Top

Półmaraton w Wiązownie -3 min.

KS Staszewscy / Blog  / Półmaraton w Wiązownie -3 min.

Półmaraton w Wiązownie -3 min.

Półmaraton w Wiązownie to bieg kultowy. To tutaj stolica topi Marzannę, wypatruje wiosennej prognozy pogody i prognozuje wyniki półmaratonów w szczycie sezonu. Będą o 3-5 minut lepsze niż rezultat z Półmaratonu w Wiązownie

Latami w Wiązownie wiało. Jakby wszystkie Zefiry północy i Neptuny południa tu wyznaczały sobie walną bitwę na przełomie lutego i marca. Wiatr miał ponadto taką specyfikę, że zawsze odczuwało się go, kiedy wiał w twarz. To tutaj poznałem żeglarskie chyba określenie wmordewind, bodaj za sprawą Janga, z którym różnimy się wprawdzie w sprawie stosunku do samochodów, ale wiele nas łączy.

Chcecie nostalgiczny obrazek drogi wijącej się środkiem skansenu im. Elizy Orzeszkowej? Albo masturbacyjne opisy bólu przeżywanego między 18 a 20 kilometrem? Myślę, że nie, więc będzie trochę matematyki. A najpierw fotostory. Moje cztery Wiązowny: 2008, 2011, 2014 i 2015.

wiazowna 2008OLYMPUS DIGITAL CAMERAwiazowna 2014wiazowna 2015

Matematyka jest taka. Przy dobrze ułożonym (speriodyzowanym) treningu, w którym najpierw robi się bazę siły i wytrzymałości, a potem na tym buduje szybkość, Wiązowna, która wypada na początku tzw. okresu intensyfikacji nie może wypaść bardzo dobrze. Dopiero dopracowanie szybkości przez cały marzec przynosi dobry efekt w zawodach docelowych, połówkach i pełnych maratonach.

Półmaraton w Wiązownie w moim wykonaniu w zestawieniu z późniejszym o miesiąc warszawskim wygląda tak:

 

Rok 2015. Wiązowna 1:26:25. Warszawa 1:23:30. Poprawa o 2:55.

Rok 2014. Wiązowna 1:26:18. Warszawa 1:23:27. Poprawa o 2:51.

Rok 2011. Tylko Wiązowna 1:24:41. Ale na jesieni w Pile było 1:21:51. Poprawa o 2:50.

Rok 2008. Wiązowna 1:23:50. Warszawa 1:19:13. Poprawa o 4:37.

Średnio – Warszawę byłem w stanie pobiec o około 3 minuty lepiej niż Wiązownę. U biegaczy nieco wolniejszych ta różnica będzie proporcjonalnie większa. W uproszczeniu przyjąłbym, że to 3-5 minut. Tyle odejmij sobie od Wiązowny przed Warszawą, Krakowem, Gdańskiem, Poznaniem czy Pabianicami.

Słońce tak w tym tygodniu świeci i prognoza (pogody) tak nas zachęca, że postanowiliśmy z Moją Sportową Żoną wziąć Małego Yodę pod pachę i jechać do Wiązowny pokrzyczeć z radości do wszystkich, pobić brawo naszym Podopiecznym, którzy tam startują i przybić piątki wszystkim życzliwym, którzy będą mieli na to ochotę. Wypatrujcie nas w okolicy mety, a potem bliżej tej knajpki na początku drogi na której jest finisz. Ja to ten facet bez kul, a MSŻ to ta najbardziej energiczna w powiecie.

bg_strona_kimjestesmy

Do zobaczenia!

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

  • Staszewski
    5 marca 2017 at 00:25

    Torex! Witaj po latach. Podejdź przybić piątkę 🙂

  • Staszewski
    6 marca 2017 at 07:38

    🙁 musieliśmy zrezygnować z wyjazdu rano. Pisałem już o tym na FB, a wieczorem będzie na blogu

Dodaj komentarz

staszewskibiega
130
 Zdjęcia
262
 ludzie
204
 Następujący
Mini-obóz biegowy 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce czyli jak zostawiliśmy w górach ⛰zimę i przynieśliśmy Wam wiosnę. A zapisy na LETNI OBÓZ w Rabce 🌞znajdziesz tu: //ksstaszewscy.pl/oboz/Rabka jak Islandia. Podbiegi na Maciejowej na I Mini-Obozie biegowym w Rabce. #obozgiegowy #bieganiepogorach #ksstaszewscy #islandiaRabka-Zdrój - dzień przed I Mini-Obozem Biegowym 🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Pobiegniemy po wiosnę 🌿☘️🌸🌻🌾🌞 #ksstaszewscy #obozbiegowy #bieganiepogorachGrupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻pokonała dziś po ➡️ 960 stopni na schodach pod Zamkiem Ujazdowskim uzupełniając trening ćwiczeniami na mini-plotkach. Kończyliśmy na nogach miękkich jak śnieg 🌨☃️😀 #bieganie #trening #treningwspolny #grupamlodziezy #agrykolaLatanie ✈️ Czyli dziennikarz przy pracy 😎 #bieganie #nietylkobieganie #trening #fitness #bungeefitness #bungeefitnesspolskaChłopaki po treningu. Jeden biegowym, drugi piłkarskim. #endorfiny #malyyoda #staszewskibiegaNajlepszy moment weekendu ❤️ #malyyoda #nietylkobieganie #bałwan #bałwanekWeekendowe długie wybieganie. Dotarłem do Konstancina i spotkałem zimę nad rzeczką opodal #bieganie #zima #uzdrowiskokonstancinI pomyśleć: dorośli ludzie. #ksstaszewscy #bieganie #treningwspolny #trening #grupamlodziezy