Top

Podbiegi i siła z oporem. Wtorkowy trening 3

KS Staszewscy / Blog  / Podbiegi i siła z oporem. Wtorkowy trening 3

Podbiegi i siła z oporem. Wtorkowy trening 3

Podbiegi inaczej. To znaczy podbiegi normalnie, ale potem zrobiliśmy coś nowego: trening z oporem, bieganie na uwięzi.

Zima to czas siły biegowej. Śnieg na chodnikach to zimowe błogosławieństwo biegaczy, każdy krok to kształtowanie siły. W zasadzie każdy trening zimowy ma w sobie komponent siłowy. A dzisiejszy – to dosłownie kompozyt siły biegowej.

podbiegi 17 stycznia 3

Zrobiliśmy dawkę mini – 6 razy wbieg na Kopę Cwila. Pamiętacie? Prosta sylwetka, spięty brzuch, intensywna praca ramion, kolano wysoko. I szybko do góry, tak żeby na szczycie znaleźć się w okolicy szczytu własnego tętna. Tak się robi siłę biegową.

Ale warto wprowadzać też inne bodźce. Tak jak schody tydzień temu. Połowa Podopiecznych pisze teraz, że bolało trzy, nawet cztery dni. I świetnie, bez wyjścia ze strefy komfortu nie ma rozwoju.

Dziś zrobiliśmy bieg z oporem. Podzieleni w pary biegaliśmy na uwięzi – osoba z tyłu lekko oporuje, osoba z przodu stara się biec mocno. O, jak tu na zdjęciu:

podbiegi 17 stycznia 2

Zrobiliśmy cztery razy po jakieś 60 metrów. I wszystkim było ciepło, tylko ja zmarzłem, bo łąkotka.

podbiegi 17 stycznia 1

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Beztlen
  17 stycznia 2017 at 22:06

  Święte słowa Wojtku ” bez wyjścia ze strefy komfortu nie ma rozwoju.”. Jest progres – lepiej jak jest śmiesznie niż łzawo.

 • Norbert
  17 stycznia 2017 at 23:29

  Kurcze, zazdroszczę wam. Ja natomiast w ramach walki o nie – koślawą kostkę lewą, zostałem namówiony przez fizjoterapeutę na zakup butów trailowych, bez podparcia. I polecił mi… uwaga… Inov-8 w napieraj.pl. Tadam!

 • Staszewski
  17 stycznia 2017 at 23:55

  Norbert, to masz blisko. W sobotę nieczynne, pamiętaj

 • MartaWith2Eyes
  18 stycznia 2017 at 07:19

  Super jak jest lzawo czasem 🙂 Keep going that way. M.

 • Norbert
  18 stycznia 2017 at 08:06

  Wiem, już byłem.

Dodaj komentarz

staszewskibiega
148
 Zdjęcia
345
 ludzie
275
 Następujący
Kto się ściga (albo ściga treningowo) na biegu z handicapem Dziesiątka do Dziesiątej w Lesie Kabackim w niedziele 23.10? Więcej: https://ksstaszewscy.pl/sportowa-niedziela-23-wrzesnia-2018/Grupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻na wtorkowym Treningu Wspólnym KS Staszewscy nie tylko biegała (podbiegi oraz tempo progowe), ale po raz kolejny zmierzyła się z wyzwaniami ➡️ ćwiczeń kalistenicznych #treningwspolny #motywacja #runishappiness #wiszenietezSensacja archeologiczna w dziedzinie rekreacji! Znalezione w Rabce Zdrój fotosy z pierwszej połowy XX wieku wskazują, iż już wtedy grupy młodzieży odbywały ćwiczenia hygieniczne na obozach sportowych. #ksstaszewscy #obozbiegowy #rabkazdroj #biegamyjakdzicy #grupamlodziezyZ rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A najlepiej wchodzi się na Pilsko (1557 m npm)! #ksstaszewscy #wycieczkizdziećmi #szczytzdobytyWracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Grupa Młodzieży na wtorkowym Treningu Wspólnym w deszczu i słońcu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️ #treningobwodowy #rainbow #rainrun #ksstaszewscy #bieganie #wzmacnianie #koncertowa #grupamlodziezy #twardzielePodobno w sobotę #dzienojca To ja się już dziś pochwale ostatnim startem 🏃🏻syna 😁👍🏆🥈 #1mila #dzieci100m #srebrnymedal #ksstaszewscyGoniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzje