Top

Podbiegi i siła z oporem. Wtorkowy trening 3

KS Staszewscy / Blog  / Podbiegi i siła z oporem. Wtorkowy trening 3

Podbiegi i siła z oporem. Wtorkowy trening 3

Podbiegi inaczej. To znaczy podbiegi normalnie, ale potem zrobiliśmy coś nowego: trening z oporem, bieganie na uwięzi.

Zima to czas siły biegowej. Śnieg na chodnikach to zimowe błogosławieństwo biegaczy, każdy krok to kształtowanie siły. W zasadzie każdy trening zimowy ma w sobie komponent siłowy. A dzisiejszy – to dosłownie kompozyt siły biegowej.

podbiegi 17 stycznia 3

Zrobiliśmy dawkę mini – 6 razy wbieg na Kopę Cwila. Pamiętacie? Prosta sylwetka, spięty brzuch, intensywna praca ramion, kolano wysoko. I szybko do góry, tak żeby na szczycie znaleźć się w okolicy szczytu własnego tętna. Tak się robi siłę biegową.

Ale warto wprowadzać też inne bodźce. Tak jak schody tydzień temu. Połowa Podopiecznych pisze teraz, że bolało trzy, nawet cztery dni. I świetnie, bez wyjścia ze strefy komfortu nie ma rozwoju.

Dziś zrobiliśmy bieg z oporem. Podzieleni w pary biegaliśmy na uwięzi – osoba z tyłu lekko oporuje, osoba z przodu stara się biec mocno. O, jak tu na zdjęciu:

podbiegi 17 stycznia 2

Zrobiliśmy cztery razy po jakieś 60 metrów. I wszystkim było ciepło, tylko ja zmarzłem, bo łąkotka.

podbiegi 17 stycznia 1

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Beztlen
  17 stycznia 2017 at 22:06

  Święte słowa Wojtku ” bez wyjścia ze strefy komfortu nie ma rozwoju.”. Jest progres – lepiej jak jest śmiesznie niż łzawo.

 • Norbert
  17 stycznia 2017 at 23:29

  Kurcze, zazdroszczę wam. Ja natomiast w ramach walki o nie – koślawą kostkę lewą, zostałem namówiony przez fizjoterapeutę na zakup butów trailowych, bez podparcia. I polecił mi… uwaga… Inov-8 w napieraj.pl. Tadam!

 • Staszewski
  17 stycznia 2017 at 23:55

  Norbert, to masz blisko. W sobotę nieczynne, pamiętaj

 • MartaWith2Eyes
  18 stycznia 2017 at 07:19

  Super jak jest lzawo czasem 🙂 Keep going that way. M.

 • Norbert
  18 stycznia 2017 at 08:06

  Wiem, już byłem.

Dodaj komentarz

staszewskibiega
130
 Zdjęcia
262
 ludzie
206
 Następujący
Mini-obóz biegowy 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce czyli jak zostawiliśmy w górach ⛰zimę i przynieśliśmy Wam wiosnę. A zapisy na LETNI OBÓZ w Rabce 🌞znajdziesz tu: //ksstaszewscy.pl/oboz/Rabka jak Islandia. Podbiegi na Maciejowej na I Mini-Obozie biegowym w Rabce. #obozgiegowy #bieganiepogorach #ksstaszewscy #islandiaRabka-Zdrój - dzień przed I Mini-Obozem Biegowym 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Pobiegniemy po wiosnę 🌿☘️🌸🌻🌾🌞 #ksstaszewscy #obozbiegowy #bieganiepogorachGrupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻pokonała dziś po ➡️ 960 stopni na schodach pod Zamkiem Ujazdowskim uzupełniając trening ćwiczeniami na mini-plotkach. Kończyliśmy na nogach miękkich jak śnieg 🌨☃️😀 #bieganie #trening #treningwspolny #grupamlodziezy #agrykolaLatanie ✈️ Czyli dziennikarz przy pracy 😎 #bieganie #nietylkobieganie #trening #fitness #bungeefitness #bungeefitnesspolskaChłopaki po treningu. Jeden biegowym, drugi piłkarskim. #endorfiny #malyyoda #staszewskibiegaNajlepszy moment weekendu ❤️ #malyyoda #nietylkobieganie #bałwan #bałwanekWeekendowe długie wybieganie. Dotarłem do Konstancina i spotkałem zimę nad rzeczką opodal #bieganie #zima #uzdrowiskokonstancinI pomyśleć: dorośli ludzie. #ksstaszewscy #bieganie #treningwspolny #trening #grupamlodziezy