z którym mieszkałem, 2’47 xx w maratonie o 110 km więcej:) i jeszcze kilkanaście km po górskich graniach i szczytach, niestety akcentów, jak to u mnie, nie udało się zrobić w całości, najbliżej byłem przy 12km e+ 12km tm (4’45) – wyszło 12km/5’13/132bpm + 10/4’34/141 bpm (z górki było) + 4 km marszobieg…, były jeszcze biegi zmienne, z którymi miałem kłopoty: 5x3km/4’45/1km/5’15 i 7x2km/4’40/1km5’10…
  marsz

 • marsz
  25 sierpnia 2016 at 11:31

  pjachu – startujecie z maćkiem w maraton wroc., kiedy jedziemy na szczeliniec?
  marsz

 • Staszewski
  25 sierpnia 2016 at 12:21

  gz – Marsz postanowił dziś zaspokoić twój głód cyferek 🙂
  marsz – ależ orzesz! 10 km w tempie szybszym od maratońskiego?! Niewyobrażalne dla mnie

 • gz_81
  26 sierpnia 2016 at 07:54

  Dzięki. Chłonę.

 • marsz
  26 sierpnia 2016 at 15:29

  no bo ty szybciej biegasz wojtku, poza tym było z górki:)
  a tak serio, to jaki w taki w takim razie jest najważniejszy element twojego bps maratońskiego?
  marsz

 • Staszewski
  26 sierpnia 2016 at 20:15

  @marsz – w tym BPS temat przewodni, to zwiększenie objętości i realne (wg Danielsa) tempo easy – staram się poniżej 5:15 i raczej wychodzi. Cyferki będą w poniedziałek 😉
  @rob – skończyłem dziś na bieganiu słuchać Sycylijczyka. Jak mi smutno 🙁 Maestria autora – wzbudzić w czytelniku tyle ciepłych uczuć do bandyty

 • BH spotovi
  26 sierpnia 2017 at 16:02

  hmmmmm

  […]Best Bosnian Rock Music Band – AXA (later INGRAY)[…]

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
163
 Zdjęcia
444
 ludzie
559
 Następujący
Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscyWiesz, ze #roztrenowanie po sezonie to nie jest stracony czas? To szansa na nowe przyjemności. Radość z wykonania serii pompek na specjalnych uchwytach od @kinga_z_ks_staszewscy 😃 #bezcenne #bieganie #niebieganie #pompkiŁadniejsza twarz roztrenowania #niebiegamy #rower #randkazzonaWtorkowy #treningwspolny z #ksstaszewscy - na początek roztrenowania #tabata dla biegaczy. Tak skacze tylko #grupamlodziezy 🏃🏼‍♀️🏃🏻😃👍W drodze do pracy #roztrenowanie #rower #przyrodawmiescie