Top

Szykuj się na Krynicę – robiąc kros

KS Staszewscy / Blog  / Szykuj się na Krynicę – robiąc kros

Szykuj się na Krynicę – robiąc kros

Przygotowania do startu docelowego są jak pałac kultury (fizycznej). Ciągle dłubiemy przy fundamentach, żeby potem wystrzelić z formą na Festiwal Biegowy w Krynicy.

Z naszą grupką #szykujsienakrynice (zakręcona czwórka, która przygotowuje się do startu w Festiwalu Biegowym) mieliśmy we wtorek kros. Naprawdę nie mówcie, że nie da się na Mazowszu przygotowywać do biegów górskich. Najpierw było trochę siły z mini-taśmami i mini-płotkami, a potem 25 minut solidnego biegania w dół i w górę po skarpie. Kros to jest bieganie po pagórkach, a jeśli nie ma pagórków, to trzeba je stworzyć. Jest ścieżka w górę, świetnie, biegniemy. Jest ścieżka w dół, świetnie, zbiegamy. Nie ma ścieżki, to szukamy kolejnej.

Film pokazuje, jak wyglądał ten trening. A jednocześnie Asia i Tomek opowiadają o starcie kontrolnym w weekend w Kielcach. Wrócili oboje z bananami na twarzy. Też biję Wam brawo, gorące jak w Afryce.

Na treningu jest Kuba, który w najbliższy weekend ma kontrolną dziesiątkę – i za tydzień o niej opowie do Studia Ajfon. Nie ma natomiast Magdy, która wysłała esemesa, że przedłużyło jej się zebranie w pracy i zrobi kros samodzielnie wieczorem.

Pamiętajcie – nie jesteśmy biegaczami z katalogu. Tylko normalnymi ludźmi z normalną pracą, obowiązkami rodzinnymi itp. Asia i Tomek też trochę o tym na filmie mówią.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Norbert
  7 czerwca 2017 at 19:14

  Czad :-)))

 • Norbert
  7 czerwca 2017 at 19:47

  A mam pytanie w ramach pytań od internautów. Kilka razy spotkałem się z reakcja osób z nadwagą, które chcą zacząć biegać, że bolą ich kolana, bo za dużo ważą. i nie mogą za dużo biegać, bo no właśnie, bolą kolana.

  Pewnie tak jest, ale pytanie, co z tym robić. Czy tutaj bardziej ortopeda by się przydał, czy też to dość częste zjawisko i trzeba wtedy… no właśnie, co trzeba? Czyli jak mają podejść do tematu.

  Wierny czytelnik
  n.

 • Konrad
  7 czerwca 2017 at 22:01

  Norbert: zacząć od jazdy na rowerze, zejść z wagi i wzmocnić mięśnie. Potem można zacząć biegać. Ale nie jestem ortopedą i wcale nie musisz mi wierzyć 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega
130
 Zdjęcia
262
 ludzie
206
 Następujący
Mini-obóz biegowy 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce czyli jak zostawiliśmy w górach ⛰zimę i przynieśliśmy Wam wiosnę. A zapisy na LETNI OBÓZ w Rabce 🌞znajdziesz tu: //ksstaszewscy.pl/oboz/Rabka jak Islandia. Podbiegi na Maciejowej na I Mini-Obozie biegowym w Rabce. #obozgiegowy #bieganiepogorach #ksstaszewscy #islandiaRabka-Zdrój - dzień przed I Mini-Obozem Biegowym 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Pobiegniemy po wiosnę 🌿☘️🌸🌻🌾🌞 #ksstaszewscy #obozbiegowy #bieganiepogorachGrupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻pokonała dziś po ➡️ 960 stopni na schodach pod Zamkiem Ujazdowskim uzupełniając trening ćwiczeniami na mini-plotkach. Kończyliśmy na nogach miękkich jak śnieg 🌨☃️😀 #bieganie #trening #treningwspolny #grupamlodziezy #agrykolaLatanie ✈️ Czyli dziennikarz przy pracy 😎 #bieganie #nietylkobieganie #trening #fitness #bungeefitness #bungeefitnesspolskaChłopaki po treningu. Jeden biegowym, drugi piłkarskim. #endorfiny #malyyoda #staszewskibiegaNajlepszy moment weekendu ❤️ #malyyoda #nietylkobieganie #bałwan #bałwanekWeekendowe długie wybieganie. Dotarłem do Konstancina i spotkałem zimę nad rzeczką opodal #bieganie #zima #uzdrowiskokonstancinI pomyśleć: dorośli ludzie. #ksstaszewscy #bieganie #treningwspolny #trening #grupamlodziezy