Top

Podbiegi i siła z oporem. Wtorkowy trening 3

KS Staszewscy / Blog  / Podbiegi i siła z oporem. Wtorkowy trening 3

Podbiegi i siła z oporem. Wtorkowy trening 3

Podbiegi inaczej. To znaczy podbiegi normalnie, ale potem zrobiliśmy coś nowego: trening z oporem, bieganie na uwięzi.

Zima to czas siły biegowej. Śnieg na chodnikach to zimowe błogosławieństwo biegaczy, każdy krok to kształtowanie siły. W zasadzie każdy trening zimowy ma w sobie komponent siłowy. A dzisiejszy – to dosłownie kompozyt siły biegowej.

podbiegi 17 stycznia 3

Zrobiliśmy dawkę mini – 6 razy wbieg na Kopę Cwila. Pamiętacie? Prosta sylwetka, spięty brzuch, intensywna praca ramion, kolano wysoko. I szybko do góry, tak żeby na szczycie znaleźć się w okolicy szczytu własnego tętna. Tak się robi siłę biegową.

Ale warto wprowadzać też inne bodźce. Tak jak schody tydzień temu. Połowa Podopiecznych pisze teraz, że bolało trzy, nawet cztery dni. I świetnie, bez wyjścia ze strefy komfortu nie ma rozwoju.

Dziś zrobiliśmy bieg z oporem. Podzieleni w pary biegaliśmy na uwięzi – osoba z tyłu lekko oporuje, osoba z przodu stara się biec mocno. O, jak tu na zdjęciu:

podbiegi 17 stycznia 2

Zrobiliśmy cztery razy po jakieś 60 metrów. I wszystkim było ciepło, tylko ja zmarzłem, bo łąkotka.

podbiegi 17 stycznia 1

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Beztlen
  17 stycznia 2017 at 22:06

  Święte słowa Wojtku ” bez wyjścia ze strefy komfortu nie ma rozwoju.”. Jest progres – lepiej jak jest śmiesznie niż łzawo.

 • Norbert
  17 stycznia 2017 at 23:29

  Kurcze, zazdroszczę wam. Ja natomiast w ramach walki o nie – koślawą kostkę lewą, zostałem namówiony przez fizjoterapeutę na zakup butów trailowych, bez podparcia. I polecił mi… uwaga… Inov-8 w napieraj.pl. Tadam!

 • Staszewski
  17 stycznia 2017 at 23:55

  Norbert, to masz blisko. W sobotę nieczynne, pamiętaj

 • MartaWith2Eyes
  18 stycznia 2017 at 07:19

  Super jak jest lzawo czasem 🙂 Keep going that way. M.

 • Norbert
  18 stycznia 2017 at 08:06

  Wiem, już byłem.

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
167
 Zdjęcia
449
 ludzie
563
 Następujący
Podaruj bliskim BIEGANIE 🏃🏼‍♀️🏃🏻🎁🌲 Kliknij i będziesz mieć super prezent do wydrukowania w kilkadziesiąt minut 👍📲❤️ https://ksstaszewscy.pl/bon-prezentowy-na-bieganie/ #bieganie #podchoinka #bonprezentowy #voucher #nowapasja #zmianaFinisz dzisiejszej 10do10 czyli treningowego wyścigu na 10 km do wspólnej mety w Lesie Kabackim. Wyniki za pół godziny na KS Staszewscy - Trenuj Bieganie na FB. Dzięki za wspólne emocje 😃 #ksstaszewscy #10do10 #laskabacki #powitaniezimyStartowaliśmy w pierwszym, premierowym parkrunie Warszawa Pole Mokotowskie (każda sobota 9.00). Szybka piątka. Przynajmniej dla naszej Podopiecznej Iwony (górne zdjęcia), która pobiegła ok. 22:30 i wyprzedziła trenerkę Kingę (która robiła trening progowy). Eliza (dolne foto) - trening easy. A trener Wojtek - trening porażki na początek sezonu, nie byłem nawet w dwudziestce. Tak się zaczyna praca pod wiosenne medale 👍 #parkrunpolemokotowskie #ksstaszewscy #staszewskibiega #odfakapudosukcesuOdkrycie tygodnia: woda z cytryną jest pyszna. Trzeba tylko odstawić cukier i za jakiś czas woda z cytryną przestaje być kwaśna, staje się pachnąca, aromatyczna, lemoniadowa. Towarzyszy mi dziś w pracy i czuję, że zaproszę ją na stałe do swojego życia 💻🏃🏻📲😀👍Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscy