Top

Siła w smogu. Studio Ajfon

KS Staszewscy / Blog  / Siła w smogu. Studio Ajfon

Siła w smogu. Studio Ajfon

Siła na schodach. Idealny środek treningowy na czas smogu.

Na schodach możemy robić podbiegi. Ważne, żeby było tysiąc, a jeszcze lepiej tysiąc pięćset schodów. Nie do nieba, bo to tylko u Zeppelinów, ale w sumie. Np. 10 pięter po 18 schodów powtórzone 6 razy – i tysiąc przekroczony.

To idealny trening siły biegowej w epoce smogu. Możesz go urozmaicać. Wskocz na schody – tylko zlituj się nad sobą, nie na 10. piętro. Spróbuj jedno piętro wskoczyć, jedno wbiec – taka seria będzie jeszcze bardziej efektywna.

Siła na schodach. Więcej ćwiczeń w środy na StaszewskiBiega.pl

A video posted by Wojciech Staszewski (@staszewskibiega) on

Nie spiesz się. Ustabilizuj pozycję przed kolejnym skokiem. Wzmocnisz wszystkie mięśnie nóg i pośladki.

Jako biegacz po operacji łąkotki najbardziej doceniam teraz czworogłowe uda. Czym mocniejsze, tym lepiej stabilizują kolana.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • JuLLaSS
  2 lutego 2017 at 11:03

  Ale w Polsce budują płaskie schody :-).
  Z ciekawości zmierzyłem w bloku u rodziców – 14cm przewyższenia na 30cm głębokości schodka, 2×9 stopni na piętro, 46% / 25 stopni nachylenia.
  Jak wrócę po weekendzie to chyba w końcu się odważe sprawdzić jak taki trening działa na holenderskich schodach – 20cm przewyższenia na 20cm głębokości schodka (plus podcięcie, żeby stopa w ogóle się względnie mieściła), 14 stopni jednym ciągiem na piętro, 100% / 45 stopni nachylenia.

 • starywilma1945
  2 lutego 2017 at 13:49

  Myślę, że w moim wieku ten rodzaj ćwiczeń byłby chyba dość ryzykowny i zbyt obciążający stawy. Ja właściwie od niedawna wracam do biegania. Bo to co do tej pory robiłem trudno nim nazwać. Spowodowane to było różnymi komplikacjami w życiu prywatnym i nękającymi mnie kontuzjami. Przekonałem się na sobie boleśnie jaki trudny jest w moim wieku powrót do formy, którą się utraciło. Można powiedzieć, że zaczynam prawie od zera.

 • Staszewski
  2 lutego 2017 at 18:39

  Stary Wilmo – to jesteśmy w podobnej sytuacji, a nawet można powiedzieć, że jesteś trochę do przodu. Myślę o tym bieganiu po 70., ale na razie nic mądrego nie wymyśliłem. Trzeba będzie spytać kogoś.
  Julek – no rzeczywiście, macie w tej Holandii drabiny!

 • JuLLaSS
  2 lutego 2017 at 21:31

  Kolega budowlaniec mi mówił kiedyś, że są na to jakieś normy, więc przypuszczam, że polska określa właśnie te 18 stopni na piętro, a holenderska spodziewam się jest stromsza, bo praktycznie wszelkie schody jakie spotykam trzymają się tych 45 stopni nachylenia…
  Najfajniej to wygląda jak są mieszkania-bliźniaki pod/nad – w sensie dolne zajmujące parter i 1 piętro i górne zajmujące 2 i 3 piętro i te wyższe ma swoje własne drzwi na ulicę, za którymi jest jeden ciąg drabiniastych schodów prosto na drugie piętro.

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
184
 Zdjęcia
471
 ludzie
608
 Następujący
Treningowe zawody 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Lesie Kabackim - bieg do wspólnej mety (z handicapem). Sądząc po naszych szybkościach - idzie wiosna! Na następną edycje Dziesiątki do Dziesiątej zapraszamy za miesiąc - 17.03. Szczegóły na FB: KS Staszewscy - Trenuj Bieganie. #ksstaszewscy #podopieczniisympatycy #10do10 #biegdowspolnejmety #dolaczdonas #jakonatamweszlaWbijaj: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️👍😃📲 #najlepszyweekendmarca #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #dozobaczenia„Kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze”. Wiecie, z jakiej to piosenki? Kinga stwierdziła, ze to najlepszy komentarz do tego kolażu, który przygotowaliśmy na konkurs walentynkowy ❤️ na jednym fanpejdżu. #ksstaszewscy #kingajestsuper #padlespowstan #bieganiewrabceZ kim się widzimy w @ach_cafe w niedzielę 17.02 po dziesiątej? 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️Przypominamy: około 9.00 start #10do10 - biegu do wspólnej mety (startujesz na 10 km kiedy chcesz, żebyśmy wszyscy finiszowali o 10.00, trasa 10 km w Lesie Kabackim, start Moczydłowska/Leśna, organizacja KS Staszewscy). A potem w #achcafe najlepsza kawa ☕️ w promieniu 10 km i wspólne drugie śniadanie - mamy 10 proc. zniżki na hasło 10do10. Trochę więcej o biegu (to już 4. edycja!) na blogu StaszewskiBiega: https://ksstaszewscy.pl/oboz/ CU soon-day? #ksstaszewscy #startkontrolny #wspolnyfinisz #zapraszamy#grupamlodziezy po drużynowych zawodach w tempie progowym. Wszyscy 🏃🏼‍♀️🏃🏻 zostali zwycięzcami, bo każdy zrobił mega trening. Najmocniej biegała Kasia S. 👏 nawet Mariusz, Piotrek i Przemek byli za nią 😱 #radoscbiegania #bylozimno #ogien #petarda #treningwmrozieMyślisz, że powrocie z ferii już tylko deprecha do maja a przynajmniej do kwietnia? Nie‼️ 7-10 marca masz szanse na Najlepszy Weekend Marca - Mini-Obóz Biegowy 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️w Rabce-Zdroju z KS Staszewscy. Zobacz 🎥 jak zabiegiście było rok temu. Szczegóły i zapisy: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/
Zostało KILKA miejsc. Kto pierwszy ten szybszy 👍
#obozbiegowy #bieganiewgorach #ksstaszewscy #jedziemydorabkiTrzygodzinny trening 🏃🏻w drodze do pracy zrobiony. 32,11 km w tempie 5:36 min./km i 2190 spalonych kalorii, co podaję ku zazdrości koleżanek z pracy 😉 i żeby inspirować Czytelniczki @wysokieobcasy.pl @wysokieobcasypraca @wysokieobcasy_extra 👍 Tutaj zapis na Garminie: https://connect.garmin.com/modern/activity/3363081462 😎 Zostaje tylko jedno pytanie: czy do domu wrócić autobusem i metrem czy jednak pobiec (już tylko niecałe 10 km). Kto jest za komunikacją, a kto za drugim treningiem⁉️📲 Głosy zbieram do 16.30 😃My biegaliśmy pod górę trenując siłę biegową, rzucaliśmy piłkami lekarskimi, bo siła dynamiczna jest równie ważna - a w tym czasie przyszła zima i zaczęło prószyć jakby Gwiazdkami. #ksstaszewscy #treningwspolny #grupamlodziezy #zimowieszco 🏃🏻🏃🏼‍♀️Jako dziennikarz, ale blisko sportu - w @mcfit_ (dzięki 👍). Przy pracy nad fotoreportażem do #wysokieobcasypraca z @albert.zawada. #staszewskibiega #staszewskipisze #albertfoci