Top

Roztrenowanie na rowerze/ Chomik miłe zwierzę

KS Staszewscy / Blog  / Roztrenowanie na rowerze/ Chomik miłe zwierzę

Roztrenowanie na rowerze/ Chomik miłe zwierzę

Roztrenowanie, rehabilitacja i rower – trzy razy R. Spotykamy się w niedzielę rano w Powsinie na skraju Lasu Kabackiego. Logistyka jest skomplikowana, na szczęście pogoda pomaga, świeci słońce i można zabrać dzieciaka w siedzonko, przejechać się kwadrans, bo więcej nie wytrzymuje.

Hasło rzucił w zeszłym tygodniu nasz trener Jarek. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy chyba z 20 osób. Była to więc chyba największa impreza masowa w Lesie Kabackim w ten weekend.

Wycieczka biegowa po Lesie Kabackim

Wycieczka biegowa po Lesie Kabackim

Spotkaliśmy się na parkingu w Powsinie, Moja Sportowa Żona Kinga podjechała tam samochodem z Małym Yodą. A ja na rowerze.

Rower największym przyjacielem kontuzjowanego biegacza. Noga pracuje w odciążeniu (a nie w obciążeniu). Staw jest w ruchu. Łąkotka się regeneruje. Albo i nie – nastroje dopadają mnie naprzemiennie. Idzie ku dobremu, dzisiaj (po powrocie na rowerze z Newsweeka) pierwszy raz od złotej jesieni rozciągałem czworogłowy w chorej nodze bez bólu. Ale nie wiem, czy dojdzie do dobrego. Do pełnej sprawności, do tego, żeby biegać tak, jak mięśnie pozwalają bez zaworu bezpieczeństwa w stawie kolanowym.

Łąkotka – tykająca bomba zegarowa. Boję się, że tak będzie, że będę wsłuchiwał się na bieganiu w to tykanie. A jak się człowiek wsłuchuje, to usłyszy.

Na rowerze – idzie jak po maśle. Gadaliśmy z Małym Yodą (w siedzonku) o lesie, o zwierzątkach i o biegaczach. Godzinę z haczykiem, Mały Yoda pierwszy raz wytrzymał tyle na rowerze. Dziś pokasłuje, ale wierzę w sport. Jak pokażesz takiemu dziecku, że to naturalne środowisko i naturalny sposób spędzania czasu, to to musi zostać w młodym Padawanie. Tak a propos, dziś podobno ruszyła przedsprzedaż na Gwiezdne Wojny: Łotr. Premiera – koniecznie i koniecznie z Dzikim.

Kinga ciągnęła równo po 5:40. Zegarynka cholerna. Nawet jak ma roztrenowanie, to nie potrafi człapać, biega swoje easy. Leciała z przodu grupki, bo pewnie chciała mieć to jak najszybciej za sobą. Teraz już negocjuje ze mną, żeby nie robić roztrenowania dłuższego niż tydzień. A ja jej dałem i tak tylko dwa tygodnie, chociaż zgodnie z książką powinno być sześć, a większości biegaczy zaleciłbym trzy-cztery. Takiego kompletnego lenistwa w ruchu. Roztrenowanie to nie jest leżenie na tapczanie, jak leń (kto ma dzisiaj zresztą tapczany?), tylko odpuszczenie reżimu treningu, dyktatu zegarka i zadaniowości. Ale ruszanie się przy tym.

Rower najlepszym przyjacielem biegacza

Rower najlepszym przyjacielem biegacza w czasie kontuzji

Ja się ruszam na razie na rowerze. Do biegania wracam w grudniu po południu, a nawet pewnie rano i to od razu pierwszego dnia grudnia. Nie mogę się doczekać – jak mówi Mały Yoda, kiedy czeka na uruchomienie piosenek dziecięcych z YouTube’a albo na talerz kanapek. Kocha muzykę i kocha jeść.

No i jest w perspektywie test, czy wracam do świata biegaczy, czy do świata pacjentów – bo w tej chwili jestem w zawieszeniu pomiędzy. Test nazywa się Nocnym Mikołajkowym Biegiem Chomika. Organizatorzy – Szybki Sebastian i Spółka – napisali do nas, żebyśmy zostali partnerami, a nam się chomik spodobał. Bo Sebastian (Wojciechowski) jest pozytywnym gościem, znam go z parkrunu, właściwie z samego biegu, to znam wyłącznie plecy, jak 99 proc. ursynowskich biegaczy. Sympatyczny gryzoń. Tak Sebastian napisał o chomiku w mailu do nas. Tym razem bieg ma związek z psami i kotami – nie ma wpisowego, ale dobrze widziane jest przyniesienie karmy, żwirku, zabawek itp.

Jeśli jesteś miłośnikiem, jak to piszą kobiece magazyny “czworonogów”, to dokładniejszy opis: można przynieść karmę suchą i mokrą, smycze, obroże i szelki w różnych rozmiarach, żwirek dla kotów, zabawki gumowe i sznurkowe, piłki tenisowe, środki na odrobaczanie i odpchlenie, płyny do mycia naczyń i podłóg, środki odkażające z chlorem, koce, kołdry i poduszki z wypełnieniem syntetycznym, słomę w kostkach, ryż, kaszę, makaron i warzywa świeże lub suszone”. A wszystko trafi do Fundacji Azylu Pod Psim Aniołem w Falenicy.

Bieg Chomika (nocny-mikołajkowy) ma 10 km i jest rozgrywany po parkrunowej pętli wokół parku Przy Bażantarni. Rzut młotem (no, 3-4 rzuty młotem) od stacji metra Natolin. Data: wtorek 6 grudnia, godz. 20. Komplet informacji jest tutaj: www.biegchomika.pl. A zapisy są TUTAJ. Uwaga, jest tylko 200 miejsc, i tak dublowania będzie co nie miara, bo jest sześć kółek.

Dla naszych Podopiecznych, to będzie początek początku. W tygodniu, w którym listopad przełamuje się z grudniem zazwyczaj wracają do treningu. A nasz wtorkowy trening wspólny przenosimy na Chomika – zadaniem będzie tempo progowe.

Wiecie co to jest BC2? Bieg Chomika w drugim zakresie intensywności. Zamierzam tam właśnie wstać z roweru.

las-kabacki-listopad-2015-c

Rowerowe roztrenowanie

 

Wojciech Staszewski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas  #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci