Top

Obóz biegowy w obrazkach

KS Staszewscy / Blog  / Obóz biegowy w obrazkach

Obóz biegowy w obrazkach

Chciałem raz nawet wyznaczyć nowy szlak turystyczny, literki KS na drzewie. Żebyśmy mogli pobiec logiczną, dobrze oznaczoną trasą trochę powyżej schroniska na Maciejowej. Ale zanim dotarłem z tą fantazją do fazy planów zagubiłem się na tej trasie, a w końcu znalazłem się koło opuszczonej bacówki przy szlaku i znów wiedziałem, gdzie jestem.

Albo chcieliśmy zmienić willę-bazę. – Tylko nie grupy zorganizowane, tylko nie grupy zorganizowane – krzyczała w słuchawkę właścicielka. Ale to już chyba opowiadałem.

Opowiadałem już tyle o Obozie Biegowym w Rabce, że nasz KS eXpert (kto lubi fanpejdż KS Staszewscy na Facebooku, wie o co chodzi) poradził, żeby już się nie rozpisywać, tylko pokazać obóz na zdjęciach i filmach. Więc poprzednie relacje i legendy są tutaj, tutaj albo tutaj. A ja zapraszam najpierw do fotoplastikonu (młodsi: Google).

Zaczynamy biegiem na Maciejową. Od zeszłego roku zaczynamy całkiem dosłownie, pierwszy trening to nocny bieg na Maciejową, dlatego prosimy o zabranie czołówek. Zdjęcia z poprzednich lat pokazują, tę trasę w dzień: opuszczamy cywilizację i wbiegamy w czystą kulturę fizyczną.

SONY DSC

Tak wyglądamy z przodu w 2015 roku.

foto_home_obozy_2

A tak z tyłu w 2014.

IMG_3566

Przez pierwsze cztery lata najwyższą górą, którą zdobywaliśmy był Turbacz – 1310 m npm. Z okazji piątej edycji postanowiliśmy dodać coś spektakularnego – Babią Górę (1725 m npm.).  Tutaj, jak widać na zdjęciu poniżej, nie ma już żadnej roślinności, panuje zimny, surowy klimat sprzyjający czarom.

 

img_3288.jpg

Więc jak już napisałem: Babia Góra.

img_3284.jpg

I jedno z moich ulubionych zdjęć – Jola i Agnieszka zbiegające z Babiej.

IMG_6859

Żebyście nie myśleli, że obóz to spacerek – też jedno z moich ulubionych zdjęć: zdychanie po krosie. Kros w tym roku wróci z Grzebienia na Banię, ale zasady rywalizacji – wymuszające maksymalny wysiłek, choćby się coś w człowieku buntowało – zostają.

Ten trening obrósł legendą najcięższego. Nie wiem tylko, czy w tym roku pewien nowy pomysł, który zrealizujemy na nowym szlaku na Maciejową, nie zdetronizuje krosu. Na razie nie zdradzam, więcej powiem w Rabce, 29 lipca.

SONY DSC

Wzmacnianie (wiecie, że nie macie brzucha? to się dowiecie od Kingi) przenieśliśmy dwa lata temu z sali fitness do ogrodu. W zeszłym roku Kinga dała się nawet przekonać, że fitnessowa muzyka nie jest konieczna, bo można robić brzuchy w rytm słowika i żołny.

SONY DSC

Chciałbym tu jeszcze wstawić zdjęcia z płotków na stadionie, z treningu obwodowego ze sprzętem, który robimy od trzech lat w parku zdrojowym, z zawodów w utrzymywaniu deski na stadionie. Ale boję się too long didn’t watch. Więc znów jedno z moich ulubionych zdjęć obozowych – Adam zmieniający pałeczkę z Agnieszką w sztafecie na koniec obozu.

I na sam koniec zapraszam do kina. Chociaż trudno powiedzieć, czy to kino, skoro nie ma wielkiego ekranu. Czy to filmy, skoro każdy trwa niewiele ponad minutę, a na koniec – jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć wszystkie dni obozu na ruchomych obrazach – jest 5-minutowa długa wersja. W każdym razie wybierając filmy, które wrzucę na nasz kanał na YouTube (może ktoś chce zasubskrybować?), a potem przeglądając jeszcze raz, które z nich tu podlikować – zapętliłem sobie czas. Przeżyłem wiele, wiele lat. Znów był 2011, biegliśmy pierwszy raz na Maciejową, znów był 2013, szukaliśmy Mikołaja pod Turbaczem, znów był 2015, rozciągaliśmy się po Turbaczu w kroplach ciepłego deszczu, znów będzie 2017 i kolejny obóz.

Stan na dziś: zostało 1-2 miejsca (względność pokoi i aneksów) miejsce na obozie. A teraz światła gasną i puszczamy filmy:

 

Ostatni gasi… pragnienie.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Staszewski
  12 czerwca 2017 at 01:21

  Brodaty – gratulacje. Szacuję (a pod wieczór napiszę dlaczego), że teraz moglibyśmy sie pościgać ramię w ramię. Ale u mnie też nie jest to ostatnie słowo.
  A 5. miejsce w kategorii prawników, to pachnie czołówką. Pobiegłeś jak przystało na Podpiecznego KSS d. Kancelarii 🙂

 • Amelia
  12 czerwca 2017 at 10:22

  Dlaczego Kinga jako jedyna w czarnej koszulce? Zabrakło dla niej czy zbuntowała się? 😉

 • Staszewski
  12 czerwca 2017 at 21:14

  W tym roku chyba trenerzy będą mieć takie same. Pozazdrościliśmy Wam tej perfekcyjnej uniformizacji 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
167
 Zdjęcia
449
 ludzie
563
 Następujący
Podaruj bliskim BIEGANIE 🏃🏼‍♀️🏃🏻🎁🌲 Kliknij i będziesz mieć super prezent do wydrukowania w kilkadziesiąt minut 👍📲❤️ https://ksstaszewscy.pl/bon-prezentowy-na-bieganie/ #bieganie #podchoinka #bonprezentowy #voucher #nowapasja #zmianaFinisz dzisiejszej 10do10 czyli treningowego wyścigu na 10 km do wspólnej mety w Lesie Kabackim. Wyniki za pół godziny na KS Staszewscy - Trenuj Bieganie na FB. Dzięki za wspólne emocje 😃 #ksstaszewscy #10do10 #laskabacki #powitaniezimyStartowaliśmy w pierwszym, premierowym parkrunie Warszawa Pole Mokotowskie (każda sobota 9.00). Szybka piątka. Przynajmniej dla naszej Podopiecznej Iwony (górne zdjęcia), która pobiegła ok. 22:30 i wyprzedziła trenerkę Kingę (która robiła trening progowy). Eliza (dolne foto) - trening easy. A trener Wojtek - trening porażki na początek sezonu, nie byłem nawet w dwudziestce. Tak się zaczyna praca pod wiosenne medale 👍 #parkrunpolemokotowskie #ksstaszewscy #staszewskibiega #odfakapudosukcesuOdkrycie tygodnia: woda z cytryną jest pyszna. Trzeba tylko odstawić cukier i za jakiś czas woda z cytryną przestaje być kwaśna, staje się pachnąca, aromatyczna, lemoniadowa. Towarzyszy mi dziś w pracy i czuję, że zaproszę ją na stałe do swojego życia 💻🏃🏻📲😀👍Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscy