Top

5powodów na obózbiegowy wRabce

KS Staszewscy / Blog  / 5powodów na obózbiegowy wRabce

5powodów na obózbiegowy wRabce

Zaczynacie ze sobą chodzić, nie tylko chodzić, tworzycie związek, rodzinę. Pamiętacie na świeżo każdą wspólną chwilę, zapach bzu, ogniki świec, kino, kawiarnię i spacer. Po latach to się zaciera. Poszliśmy razem na Stare Wierchy, tak, ale to było dzień po Luboniu, tam na polanie nazwałem Cię Sarna, ale kiedy pojechaliśmy pierwszy raz do Zakopanego? A Ty przyjechałaś do mnie w maju, w czerwcu, czy dopiero na jesieni?

Tam samo mamy z Moją Sportową Żoną. Z obozem biegowym w Rabce Zdroju tak mamy. W tym roku będzie siódma edycja. Szczegóły TUTAJ.

Pamięć podręczna obozów biegowych

Wiosną 2012 roku, kiedy piłkarze szykowali się do Euro my przygotowywaliśmy trasy na drugi obóz. Zrezygnowaliśmy z rytmów (bardzo szybkie, krótkie odcinki na długich przerwach wypoczynkowych) nad Słonką, ale czy od razu przenieśliśmy je na stadion? Dziś już nie pamiętam. Na Maciejową wbiegaliśmy za to przez Słone, ale którędy dotarliśmy do schroniska? Szczegóły, które wtedy mieliśmy w podręcznej pamięci, przeniosły się do strefy niedostępnej. Wyemitują się może w tym ultra-krótkim filmie, który każdemu podobno wyświetlają na koniec.

W podręcznej pamięci mamy falę dobrych emocji, które ciągniemy za sobą z każdą grupą, każdego roku na każdej górze. W drodze na Luboń Wielki – tę drogę lubię najbardziej, ładny grzbiet z fantastyczną polaną widokową, łagodna droga “płasko do góry”. W drodze na Stare Wierchy, gdzie zbiega się grupa hard z grupą hard-core. Od dwóch lat także na zbiegu z Babiej Góry (bo do góry to głównie podchodzimy, bądźmy szczerzy).

W podręcznej pamięci mamy migawki. Pamiętam, jak Michał (który zresztą znów jedzie) zaśmiał się z mojego oksymoronu “płasko do góry” i od tego czasu używam go świadomie. Pamiętam krzyki Przemka, kiedy ścigaliśmy się na finiszu krosu “z wyprzedzaniem tylko pod górę” na Bani. Jolę zbiegającą z Maciejowej jak Pendolino. Mikołaja, wymęczonego upałem na Turbaczu. Asię, jak mi pokazuje ćwiczenie rozciągające z jogi, którego nie znałem. Marzenę biegającą z Sabiną łatwiejszy wariant trasy na Krzywoń. Alicję która kończy deskę w tym samym momencie, co Rysio, jej mąż, chociaż mogłaby jeszcze utrzymać ją co najmniej minutę. Pamiętam to, co mi opowiedziałyście dziewczyny (zwłaszcza A. i J.) na odcinku sztafety albo na pożegnalnej imprezie w Siwym Dymie o życiu, o tym co bieganie, co ten obóz znaczy dla waszego życia, co w nim zmienił  – ale tego, nie bójcie się, nie będę pisał.

Galeria radości obozowych

Mamy pod ręką archiwum fotograficzne.

SONY DSC

 

Fotka na stoku Maciejowej w obozowych koszulkach. Trafi potem na kubek obozowy.

SONY DSC

Ruszamy na Maciejową, w tle Babia.

IMG_6919

Agnieszka i Jola zbiegają z Babiej.

SONY DSC

Adam z Agnieszką zmieniają pałeczkę na kończącej obóz sztafecie.

IMG_9484

Tu trenujemy “schody”. Widok na stok Lubonia Wlk.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

 

 

 

 

Moja ulubiona sekwencja z treningu wzmacniającego z taśmami. Przemek daje z siebie wszystko.

IMG_6888

 

Moja Sportowa Żona z mężem. Na szczycie Babiej Góry. W dole Zawoja.

5 powodów, żeby pojechać na obóz biegowy w Rabce

  1. Taki obóz, to jak kolonie dla dorosłych. Radości, których nie pamiętacie.
  2. Każdy trening jest piękny. Nie zawsze da się to zobaczyć ze zmęczenia, ale na Facebooku, na blogu znajdziecie relację na bieżąco. A po obozie będziecie mogli zobaczyć zdjęcia i filmy – ze sobą w rolach głównych.
  3. Obóz jest przemyślany sportowo. Wycieczka biegowa krótsza, dłuższa, najdłuższa, podbiegi na stokach, trening szybkościowy na stadionie, trening ze sprzętem (płotki, piłki, taśmy), krosy w formie wyścigu z dodatkowymi regułami albo gry w piłkę na stoku, trening progowy w formie gry terenowej albo stretching w ogrodzie.
  4. To świetny bodziec treningowy przed startową jesienią. Mocny trening zmieni twoje pojmowanie obciążeń. Na obozie nauczysz się zasad układania makrocyklu treningowego, poznasz środki treningowe. Wyjedziesz świadomy i gotowy, żeby “przestać biegać, a zacząć trenować”.
  5. Piąty powód każdy może znaleźć sobie sam, bo każdy znajduje w Rabce inną radość. W jednym roku grupa co rusz wyrywała się na termy do Białki, w innym przesiadywała przy piwie/soczku pod Grzybkiem. Jedni uwierzą, że mogą. Inni zaczynają wracać w góry na zawody. Dla mnie obóz to trzecie święta w roku – po Bożym Narodzeniu i Wielkanocy mam jeszcze Tydzień Sportu. I staram się jak pasterz poprowadzić Was po górach.

Filmoteka obozowa

Na koniec ruchome obrazy. Trzy filmy sprzed dwóch lat. Dwa krótkie zwiastuny po minucie, a trzeci to dłuższa, pięciominutowa opowieść.

 

Zostało nam jeszcze kilka miejsc na tegorocznej 7. już edycji obozu biegowego w Rabce – od 29. lipca do 5 sierpnia. Wszystkie szczegóły TUTAJ. Nasz mail znasz: bieganie@ksStaszewscy.pl. Do zobaczenia.

Share
Wojciech Staszewski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
194
 Zdjęcia
473
 ludzie
627
 Następujący
Jeszcze tydzień temu biegaliśmy na obozie w Rabce (fot. z butami). A w niedziele zapraszamy Podopiecznych i Sympatyków na dychę z handicapem w Lesie Kabackim (WuWuA) - chyba już piąta edycja #10do10 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Na zdjęciach jak było miesiąc temu, a na ostatnim - kawa w @ach_cafe gdzie mamy zarezerwowany stolik po biegu i 10-procentową zniżkę dla uczestników biegu. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/272573997005932/?ti=ia #ksstaszewscy #biegajznami #laskabacki #biegdowspolnejmety #achcafeBajeczny wbieg na Turbacz z Obidowej. Szczyt ZUPEŁNIE zmieniony, huragan zniszczył drzewa, widok na Tatry i Babią. Dobrze? Źle? Na pewno inaczej‼️ #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #wbijajnexttimeMini-Oboz Biegowy w Rabce. Pobiegliśmy w góry i spotkaliśmy wiosnę na zbiegach. A pomysł z pierwszym marcowym przejściem Poniczankj wyszedł spontanicznie od Podopiecznych (brawo Szczepan). Ładnie jak w obrazku, tylko jelenia na rykowisku brakuje (ale dwie sarny na zbiegu z Krzywonia były, Paweł tez widział). #obozbiegowy #grupamlodziezy #rabkazdroj #wiosnawgorachDzień przed startem #obozbiegowy w #rabkazdroj - narty w Białce. Żółta firmowa flaga dziś wieczorem zaczyna biegać po Gorcach i Beskidzie Wyspowym. #treningbiegowy #narty #wyciagkrzeselkowy #bialkatatrzanskaTo jest najbardziej romantyczna pętla na tempo progowe na świecie. 670 m w parku zdrojowym w Rabce. Będzie pięknie, obóz 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️rusza już pojutrze 👍 #ksstaszewscy #biegamy #treningwparku #preczzestadionami #rabkaczekawzywazdalekaW drodze do pracy było 30 km biegiem 🏃🏻 Wiec powrót - metro i wreszcie Veturilo‼️ Najlepszy wynalazek miejski XXI wieku 🚴‍♀️ od dziś powrócił. #staszewskibiega #rowermiejski #porzucciesamochody #bedziecieszczesliwsi #treningdomaratonuNie unikaj pączków 🍩SPALAJ JE‼️ 300 kalorii da Ci energię na pół godziny treningu. #tlustyczwartek #biegamy #ksstaszewscy #nazdrowieLute treningi za nami. Dziś był wstęp do interwałów czyli biegowe przedwiośnie 🏃🏼‍♀️🏃🏻👍 #grupamlodziezy #ksstaszewscy #ekspresjawieczoru #efektwowKto robi podbiegi, ten ma widoki na dobre wyniki 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️. #grupamlodziezy na wtorkowym #treningwspolny z #ksstaszewscy w rekordowym składzie. Chciałbym jeszcze raz zobaczyć światła miasta (kto bez Googla wie, czyj to kawałek? 😎