Top

Wiosna 2019 zaczyna się teraz! W niedziele 10do10 edycja 3.

KS Staszewscy / Blog  / Wiosna 2019 zaczyna się teraz! W niedziele 10do10 edycja 3.

Wiosna 2019 zaczyna się teraz! W niedziele 10do10 edycja 3.

W deszczową sobotę 9 grudnia zaczął się dla mnie nowy rok biegowy. 45 min. powoli w tempie 5:28, a w tym roku moje easy naprawdę nie będzie wolniejsze niż 5:15. Na ciśnięcie przyjdzie czas w Święta, zaczynamy ostrożnie.

No dobra, to teoria. Praktyka jest taka, że jednak będziemy cisnąć w sobotę. Robimy trzecią 10do10, miałem być w treningu już od 1 grudnia, ale się nie złożyło. Więc ten tydzień mam na wprowadzenie, a w niedzielę cel 43:00. Niezbyt ambitnie, ale nie o ambicję teraz chodzi, tylko o rozsądek. No i chciałbym mieć szansę kogoś dogonić.

Krótko przypomnę zasady Dziesiątki do Dziesiątej. Najkrócej streścił to Podopieczny Krzysztof pisząc w listopadowym sprawozdaniu, że szykuje się na “Bieg do Wspólnej Mety”. Przyjeżdżamy w granicach godziny 9.00 do Lasu Kabackiego, parkujemy przed szlabanem na ulicy Moczydłowskiej i truchtamy 150 metrów na skrzyżowanie ulic Moczydłowskiej i Leśnej. Uwaga! Google Maps nie wie, że ul. Leśna jest zamknięta na stałe.

Tam będziemy z Kingą i z zegarem oraz z notatnikiem, gdzie zapisujemy od każdego deklarację czasową – na ile biegnie, jaki czas planuje. Każdy startuje o takiej godzinie, żeby do mety – dość równo wymierzone 10 km – dobiec punktualnie o 10.00. Niezależnie od tego, jaki trening chce przy tym zrealizować – powoli, po całości czy coś pomiędzy.

Przyjedź, wystartuj. Zapraszamy wszystkich Podopiecznych i Sympatyków. Albo biegaczki/biegaczy, którym po prostu przypasuje taki treningowy start w najbliższą niedzielę. Niechętni jesteśmy tylko Niesympatykom.

Tylko wielki apel – jeśli naprawdę chcecie przyjechać, to nie na żywca. Musicie przedtem mieć przynajmniej dwa-trzy treningi easy, dobry byłby jakiś akcent. My robimy jutro na Treningu Wspólnym podbiegi. Zaczniemy od 15-sekundowego. A rozhulamy się jak lokomotywa od Tuwima, fota będzie na fejsie.

Jeśli ktoś poczuje do nas trochę więcej sympatii, to można zasugerować Mikołajowi najlepszy prezent, idealny w epoce nadmiaru rzeczy. Można podarować bliskiej osobie bieganie albo być przez bliską osobę bieganiem obdarowanym. Nie mówię tu o miesięczniku “Bieganie”, który w styczniu zniknie z kiosków i przeniesie się do apki (Słyszeliście już? To dopiero jest “koniec historii”), tylko o bieganiu jako ścieżce życiowej.

Działa to tak: wykupujesz ładny, żółty bon KS Staszewscy np. na 1-2-3 miesiące opieki trenerskiej, obdarowany nie ma wyjścia – zapłacone, to trzeba biegać – i na wiosnę startuje w tym, do czego brakowało mu odwagi albo konsekwencji. A potem okazuje się, że bez biegania już żyć nie może, przestaje słodzić herbatę i kupować Nutellę.

Rok nie słodzę, rok nie kupuję. Kinga teraz robi czeko-dżemik śliwkowy do złudzenia przypominający w smaku Nutellę. Z inspiracji Podopiecznego Norberta.

Wiecie co? Fajnie jest z Wami wspólnie biegać. Nawet jeśli ta wspólnota to like na Facebooku w jedną i jedno zapamiętane zdanie w drugą stronę. A czasem to też przybicie piątki – na 10do10, biegu do wspólnej mety w najbliższą niedzielę będzie najbliższa okazja.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • ok123
  11 grudnia 2018 at 09:57

  Hm… koniecznie trzeba przyjechać i zaparkować? A po prostu przybiec nie można?
  😉

 • Wojtek
  11 grudnia 2018 at 10:42

  Piotr ok123, trzymam Cię za słowo 🙂

 • MEL. z Kabat
  12 grudnia 2018 at 19:43

  Niestety, znów nie mogę – zajęcia na AWFie. 🙁
  Ale, ale…
  W podobnej formule w Nowy Rok, czyli już niebawem, bo 1 stycznia 2019 roku biegamy Noworoczny Guzik z Pętelką po Lesie Kabackim. Już teraz zapraszam serdecznie. Meta o godz. 12.00. Widzimy się?

