Top

Zegarek wskazówkowy. Czwartek Czytelników

KS Staszewscy / Blog  / Zegarek wskazówkowy. Czwartek Czytelników

Zegarek wskazówkowy. Czwartek Czytelników

Znacie jakąś darmową aplikację dzięki której będzie łatwiej zrobić marszobiegi? – spytała Dominika na grupie Giełda Biegowa na Facebooku. Odpowiedziałem jej w komentarzu: zegarek wskazówkowy. Ironicznie, jakby ktoś nie zajarzył. Przynajmniej cztery osoby zajarzyły, bo dostałem cztery lajki.

Uśmiech mi zamarł, jak poczytałem inne komentarze. Bez cienia ironii wskazujące rozwiązania, o jakich mi się nie śniło. Darmowe podcasty lub apka c25k. Apka HIIT interval training timer. Apka Running for Begginers. Runlog. Interval Timer. Endomondo ma to też w ustawieniach. RunCalc, mojego znajomego Roberta Celińskiego. I jeszcze parę rozwiązań. Serio, wszystko serio.

Ktoś tylko podpowiedział Gallowaya. No ale to trzeba by zajrzeć do książki, a przynajmniej wyguglać, o co biega i o co chodzi w przerwach między odcinkami biegowymi.

zegarek-1

Zegarek ojca, nie biegałem z nim, ale jest dla mnie prawie tak legendarny, jak ten z Pulp Fiction

Kocham aplikacje na telefon. Wiecie, że uczę się teraz angielskiego z apki, bo mi to sprawia przyjemność w odróżnieniu od poprzednich 77 prób na zajęciach, lekcjach, konwersacjach. Ale gdzieś jest dla mnie granica absurdu.

Kiedy zaczynałem biegać świadomie, prawie trenować i wyczytałem gdzieś o treningu interwałowym, naprawdę miałem tylko wskazówkowy zegarek. I większość z nas miała tylko takie cuda. Dlatego moje ulubione interwały (do dziś tak to określam) to 3 minuty szybko, 2 minuty truchtu. Bo było wyraźnie widać na zegarku. Zaczynałem interwał np. o 19:02:00, kończyłem o 19:05:00 i nawet w zmęczeniu, nawet po ciemku widziałem, że to już. Truchtałem do 19:07:00 itd.

Nie chcemy powrotu do tamtych czasów. Kocham analizować treningi na Garmin Connect, ścigać się z wirtualnym partnerem w zegarku. Chociaż wolę na ten zegarek sam zerkać, nie chcę żadnej gadającej aplikacji, bo na uszach mam zwykle audiobooka (jutro napiszę, jakiego ostatnio). Ale od apki pomagającej w marszobiegach niepokojąco blisko do apki pomagającej w spacerowaniu, siedzeniu na kanapie albo sikaniu.

Dominika (że tak pozwolę sobie po biegowemu na ‘ty’). Po prostu podbiegnij sobie trochę, powoli, naprawdę powoli, jeszcze wolniej, postaraj się wytrzymać parę minut, a jak nie będziesz miała oddechu, przemaszeruj minutę. I biegnij dalej.

Jest takie brutalne powiedzenie: sprzęt nie powinien być na wyższym poziomie niż sportowiec. Powodzenia.

zegarek wskazówkowy do biegania

A dlaczego Czwartek Czytelników? Czuję pod koniec pierwszego tygodnia pisania #blogcodzienny, że każdy dzień będzie miał swój cykl. Więcej o tym jutro – a dziś o czwartku. Głos należy tu do Was. Wrzucajcie proszę pytania w komciach albo na priv, a ja co czwartek wezmę jakieś na warsztat. Pomożecie?

 

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • MSŻ
  5 stycznia 2017 at 23:10

  To ja mam pytanie, bo wiem że tu zajrzysz za moment, czy ty sie kiedyś przed północą położysz spać? Kiss
  MSŻ

 • Dj rav
  5 stycznia 2017 at 23:16

  Świetny zegarek, worldmaster w skandynawskiej wersji, z rzadką tarczą. Fajny, lubie.

 • Fenicjanka
  5 stycznia 2017 at 23:22

  To ja mam temat: suplementy i takie rożne wspomagacze. Obecnie testuję mieszankę własnej roboty do spożycia po treningu, bo znowu duże osłabienie i przemęczenie (duzo zajęć, mało snu): izotonik (dla smaku) + wit C + kreatyna+ beta alanina+’tauryna+ tyrozyna + bcaa (duzo) + magnez i śpi sie po niej doskonale i regeneracja szybsza. Wiem, ze można by to rozkładać w ciągu dnia, ale nie mam na to czasu a czuję, ze i tak działa 🙂 dziś sie obudziłam przed budzikiem 🙂 ciekawa jestem Twojej opinii

 • Pict
  6 stycznia 2017 at 11:40

  Temat jest tylko jeden. Mrozy plus lód. Jak żyć? Jak robić szybkie treningi które są w planach? 🙂

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci