Top

Półmaraton w Wiązownie -3 min.

KS Staszewscy / Blog  / Półmaraton w Wiązownie -3 min.

Półmaraton w Wiązownie -3 min.

Półmaraton w Wiązownie to bieg kultowy. To tutaj stolica topi Marzannę, wypatruje wiosennej prognozy pogody i prognozuje wyniki półmaratonów w szczycie sezonu. Będą o 3-5 minut lepsze niż rezultat z Półmaratonu w Wiązownie

Latami w Wiązownie wiało. Jakby wszystkie Zefiry północy i Neptuny południa tu wyznaczały sobie walną bitwę na przełomie lutego i marca. Wiatr miał ponadto taką specyfikę, że zawsze odczuwało się go, kiedy wiał w twarz. To tutaj poznałem żeglarskie chyba określenie wmordewind, bodaj za sprawą Janga, z którym różnimy się wprawdzie w sprawie stosunku do samochodów, ale wiele nas łączy.

Chcecie nostalgiczny obrazek drogi wijącej się środkiem skansenu im. Elizy Orzeszkowej? Albo masturbacyjne opisy bólu przeżywanego między 18 a 20 kilometrem? Myślę, że nie, więc będzie trochę matematyki. A najpierw fotostory. Moje cztery Wiązowny: 2008, 2011, 2014 i 2015.

wiazowna 2008OLYMPUS DIGITAL CAMERAwiazowna 2014wiazowna 2015

Matematyka jest taka. Przy dobrze ułożonym (speriodyzowanym) treningu, w którym najpierw robi się bazę siły i wytrzymałości, a potem na tym buduje szybkość, Wiązowna, która wypada na początku tzw. okresu intensyfikacji nie może wypaść bardzo dobrze. Dopiero dopracowanie szybkości przez cały marzec przynosi dobry efekt w zawodach docelowych, połówkach i pełnych maratonach.

Półmaraton w Wiązownie w moim wykonaniu w zestawieniu z późniejszym o miesiąc warszawskim wygląda tak:

 

Rok 2015. Wiązowna 1:26:25. Warszawa 1:23:30. Poprawa o 2:55.

Rok 2014. Wiązowna 1:26:18. Warszawa 1:23:27. Poprawa o 2:51.

Rok 2011. Tylko Wiązowna 1:24:41. Ale na jesieni w Pile było 1:21:51. Poprawa o 2:50.

Rok 2008. Wiązowna 1:23:50. Warszawa 1:19:13. Poprawa o 4:37.

Średnio – Warszawę byłem w stanie pobiec o około 3 minuty lepiej niż Wiązownę. U biegaczy nieco wolniejszych ta różnica będzie proporcjonalnie większa. W uproszczeniu przyjąłbym, że to 3-5 minut. Tyle odejmij sobie od Wiązowny przed Warszawą, Krakowem, Gdańskiem, Poznaniem czy Pabianicami.

Słońce tak w tym tygodniu świeci i prognoza (pogody) tak nas zachęca, że postanowiliśmy z Moją Sportową Żoną wziąć Małego Yodę pod pachę i jechać do Wiązowny pokrzyczeć z radości do wszystkich, pobić brawo naszym Podopiecznym, którzy tam startują i przybić piątki wszystkim życzliwym, którzy będą mieli na to ochotę. Wypatrujcie nas w okolicy mety, a potem bliżej tej knajpki na początku drogi na której jest finisz. Ja to ten facet bez kul, a MSŻ to ta najbardziej energiczna w powiecie.

bg_strona_kimjestesmy

Do zobaczenia!

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Staszewski
  5 marca 2017 at 00:25

  Torex! Witaj po latach. Podejdź przybić piątkę 🙂

 • Staszewski
  6 marca 2017 at 07:38

  🙁 musieliśmy zrezygnować z wyjazdu rano. Pisałem już o tym na FB, a wieczorem będzie na blogu

Dodaj komentarz

staszewskibiega
148
 Zdjęcia
345
 ludzie
275
 Następujący
Kto się ściga (albo ściga treningowo) na biegu z handicapem Dziesiątka do Dziesiątej w Lesie Kabackim w niedziele 23.10? Więcej: https://ksstaszewscy.pl/sportowa-niedziela-23-wrzesnia-2018/Grupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻na wtorkowym Treningu Wspólnym KS Staszewscy nie tylko biegała (podbiegi oraz tempo progowe), ale po raz kolejny zmierzyła się z wyzwaniami ➡️ ćwiczeń kalistenicznych #treningwspolny #motywacja #runishappiness #wiszenietezSensacja archeologiczna w dziedzinie rekreacji! Znalezione w Rabce Zdrój fotosy z pierwszej połowy XX wieku wskazują, iż już wtedy grupy młodzieży odbywały ćwiczenia hygieniczne na obozach sportowych. #ksstaszewscy #obozbiegowy #rabkazdroj #biegamyjakdzicy #grupamlodziezyZ rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A najlepiej wchodzi się na Pilsko (1557 m npm)! #ksstaszewscy #wycieczkizdziećmi #szczytzdobytyWracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Grupa Młodzieży na wtorkowym Treningu Wspólnym w deszczu i słońcu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️ #treningobwodowy #rainbow #rainrun #ksstaszewscy #bieganie #wzmacnianie #koncertowa #grupamlodziezy #twardzielePodobno w sobotę #dzienojca To ja się już dziś pochwale ostatnim startem 🏃🏻syna 😁👍🏆🥈 #1mila #dzieci100m #srebrnymedal #ksstaszewscyGoniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzje