Top

Szykuj się na Krynicę – robiąc kros

KS Staszewscy / Blog  / Szykuj się na Krynicę – robiąc kros

Szykuj się na Krynicę – robiąc kros

Przygotowania do startu docelowego są jak pałac kultury (fizycznej). Ciągle dłubiemy przy fundamentach, żeby potem wystrzelić z formą na Festiwal Biegowy w Krynicy.

Z naszą grupką #szykujsienakrynice (zakręcona czwórka, która przygotowuje się do startu w Festiwalu Biegowym) mieliśmy we wtorek kros. Naprawdę nie mówcie, że nie da się na Mazowszu przygotowywać do biegów górskich. Najpierw było trochę siły z mini-taśmami i mini-płotkami, a potem 25 minut solidnego biegania w dół i w górę po skarpie. Kros to jest bieganie po pagórkach, a jeśli nie ma pagórków, to trzeba je stworzyć. Jest ścieżka w górę, świetnie, biegniemy. Jest ścieżka w dół, świetnie, zbiegamy. Nie ma ścieżki, to szukamy kolejnej.

Film pokazuje, jak wyglądał ten trening. A jednocześnie Asia i Tomek opowiadają o starcie kontrolnym w weekend w Kielcach. Wrócili oboje z bananami na twarzy. Też biję Wam brawo, gorące jak w Afryce.

Na treningu jest Kuba, który w najbliższy weekend ma kontrolną dziesiątkę – i za tydzień o niej opowie do Studia Ajfon. Nie ma natomiast Magdy, która wysłała esemesa, że przedłużyło jej się zebranie w pracy i zrobi kros samodzielnie wieczorem.

Pamiętajcie – nie jesteśmy biegaczami z katalogu. Tylko normalnymi ludźmi z normalną pracą, obowiązkami rodzinnymi itp. Asia i Tomek też trochę o tym na filmie mówią.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Norbert
  7 czerwca 2017 at 19:14

  Czad :-)))

 • Norbert
  7 czerwca 2017 at 19:47

  A mam pytanie w ramach pytań od internautów. Kilka razy spotkałem się z reakcja osób z nadwagą, które chcą zacząć biegać, że bolą ich kolana, bo za dużo ważą. i nie mogą za dużo biegać, bo no właśnie, bolą kolana.

  Pewnie tak jest, ale pytanie, co z tym robić. Czy tutaj bardziej ortopeda by się przydał, czy też to dość częste zjawisko i trzeba wtedy… no właśnie, co trzeba? Czyli jak mają podejść do tematu.

  Wierny czytelnik
  n.

 • Konrad
  7 czerwca 2017 at 22:01

  Norbert: zacząć od jazdy na rowerze, zejść z wagi i wzmocnić mięśnie. Potem można zacząć biegać. Ale nie jestem ortopedą i wcale nie musisz mi wierzyć 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
167
 Zdjęcia
449
 ludzie
563
 Następujący
Podaruj bliskim BIEGANIE 🏃🏼‍♀️🏃🏻🎁🌲 Kliknij i będziesz mieć super prezent do wydrukowania w kilkadziesiąt minut 👍📲❤️ https://ksstaszewscy.pl/bon-prezentowy-na-bieganie/ #bieganie #podchoinka #bonprezentowy #voucher #nowapasja #zmianaFinisz dzisiejszej 10do10 czyli treningowego wyścigu na 10 km do wspólnej mety w Lesie Kabackim. Wyniki za pół godziny na KS Staszewscy - Trenuj Bieganie na FB. Dzięki za wspólne emocje 😃 #ksstaszewscy #10do10 #laskabacki #powitaniezimyStartowaliśmy w pierwszym, premierowym parkrunie Warszawa Pole Mokotowskie (każda sobota 9.00). Szybka piątka. Przynajmniej dla naszej Podopiecznej Iwony (górne zdjęcia), która pobiegła ok. 22:30 i wyprzedziła trenerkę Kingę (która robiła trening progowy). Eliza (dolne foto) - trening easy. A trener Wojtek - trening porażki na początek sezonu, nie byłem nawet w dwudziestce. Tak się zaczyna praca pod wiosenne medale 👍 #parkrunpolemokotowskie #ksstaszewscy #staszewskibiega #odfakapudosukcesuOdkrycie tygodnia: woda z cytryną jest pyszna. Trzeba tylko odstawić cukier i za jakiś czas woda z cytryną przestaje być kwaśna, staje się pachnąca, aromatyczna, lemoniadowa. Towarzyszy mi dziś w pracy i czuję, że zaproszę ją na stałe do swojego życia 💻🏃🏻📲😀👍Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscy