Top

Szykuj się na Krynicę – robiąc kros

KS Staszewscy / Blog  / Szykuj się na Krynicę – robiąc kros

Szykuj się na Krynicę – robiąc kros

Przygotowania do startu docelowego są jak pałac kultury (fizycznej). Ciągle dłubiemy przy fundamentach, żeby potem wystrzelić z formą na Festiwal Biegowy w Krynicy.

Z naszą grupką #szykujsienakrynice (zakręcona czwórka, która przygotowuje się do startu w Festiwalu Biegowym) mieliśmy we wtorek kros. Naprawdę nie mówcie, że nie da się na Mazowszu przygotowywać do biegów górskich. Najpierw było trochę siły z mini-taśmami i mini-płotkami, a potem 25 minut solidnego biegania w dół i w górę po skarpie. Kros to jest bieganie po pagórkach, a jeśli nie ma pagórków, to trzeba je stworzyć. Jest ścieżka w górę, świetnie, biegniemy. Jest ścieżka w dół, świetnie, zbiegamy. Nie ma ścieżki, to szukamy kolejnej.

Film pokazuje, jak wyglądał ten trening. A jednocześnie Asia i Tomek opowiadają o starcie kontrolnym w weekend w Kielcach. Wrócili oboje z bananami na twarzy. Też biję Wam brawo, gorące jak w Afryce.

Na treningu jest Kuba, który w najbliższy weekend ma kontrolną dziesiątkę – i za tydzień o niej opowie do Studia Ajfon. Nie ma natomiast Magdy, która wysłała esemesa, że przedłużyło jej się zebranie w pracy i zrobi kros samodzielnie wieczorem.

Pamiętajcie – nie jesteśmy biegaczami z katalogu. Tylko normalnymi ludźmi z normalną pracą, obowiązkami rodzinnymi itp. Asia i Tomek też trochę o tym na filmie mówią.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Norbert
  7 czerwca 2017 at 19:14

  Czad :-)))

 • Norbert
  7 czerwca 2017 at 19:47

  A mam pytanie w ramach pytań od internautów. Kilka razy spotkałem się z reakcja osób z nadwagą, które chcą zacząć biegać, że bolą ich kolana, bo za dużo ważą. i nie mogą za dużo biegać, bo no właśnie, bolą kolana.

  Pewnie tak jest, ale pytanie, co z tym robić. Czy tutaj bardziej ortopeda by się przydał, czy też to dość częste zjawisko i trzeba wtedy… no właśnie, co trzeba? Czyli jak mają podejść do tematu.

  Wierny czytelnik
  n.

 • Konrad
  7 czerwca 2017 at 22:01

  Norbert: zacząć od jazdy na rowerze, zejść z wagi i wzmocnić mięśnie. Potem można zacząć biegać. Ale nie jestem ortopedą i wcale nie musisz mi wierzyć 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega
140
 Zdjęcia
307
 ludzie
248
 Następujący
Goniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezyZdradźmy w końcu tajemnicę naszego złota 🏆🥇 w Ekidenie tydzień temu w kategorii #biegamdobrze‼️Selfie z Robertem Korzeniowskim 🏃🏻🏃🏻przed startem 😉 A na serio: ciągle tym żyjemy 😁👍🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻Po co robić teraz siłę dynamiczną❓ Bo teraz jest ona najbardziej potrzebna, na startach na 5 albo 10 km‼️Jeśli chodziłes na siłownie w zimie, to myślisz, ze twoje mięśnie to pamietaja⁉️
#ksstaszewscy #treningwspolny #siladynamiczna #pilkilekarskie #grupamlodziezyKasia. Podopieczna. Parkrun, 5 km, maj 2018Kto pierze buty w pralce? Więcej na blogu StaszewskiBiega.pl #butywpralce #zonapedantka#flaga #ksstaszewscy #kibicowanie2018 #podejdzdonas10 km w Grand Prix Kabat zgodnie z planem 😎 Drugie miejsce w kategorii wiekowej, więc trzeba walczyć 🏆Plan: start w zawodach 1 Mila❗️ Marzenie: start w serii, którą poprowadzi sama Joasia Jóźwik‼️ Trzeba nagrać „filmik przekonujący” (do 30”) oznaczyć go #1mila, #zlotamila - i czekac, czy znajdzie się w 25 szczęśliwców wybranych przez #JJ do jej serii❤️
Namawiamy wszystkich 🏃🏻🏃🏼‍♀️Podopiecznych KS Staszewscy - weźcie udział w tym konkursie, wrzućcie swoje filmiki z 2 #. Może zrobimy sobie małe zawody w bezpośrednim starciu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻 👍