Top

Szykuj się na Krynicę – robiąc kros

KS Staszewscy / Blog  / Szykuj się na Krynicę – robiąc kros

Szykuj się na Krynicę – robiąc kros

Przygotowania do startu docelowego są jak pałac kultury (fizycznej). Ciągle dłubiemy przy fundamentach, żeby potem wystrzelić z formą na Festiwal Biegowy w Krynicy.

Z naszą grupką #szykujsienakrynice (zakręcona czwórka, która przygotowuje się do startu w Festiwalu Biegowym) mieliśmy we wtorek kros. Naprawdę nie mówcie, że nie da się na Mazowszu przygotowywać do biegów górskich. Najpierw było trochę siły z mini-taśmami i mini-płotkami, a potem 25 minut solidnego biegania w dół i w górę po skarpie. Kros to jest bieganie po pagórkach, a jeśli nie ma pagórków, to trzeba je stworzyć. Jest ścieżka w górę, świetnie, biegniemy. Jest ścieżka w dół, świetnie, zbiegamy. Nie ma ścieżki, to szukamy kolejnej.

Film pokazuje, jak wyglądał ten trening. A jednocześnie Asia i Tomek opowiadają o starcie kontrolnym w weekend w Kielcach. Wrócili oboje z bananami na twarzy. Też biję Wam brawo, gorące jak w Afryce.

Na treningu jest Kuba, który w najbliższy weekend ma kontrolną dziesiątkę – i za tydzień o niej opowie do Studia Ajfon. Nie ma natomiast Magdy, która wysłała esemesa, że przedłużyło jej się zebranie w pracy i zrobi kros samodzielnie wieczorem.

Pamiętajcie – nie jesteśmy biegaczami z katalogu. Tylko normalnymi ludźmi z normalną pracą, obowiązkami rodzinnymi itp. Asia i Tomek też trochę o tym na filmie mówią.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Norbert
  7 czerwca 2017 at 19:14

  Czad :-)))

 • Norbert
  7 czerwca 2017 at 19:47

  A mam pytanie w ramach pytań od internautów. Kilka razy spotkałem się z reakcja osób z nadwagą, które chcą zacząć biegać, że bolą ich kolana, bo za dużo ważą. i nie mogą za dużo biegać, bo no właśnie, bolą kolana.

  Pewnie tak jest, ale pytanie, co z tym robić. Czy tutaj bardziej ortopeda by się przydał, czy też to dość częste zjawisko i trzeba wtedy… no właśnie, co trzeba? Czyli jak mają podejść do tematu.

  Wierny czytelnik
  n.

 • Konrad
  7 czerwca 2017 at 22:01

  Norbert: zacząć od jazdy na rowerze, zejść z wagi i wzmocnić mięśnie. Potem można zacząć biegać. Ale nie jestem ortopedą i wcale nie musisz mi wierzyć 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega
148
 Zdjęcia
345
 ludzie
275
 Następujący
Kto się ściga (albo ściga treningowo) na biegu z handicapem Dziesiątka do Dziesiątej w Lesie Kabackim w niedziele 23.10? Więcej: https://ksstaszewscy.pl/sportowa-niedziela-23-wrzesnia-2018/Grupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻na wtorkowym Treningu Wspólnym KS Staszewscy nie tylko biegała (podbiegi oraz tempo progowe), ale po raz kolejny zmierzyła się z wyzwaniami ➡️ ćwiczeń kalistenicznych #treningwspolny #motywacja #runishappiness #wiszenietezSensacja archeologiczna w dziedzinie rekreacji! Znalezione w Rabce Zdrój fotosy z pierwszej połowy XX wieku wskazują, iż już wtedy grupy młodzieży odbywały ćwiczenia hygieniczne na obozach sportowych. #ksstaszewscy #obozbiegowy #rabkazdroj #biegamyjakdzicy #grupamlodziezyZ rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A najlepiej wchodzi się na Pilsko (1557 m npm)! #ksstaszewscy #wycieczkizdziećmi #szczytzdobytyWracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Grupa Młodzieży na wtorkowym Treningu Wspólnym w deszczu i słońcu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️ #treningobwodowy #rainbow #rainrun #ksstaszewscy #bieganie #wzmacnianie #koncertowa #grupamlodziezy #twardzielePodobno w sobotę #dzienojca To ja się już dziś pochwale ostatnim startem 🏃🏻syna 😁👍🏆🥈 #1mila #dzieci100m #srebrnymedal #ksstaszewscyGoniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzje