Top

Mini obóz będzie w marcu

KS Staszewscy / Blog  / Mini obóz będzie w marcu

Mini obóz będzie w marcu

Tararara. Teraz myślicie, że przyjdzie zima, będzie fajnie, Święta, bombki i światełka, pasterka i wyżerka, potem Sylwester, ruskie szampany na Nowy Rok jak u Muńka, skrzący się śnieg i amatorzy białego szaleństwa. A w lutym będziecie mieć dosyć.

Zima to dżuma. Ciemność i breja. Ma przebłyski: fajne, słoneczne dni z lekkim mrozem, długie wybiegania po śniegu, gorąca herbata w schronisku. Ale generalnie kiła mogiła i żeby już się skończyła.

Na razie jeszcze się nie zaczęła, ale w lutym, marcu poczujecie to, o czym pisze w przemoczonych butach na bieganiu, w oczekiwaniu na wiosnę, która z roku na rok czeka na większe ocieplenie, żeby przyjść. W PRL przychodziła na Dzień Kobiet, ale od kiedy PRL został zlikwidowany, ledwo da się uprosić na Wielkanoc.

Myśleliśmy o tym rok temu w styczniu, kiedy wszystkie górskie i zimowe atrakcje zdawały się być za nami. I zrobiliśmy w marcu pierwszy Mini-Obóz Biegowy w Rabce Zdroju. Rzuciliśmy hasło i lista startowa zapełniła się jak na Triadzie Biegowej – niemal w kilka dni. Wiosna zajrzała wtedy do nas na chwilę i na Luboniu Wielkim wyglądaliśmy tak:

Mini-Obóz jest dlatego mini, że obejmuje przedłużony weekend. Nie trzeba brać tygodniowego urlopu w pracy ani w domu. Wystarczy weekendowy wypad z małym dodatkiem. W zeszłym roku rozpoczynaliśmy treningiem w piątek rano, niektórzy wyjeżdżali nawet z Warszawy około 4-5 rano i zdążyli. Ale to jednak generuje duże zmęczenie, postanowiliśmy więc w tym roku zacząć w czwartek wieczorem. Po kolacji i odprawie bierzemy czołówki i lecimy na Grzebień i wieżę widokową na Polczakówce spojrzeć na światła małego miasta z góry.

Co Ci się lepszego zdarzy w marcu, może poza życiówką w Półmaratonie Warszawskim, Krakowskim albo Gdyńskim?

Oprócz wrażeń robimy też konkretny program sportowy. Tak wyglądaliśmy na podbiegach w brei. Powiem Wam, że przy ostatnich nie byłem w stanie utrzymać założonego odcinka (każdy miał swój słupek, do którego miał dobiec, zależnie od swoich możliwości sportowych).

Zrobiliśmy też sprawność ogólną i wytrzymałość szybkościową – miało być na stadionie, ale stadion nasiąknął przedwiośniem, jak szmata i przenieśliśmy się do pustego o tej porze roku Parku Zdrojowego. Co wyszło jeszcze lepiej.

A przede wszystkim zrobiliśmy kilkadziesiąt przepięknych kilometrów po górach. Był Luboń, były Stare Wierchy, dla najbardziej zaawansowanych (w zeszłym roku dotyczyło to Justyny i Przemka) – Turbacz. W tym roku też tam biegniemy, a dodatkowo w zasadzie pierwszy raz w prawie 10-letniej historii obozów w Rabce pobiegniemy przez Maciejową na Szumiącą. Tam jest ślicznie, tam jest tajemniczo, niespodziewanie dziko. Będzie nam wtedy bardziej po drodze do wypasionego, nowiuteńkiego jak Miasteczko Wilanów ośrodka Ela w Rabce z basenem, grotą, sauną i wodotryskiem.

Z tym wodotryskiem to żartowałem. Ale jeśli chcesz zobaczyć szczegóły oferty, to ZAJRZYJ TUTAJ. I zapisuj się – do zobaczenia.

A gdyby ktoś chciał wiedzieć, dlaczego nie piszę o bieganiu, to przeniosłem początek sezonu na czwartek. Jutro ostatni akcent roztrenowania – na Treningu Wspólnym haratamy w gałę ze wzmacnianiem według reguł, które ustaliliśmy z Kingą (na zdjęciu, zapatrzona na Beskid Wyspowy).

Share
Wojciech Staszewski

Komentarz

  • Pjachu
    3 grudnia 2018 at 22:25

    Zimowy Ultramaraton Karkonoski wtedy biegnę… a tak chciałbym w tej knajpie posiedzieć z Wami na koniec obozu Zdrówko!

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas  #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci