Top

Podbiegi i siła z oporem. Wtorkowy trening 3

KS Staszewscy / Blog  / Podbiegi i siła z oporem. Wtorkowy trening 3

Podbiegi i siła z oporem. Wtorkowy trening 3

Podbiegi inaczej. To znaczy podbiegi normalnie, ale potem zrobiliśmy coś nowego: trening z oporem, bieganie na uwięzi.

Zima to czas siły biegowej. Śnieg na chodnikach to zimowe błogosławieństwo biegaczy, każdy krok to kształtowanie siły. W zasadzie każdy trening zimowy ma w sobie komponent siłowy. A dzisiejszy – to dosłownie kompozyt siły biegowej.

podbiegi 17 stycznia 3

Zrobiliśmy dawkę mini – 6 razy wbieg na Kopę Cwila. Pamiętacie? Prosta sylwetka, spięty brzuch, intensywna praca ramion, kolano wysoko. I szybko do góry, tak żeby na szczycie znaleźć się w okolicy szczytu własnego tętna. Tak się robi siłę biegową.

Ale warto wprowadzać też inne bodźce. Tak jak schody tydzień temu. Połowa Podopiecznych pisze teraz, że bolało trzy, nawet cztery dni. I świetnie, bez wyjścia ze strefy komfortu nie ma rozwoju.

Dziś zrobiliśmy bieg z oporem. Podzieleni w pary biegaliśmy na uwięzi – osoba z tyłu lekko oporuje, osoba z przodu stara się biec mocno. O, jak tu na zdjęciu:

podbiegi 17 stycznia 2

Zrobiliśmy cztery razy po jakieś 60 metrów. I wszystkim było ciepło, tylko ja zmarzłem, bo łąkotka.

podbiegi 17 stycznia 1

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Beztlen
  17 stycznia 2017 at 22:06

  Święte słowa Wojtku ” bez wyjścia ze strefy komfortu nie ma rozwoju.”. Jest progres – lepiej jak jest śmiesznie niż łzawo.

 • Norbert
  17 stycznia 2017 at 23:29

  Kurcze, zazdroszczę wam. Ja natomiast w ramach walki o nie – koślawą kostkę lewą, zostałem namówiony przez fizjoterapeutę na zakup butów trailowych, bez podparcia. I polecił mi… uwaga… Inov-8 w napieraj.pl. Tadam!

 • Staszewski
  17 stycznia 2017 at 23:55

  Norbert, to masz blisko. W sobotę nieczynne, pamiętaj

 • MartaWith2Eyes
  18 stycznia 2017 at 07:19

  Super jak jest lzawo czasem 🙂 Keep going that way. M.

 • Norbert
  18 stycznia 2017 at 08:06

  Wiem, już byłem.

Dodaj komentarz

staszewskibiega
140
 Zdjęcia
307
 ludzie
248
 Następujący
Goniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezyZdradźmy w końcu tajemnicę naszego złota 🏆🥇 w Ekidenie tydzień temu w kategorii #biegamdobrze‼️Selfie z Robertem Korzeniowskim 🏃🏻🏃🏻przed startem 😉 A na serio: ciągle tym żyjemy 😁👍🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻Po co robić teraz siłę dynamiczną❓ Bo teraz jest ona najbardziej potrzebna, na startach na 5 albo 10 km‼️Jeśli chodziłes na siłownie w zimie, to myślisz, ze twoje mięśnie to pamietaja⁉️
#ksstaszewscy #treningwspolny #siladynamiczna #pilkilekarskie #grupamlodziezyKasia. Podopieczna. Parkrun, 5 km, maj 2018Kto pierze buty w pralce? Więcej na blogu StaszewskiBiega.pl #butywpralce #zonapedantka#flaga #ksstaszewscy #kibicowanie2018 #podejdzdonas10 km w Grand Prix Kabat zgodnie z planem 😎 Drugie miejsce w kategorii wiekowej, więc trzeba walczyć 🏆Plan: start w zawodach 1 Mila❗️ Marzenie: start w serii, którą poprowadzi sama Joasia Jóźwik‼️ Trzeba nagrać „filmik przekonujący” (do 30”) oznaczyć go #1mila, #zlotamila - i czekac, czy znajdzie się w 25 szczęśliwców wybranych przez #JJ do jej serii❤️
Namawiamy wszystkich 🏃🏻🏃🏼‍♀️Podopiecznych KS Staszewscy - weźcie udział w tym konkursie, wrzućcie swoje filmiki z 2 #. Może zrobimy sobie małe zawody w bezpośrednim starciu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻 👍