Top

Obóz biegowy w obrazkach

KS Staszewscy / Blog  / Obóz biegowy w obrazkach

Obóz biegowy w obrazkach

Chciałem raz nawet wyznaczyć nowy szlak turystyczny, literki KS na drzewie. Żebyśmy mogli pobiec logiczną, dobrze oznaczoną trasą trochę powyżej schroniska na Maciejowej. Ale zanim dotarłem z tą fantazją do fazy planów zagubiłem się na tej trasie, a w końcu znalazłem się koło opuszczonej bacówki przy szlaku i znów wiedziałem, gdzie jestem.

Albo chcieliśmy zmienić willę-bazę. – Tylko nie grupy zorganizowane, tylko nie grupy zorganizowane – krzyczała w słuchawkę właścicielka. Ale to już chyba opowiadałem.

Opowiadałem już tyle o Obozie Biegowym w Rabce, że nasz KS eXpert (kto lubi fanpejdż KS Staszewscy na Facebooku, wie o co chodzi) poradził, żeby już się nie rozpisywać, tylko pokazać obóz na zdjęciach i filmach. Więc poprzednie relacje i legendy są tutaj, tutaj albo tutaj. A ja zapraszam najpierw do fotoplastikonu (młodsi: Google).

Zaczynamy biegiem na Maciejową. Od zeszłego roku zaczynamy całkiem dosłownie, pierwszy trening to nocny bieg na Maciejową, dlatego prosimy o zabranie czołówek. Zdjęcia z poprzednich lat pokazują, tę trasę w dzień: opuszczamy cywilizację i wbiegamy w czystą kulturę fizyczną.

SONY DSC

Tak wyglądamy z przodu w 2015 roku.

foto_home_obozy_2

A tak z tyłu w 2014.

IMG_3566

Przez pierwsze cztery lata najwyższą górą, którą zdobywaliśmy był Turbacz – 1310 m npm. Z okazji piątej edycji postanowiliśmy dodać coś spektakularnego – Babią Górę (1725 m npm.).  Tutaj, jak widać na zdjęciu poniżej, nie ma już żadnej roślinności, panuje zimny, surowy klimat sprzyjający czarom.

 

img_3288.jpg

Więc jak już napisałem: Babia Góra.

img_3284.jpg

I jedno z moich ulubionych zdjęć – Jola i Agnieszka zbiegające z Babiej.

IMG_6859

Żebyście nie myśleli, że obóz to spacerek – też jedno z moich ulubionych zdjęć: zdychanie po krosie. Kros w tym roku wróci z Grzebienia na Banię, ale zasady rywalizacji – wymuszające maksymalny wysiłek, choćby się coś w człowieku buntowało – zostają.

Ten trening obrósł legendą najcięższego. Nie wiem tylko, czy w tym roku pewien nowy pomysł, który zrealizujemy na nowym szlaku na Maciejową, nie zdetronizuje krosu. Na razie nie zdradzam, więcej powiem w Rabce, 29 lipca.

SONY DSC

Wzmacnianie (wiecie, że nie macie brzucha? to się dowiecie od Kingi) przenieśliśmy dwa lata temu z sali fitness do ogrodu. W zeszłym roku Kinga dała się nawet przekonać, że fitnessowa muzyka nie jest konieczna, bo można robić brzuchy w rytm słowika i żołny.

SONY DSC

Chciałbym tu jeszcze wstawić zdjęcia z płotków na stadionie, z treningu obwodowego ze sprzętem, który robimy od trzech lat w parku zdrojowym, z zawodów w utrzymywaniu deski na stadionie. Ale boję się too long didn’t watch. Więc znów jedno z moich ulubionych zdjęć obozowych – Adam zmieniający pałeczkę z Agnieszką w sztafecie na koniec obozu.

I na sam koniec zapraszam do kina. Chociaż trudno powiedzieć, czy to kino, skoro nie ma wielkiego ekranu. Czy to filmy, skoro każdy trwa niewiele ponad minutę, a na koniec – jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć wszystkie dni obozu na ruchomych obrazach – jest 5-minutowa długa wersja. W każdym razie wybierając filmy, które wrzucę na nasz kanał na YouTube (może ktoś chce zasubskrybować?), a potem przeglądając jeszcze raz, które z nich tu podlikować – zapętliłem sobie czas. Przeżyłem wiele, wiele lat. Znów był 2011, biegliśmy pierwszy raz na Maciejową, znów był 2013, szukaliśmy Mikołaja pod Turbaczem, znów był 2015, rozciągaliśmy się po Turbaczu w kroplach ciepłego deszczu, znów będzie 2017 i kolejny obóz.

Stan na dziś: zostało 1-2 miejsca (względność pokoi i aneksów) miejsce na obozie. A teraz światła gasną i puszczamy filmy:

 

Ostatni gasi… pragnienie.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Staszewski
  12 czerwca 2017 at 01:21

  Brodaty – gratulacje. Szacuję (a pod wieczór napiszę dlaczego), że teraz moglibyśmy sie pościgać ramię w ramię. Ale u mnie też nie jest to ostatnie słowo.
  A 5. miejsce w kategorii prawników, to pachnie czołówką. Pobiegłeś jak przystało na Podpiecznego KSS d. Kancelarii 🙂

 • Amelia
  12 czerwca 2017 at 10:22

  Dlaczego Kinga jako jedyna w czarnej koszulce? Zabrakło dla niej czy zbuntowała się? 😉

 • Staszewski
  12 czerwca 2017 at 21:14

  W tym roku chyba trenerzy będą mieć takie same. Pozazdrościliśmy Wam tej perfekcyjnej uniformizacji 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega
140
 Zdjęcia
307
 ludzie
248
 Następujący
Goniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezyZdradźmy w końcu tajemnicę naszego złota 🏆🥇 w Ekidenie tydzień temu w kategorii #biegamdobrze‼️Selfie z Robertem Korzeniowskim 🏃🏻🏃🏻przed startem 😉 A na serio: ciągle tym żyjemy 😁👍🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻Po co robić teraz siłę dynamiczną❓ Bo teraz jest ona najbardziej potrzebna, na startach na 5 albo 10 km‼️Jeśli chodziłes na siłownie w zimie, to myślisz, ze twoje mięśnie to pamietaja⁉️
#ksstaszewscy #treningwspolny #siladynamiczna #pilkilekarskie #grupamlodziezyKasia. Podopieczna. Parkrun, 5 km, maj 2018Kto pierze buty w pralce? Więcej na blogu StaszewskiBiega.pl #butywpralce #zonapedantka#flaga #ksstaszewscy #kibicowanie2018 #podejdzdonas10 km w Grand Prix Kabat zgodnie z planem 😎 Drugie miejsce w kategorii wiekowej, więc trzeba walczyć 🏆Plan: start w zawodach 1 Mila❗️ Marzenie: start w serii, którą poprowadzi sama Joasia Jóźwik‼️ Trzeba nagrać „filmik przekonujący” (do 30”) oznaczyć go #1mila, #zlotamila - i czekac, czy znajdzie się w 25 szczęśliwców wybranych przez #JJ do jej serii❤️
Namawiamy wszystkich 🏃🏻🏃🏼‍♀️Podopiecznych KS Staszewscy - weźcie udział w tym konkursie, wrzućcie swoje filmiki z 2 #. Może zrobimy sobie małe zawody w bezpośrednim starciu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻 👍