 • Wojtek
  13 grudnia 2018 at 09:27

  Tak, tak. Wszystkich abstynentów sylwestrowych zachęcam do Guzika z Pętelką. Tak jak pisałem organizując 10do10 wzorowaliśmy się na Spontanicznym Młocińskim Ściganiu organizowanym kiedyś przez SBBP i właśnie na Guziku z Pętelką robionym przez Mel.
  Basia, 1.01 będziemy pewnie w samochodzie na trasie Rabka-Warszawa.

 • Marcin
  14 grudnia 2018 at 09:56

  Wojtku, przeglądarka krzyczy że wygasł certyfikat strony
  https -> ksstaszewscy.pl -> blog

 • Anonim
  17 grudnia 2018 at 14:07

  Prosta sztuczka – dodałem wyjątek w przeglądarce 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
171
 Zdjęcia
456
 ludzie
566
 Następujący
Bombowy czwartek! Długie wybieganie 🏃🏻w drodze do pracy (tempo easy 5:28 min./km więc ok). A po pracy Kinga ❤️ przyrządza bombę węglowodanową, zdrową na maksa 👍 #ksstaszewscy #kingajestsuper #salata #awokado #gruszka #orzechyKS Staszewscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻zaczęli Nowy Rok od opowiadania w #tvn24 #jakzaczacbiegac - o godzinie 8.10 😱 Najważniejsze: zacznij DZIŚ! Jutra nie ma! 😀Potem fota z @Robert Kentereit i Kinga pędem ruszyła na trening outdoorowy z Podopiecznym. A ja wrzucam tę fotę między seriami pompek na treningu indoorowym własnym 👍 #ksstaszewscy #nowyrok2019 #wstajesziwiesz #itrenujeszTu możesz przeczytać o bieganiu w Wigilię w bieli: https://ksstaszewscy.pl/sniegi-na-wysokosciach/ A tu o marcowym mini-obozie w Rabce, na który wyznaczałem właśnie tę trasę: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/. #ksstaszewscy #lubonwielki #zimawgorach #wszystkiegonajlepszegoNajprostsze życzenia świąteczne. Najszczersze. Prosto z Rabki, z drogi na Luboń Wlk. 🌲🎁❤️😃 Kinga i Wojtek #ksstaszewscy #christmas #runninginsnow #zyczeniaswiateczne #lovelovelove #szczerzePodaruj bliskim BIEGANIE 🏃🏼‍♀️🏃🏻🎁🌲 Kliknij i będziesz mieć super prezent do wydrukowania w kilkadziesiąt minut 👍📲❤️ https://ksstaszewscy.pl/bon-prezentowy-na-bieganie/ #bieganie #podchoinka #bonprezentowy #voucher #nowapasja #zmianaFinisz dzisiejszej 10do10 czyli treningowego wyścigu na 10 km do wspólnej mety w Lesie Kabackim. Wyniki za pół godziny na KS Staszewscy - Trenuj Bieganie na FB. Dzięki za wspólne emocje 😃 #ksstaszewscy #10do10 #laskabacki #powitaniezimyStartowaliśmy w pierwszym, premierowym parkrunie Warszawa Pole Mokotowskie (każda sobota 9.00). Szybka piątka. Przynajmniej dla naszej Podopiecznej Iwony (górne zdjęcia), która pobiegła ok. 22:30 i wyprzedziła trenerkę Kingę (która robiła trening progowy). Eliza (dolne foto) - trening easy. A trener Wojtek - trening porażki na początek sezonu, nie byłem nawet w dwudziestce. Tak się zaczyna praca pod wiosenne medale 👍 #parkrunpolemokotowskie #ksstaszewscy #staszewskibiega #odfakapudosukcesuOdkrycie tygodnia: woda z cytryną jest pyszna. Trzeba tylko odstawić cukier i za jakiś czas woda z cytryną przestaje być kwaśna, staje się pachnąca, aromatyczna, lemoniadowa. Towarzyszy mi dziś w pracy i czuję, że zaproszę ją na stałe do swojego życia 💻🏃🏻📲😀👍Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️