Top

Rok 2016 przebiegł

KS Staszewscy / Blog  / Rok 2016 przebiegł

Rok 2016 przebiegł

Powiedziała: nie róbmy już tego, przynajmniej na razie. Nie róbmy tego w górach. Zrobiliśmy to przedwczoraj, było wspaniale, było bardzo ostro, ale wiesz, chyba trochę za ostro dla mnie. I na razie proszę: nie.

Powiedziała po chwili: kiedy twoja żona pobiegnie w góry, zrobi długie wybieganie po pięknej jak hrabianka i płaskiej jak stolnica Rabskiej Górze – to my tego nie róbmy. Zostańmy w domu. Nie narażajmy się więcej, bo ja czuję podbiegi z przedwczoraj. Nie powinniśmy robić podbiegów w moim stanie, wiesz?

– Wiem, łąkotko – odpowiedziałem. I siedzę tu z widokiem na białe łąki śniegu, stukam w komputer, piszę odcinek, plany treningowe, poprawiam ostatni tekst do Newsweeka, a Moja Sportowa Żona z biegającą szwagierką Sabiną pobiegły w góry. Jest moc, bo jest cel, jest wyzwanie – i to są nawiasem mówiąc najważniejsze życzenia noworoczne, jakie chciałbym Wam wszystkim złożyć tu na blogu. Mocy, celu i wyzwań.

img_2042img_2041

Cel to półmaraton w Krakowie 19 marca. MSŻ już lubi Warszawę, prawie ją kocha, ma córkę, która czuje się chyba bardziej Warszawianką niż Góralką i syna, który z górami ma tyle wspólnego co Perepeczko z Janosikiem. Ale, żeby mieć w biegowym CV debiut półmaratoński w Warszawie, to by było za dużo. Roiliśmy o Berlinie, o Pradze czeskiej, ale jak człowiek zmienia pracę, ma inwestycję lokalową w perspektywie i trochę wyobraźni, to odkłada ten Berlin z Pragą na najbliższy Wyścig Pokoju (młodsi: google).

Więc wczoraj zapadło i nawet zostało opłacone: MSŻ debiutuje w Krakowie. Niebawem pojawi się na liście startowej Półmaratonu Marzanny. Na liście wyników w marcu, poniżej 1:45, a ile, to się zobaczy. Takie wyzwanie.

Moje wyzwania na 2017? Kurczę, nie byłem przygotowany na to pytanie, tak mnie klawiatura poniosła. Ale spróbujmy może ktoś się zainspiruje:

 • Twój Styl. Wejść na szczyt i zatknąć flagę.
 • Bieganie. Od zera (kiedy będziecie dochodzić na długich wybieganiach do 2 godzin, ja będę dochodzić do łazienki o kulach) – do miejsca, w którym będzie można zatknąć flagę i zrobić stretching.
 • Blog. Chcę Wam dać dużo. I chcę, żeby nas tu dużo było – na tyle, żebyście Wy wszyscy, czytający to w 2016 roku mogli poczuć się kiedyś śmietanką, elitą, weteranami i kombatantami w jednym.
 • Książka. Żeby wyszła i sama zatknęła flagę.
 • Pokój. W domu, w Polsce i na świecie. Ale to ostatnie mało od nas zależy.

I mam jeszcze dwa strategiczne postanowienia tzw. noworoczne, ale to już w Nowym Roku. Najbliższy odcinek bloga w poniedziałek. Czyli do zobaczenia pod nowymi cyframi.

Zdjęcia w dzisiejszym odcinku z treningu podbiegów na Słonem. Na ostatnim Kinga z Sabiną pokazują, jakie są zmęczone, a ja sobie z tego żartuję przy pomocy ajfona i jego bajkowych aplikacji. Więc jeszcze jedno życzenie dla wszystkich na 2017: luzu, dystansu, humoru.

img_2070

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • dj rav
  29 grudnia 2016 at 19:15

  Czemu nie Gdynia 19.03? Szybsza. Fajna trasa, super organizacja…

 • Tomik
  31 grudnia 2016 at 21:05

  Drodzy blogowicze
  Wojtek , Kinga
  Dobrego Roku dla Was.
  Nie tylko biegowo.

 • ok123
  31 grudnia 2016 at 21:52

  Powiedzmy sobie szczerze – 2016 nie był najlepszy.
  Życzę wszystkim znacznie lepszego 2017!

 • Gerard
  1 stycznia 2017 at 00:51

  Z pierwszym się nie zgodzę. Z drugim jak najbardziej. Najlepszego!

 • ok123
  1 stycznia 2017 at 11:53

  Południe.
  Jak tam, kto już po noworocznym treningu?
  Ręka do góry!

 • Staszewski
  1 stycznia 2017 at 23:36

  Piotr dzis był w naszym lesie fajny bieg Guzik z Pętelka, z meta o 12.00

Dodaj komentarz

staszewskibiega
147
 Zdjęcia
345
 ludzie
272
 Następujący
Grupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻na wtorkowym Treningu Wspólnym KS Staszewscy nie tylko biegała (podbiegi oraz tempo progowe), ale po raz kolejny zmierzyła się z wyzwaniami ➡️ ćwiczeń kalistenicznych #treningwspolny #motywacja #runishappiness #wiszenietezSensacja archeologiczna w dziedzinie rekreacji! Znalezione w Rabce Zdrój fotosy z pierwszej połowy XX wieku wskazują, iż już wtedy grupy młodzieży odbywały ćwiczenia hygieniczne na obozach sportowych. #ksstaszewscy #obozbiegowy #rabkazdroj #biegamyjakdzicy #grupamlodziezyZ rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A najlepiej wchodzi się na Pilsko (1557 m npm)! #ksstaszewscy #wycieczkizdziećmi #szczytzdobytyWracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Grupa Młodzieży na wtorkowym Treningu Wspólnym w deszczu i słońcu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️ #treningobwodowy #rainbow #rainrun #ksstaszewscy #bieganie #wzmacnianie #koncertowa #grupamlodziezy #twardzielePodobno w sobotę #dzienojca To ja się już dziś pochwale ostatnim startem 🏃🏻syna 😁👍🏆🥈 #1mila #dzieci100m #srebrnymedal #ksstaszewscyGoniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezy