Top

Kros. Wtorkowy trening 1

KS Staszewscy / Blog  / Kros. Wtorkowy trening 1

Kros. Wtorkowy trening 1

Kros – ulubiony trening Skarżyńskiego Jerzego. Mój nie, ale nie można siły biegowej trenować wyłącznie na podbiegach. To znaczy można, ale po co, skoro efektywniej jest zrobić czasem kros.

To mieszanka siły biegowej z podnoszeniem progu tlenowego. Dlatego biegamy dość szybko. Teoretycznie na początku sezonu przygotowawczego lepsze są krosy pasywne (pod górę utrzymujesz tętno na zbliżonym poziomie, a tempo spada), dopiero później przechodzi się do aktywnych (utrzymujesz pod górę tempo biegu, tętno rośnie). Ale na tym śniegu musieliśmy mocno przyspieszać pod górę, żeby mieć szansę na wbiegnięcie.

kros-3-stycznia-3

Śnieg przyjacielem biegacza. Mówiłem dziś na treningu: nie będziemy jak gazele, tylko jak słonie. Śnieg zmusza nas do siłowego biegania – i świetnie, bo właśnie ćwiczymy siłę biegową.

kros-3-stycznia-2

A ja jechałem na pożyczonym rowerze-składaku (dzięki Marysia vel Lumpiata). Ładnie się zmieścił do samochodu. Ponieważ Marysia te rowery dystrybuuje, obiecałem się zrewanżować linkiem: strida.pl. Potestuję go do operacji.

Ponieważ fotkę robiłem selfie-stickiem, a rower daje niezłą stylówę, to Moja Sportowa Żona mówiła o mnie “gadżeciarz”. MSŻ poprowadziła trening i byłem z niej dumny, bo kros w grupie wymaga biegowego wyczucia, wyobraźni, natychmiastowych reakcji i nie ma do tego podłożonego bitu jak na sali fitness. Pięknie przekroczyła swoją rolę. A ja stałem obok, recenzowałem, motywowałem, korygowałem. Też nowa rola w życiu, no cóż.

kros-3-stycznia-1

Na koniec rozciąganie. Składak też się rozciąga.

 

 

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Norbert
  3 stycznia 2017 at 21:33

  A gdzie ta górka?

 • MSŻ
  3 stycznia 2017 at 22:06

  Ja to mam tak z tym bieganiem, że ciągle nie ma pewności czy lubię czy nie ;).
  W związku z tym nie przekraczam trzech treningów tygodniowo. 75-85 km miesięcznie to u mnie standard, raz zaszalałam – sierpniowy obóz, 114 km. Mało, a wyniki są, nie takie jak Twoje Rob, pewnie Cię nigdy nie dogonię :).
  MSŻ

 • MSŻ
  3 stycznia 2017 at 22:15

  Współprowadzącym trening był jeszcze Maciek S (dzięki), wprowadził nam trochę tempa interwałowego ;).
  MSŻ

 • Staszewski
  3 stycznia 2017 at 22:39

  Norbert – to akurat robiliśmy na Ochocie, jest taki park przy Grójeckiej 7 minut biegiem od Górki Szczęśliwickiej. A kolejny kros będzie na samej górce

 • Norbert
  3 stycznia 2017 at 22:55

  Daleko… ale z drugiej strony Kazurka śliska jak diabli. Zostaje zatem Kopa Ćwila w okolicy.

 • pc
  4 stycznia 2017 at 09:06

  Dobry pomysł na wtorkowe odcinki 🙂
  Kros jest bardzo dobrym treningiem, zwłaszcza w wersji grupowo-wyścigowej.

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
466
 ludzie
587
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci