Top

Mini obóz będzie w marcu

KS Staszewscy / Blog  / Mini obóz będzie w marcu

Mini obóz będzie w marcu

Tararara. Teraz myślicie, że przyjdzie zima, będzie fajnie, Święta, bombki i światełka, pasterka i wyżerka, potem Sylwester, ruskie szampany na Nowy Rok jak u Muńka, skrzący się śnieg i amatorzy białego szaleństwa. A w lutym będziecie mieć dosyć.

Zima to dżuma. Ciemność i breja. Ma przebłyski: fajne, słoneczne dni z lekkim mrozem, długie wybiegania po śniegu, gorąca herbata w schronisku. Ale generalnie kiła mogiła i żeby już się skończyła.

Na razie jeszcze się nie zaczęła, ale w lutym, marcu poczujecie to, o czym pisze w przemoczonych butach na bieganiu, w oczekiwaniu na wiosnę, która z roku na rok czeka na większe ocieplenie, żeby przyjść. W PRL przychodziła na Dzień Kobiet, ale od kiedy PRL został zlikwidowany, ledwo da się uprosić na Wielkanoc.

Myśleliśmy o tym rok temu w styczniu, kiedy wszystkie górskie i zimowe atrakcje zdawały się być za nami. I zrobiliśmy w marcu pierwszy Mini-Obóz Biegowy w Rabce Zdroju. Rzuciliśmy hasło i lista startowa zapełniła się jak na Triadzie Biegowej – niemal w kilka dni. Wiosna zajrzała wtedy do nas na chwilę i na Luboniu Wielkim wyglądaliśmy tak:

Mini-Obóz jest dlatego mini, że obejmuje przedłużony weekend. Nie trzeba brać tygodniowego urlopu w pracy ani w domu. Wystarczy weekendowy wypad z małym dodatkiem. W zeszłym roku rozpoczynaliśmy treningiem w piątek rano, niektórzy wyjeżdżali nawet z Warszawy około 4-5 rano i zdążyli. Ale to jednak generuje duże zmęczenie, postanowiliśmy więc w tym roku zacząć w czwartek wieczorem. Po kolacji i odprawie bierzemy czołówki i lecimy na Grzebień i wieżę widokową na Polczakówce spojrzeć na światła małego miasta z góry.

Co Ci się lepszego zdarzy w marcu, może poza życiówką w Półmaratonie Warszawskim, Krakowskim albo Gdyńskim?

Oprócz wrażeń robimy też konkretny program sportowy. Tak wyglądaliśmy na podbiegach w brei. Powiem Wam, że przy ostatnich nie byłem w stanie utrzymać założonego odcinka (każdy miał swój słupek, do którego miał dobiec, zależnie od swoich możliwości sportowych).

Zrobiliśmy też sprawność ogólną i wytrzymałość szybkościową – miało być na stadionie, ale stadion nasiąknął przedwiośniem, jak szmata i przenieśliśmy się do pustego o tej porze roku Parku Zdrojowego. Co wyszło jeszcze lepiej.

A przede wszystkim zrobiliśmy kilkadziesiąt przepięknych kilometrów po górach. Był Luboń, były Stare Wierchy, dla najbardziej zaawansowanych (w zeszłym roku dotyczyło to Justyny i Przemka) – Turbacz. W tym roku też tam biegniemy, a dodatkowo w zasadzie pierwszy raz w prawie 10-letniej historii obozów w Rabce pobiegniemy przez Maciejową na Szumiącą. Tam jest ślicznie, tam jest tajemniczo, niespodziewanie dziko. Będzie nam wtedy bardziej po drodze do wypasionego, nowiuteńkiego jak Miasteczko Wilanów ośrodka Ela w Rabce z basenem, grotą, sauną i wodotryskiem.

Z tym wodotryskiem to żartowałem. Ale jeśli chcesz zobaczyć szczegóły oferty, to ZAJRZYJ TUTAJ. I zapisuj się – do zobaczenia.

A gdyby ktoś chciał wiedzieć, dlaczego nie piszę o bieganiu, to przeniosłem początek sezonu na czwartek. Jutro ostatni akcent roztrenowania – na Treningu Wspólnym haratamy w gałę ze wzmacnianiem według reguł, które ustaliliśmy z Kingą (na zdjęciu, zapatrzona na Beskid Wyspowy).

Share
Wojciech Staszewski

Komentarz

  • Pjachu
    3 grudnia 2018 at 22:25

    Zimowy Ultramaraton Karkonoski wtedy biegnę… a tak chciałbym w tej knajpie posiedzieć z Wami na koniec obozu Zdrówko!

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
163
 Zdjęcia
444
 ludzie
559
 Następujący
Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscyWiesz, ze #roztrenowanie po sezonie to nie jest stracony czas? To szansa na nowe przyjemności. Radość z wykonania serii pompek na specjalnych uchwytach od @kinga_z_ks_staszewscy 😃 #bezcenne #bieganie #niebieganie #pompkiŁadniejsza twarz roztrenowania #niebiegamy #rower #randkazzonaWtorkowy #treningwspolny z #ksstaszewscy - na początek roztrenowania #tabata dla biegaczy. Tak skacze tylko #grupamlodziezy 🏃🏼‍♀️🏃🏻😃👍W drodze do pracy #roztrenowanie #rower #przyrodawmiescie