Top

Siła w smogu. Studio Ajfon

KS Staszewscy / Blog  / Siła w smogu. Studio Ajfon

Siła w smogu. Studio Ajfon

Siła na schodach. Idealny środek treningowy na czas smogu.

Na schodach możemy robić podbiegi. Ważne, żeby było tysiąc, a jeszcze lepiej tysiąc pięćset schodów. Nie do nieba, bo to tylko u Zeppelinów, ale w sumie. Np. 10 pięter po 18 schodów powtórzone 6 razy – i tysiąc przekroczony.

To idealny trening siły biegowej w epoce smogu. Możesz go urozmaicać. Wskocz na schody – tylko zlituj się nad sobą, nie na 10. piętro. Spróbuj jedno piętro wskoczyć, jedno wbiec – taka seria będzie jeszcze bardziej efektywna.

Siła na schodach. Więcej ćwiczeń w środy na StaszewskiBiega.pl

A video posted by Wojciech Staszewski (@staszewskibiega) on

Nie spiesz się. Ustabilizuj pozycję przed kolejnym skokiem. Wzmocnisz wszystkie mięśnie nóg i pośladki.

Jako biegacz po operacji łąkotki najbardziej doceniam teraz czworogłowe uda. Czym mocniejsze, tym lepiej stabilizują kolana.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • JuLLaSS
  2 lutego 2017 at 11:03

  Ale w Polsce budują płaskie schody :-).
  Z ciekawości zmierzyłem w bloku u rodziców – 14cm przewyższenia na 30cm głębokości schodka, 2×9 stopni na piętro, 46% / 25 stopni nachylenia.
  Jak wrócę po weekendzie to chyba w końcu się odważe sprawdzić jak taki trening działa na holenderskich schodach – 20cm przewyższenia na 20cm głębokości schodka (plus podcięcie, żeby stopa w ogóle się względnie mieściła), 14 stopni jednym ciągiem na piętro, 100% / 45 stopni nachylenia.

 • starywilma1945
  2 lutego 2017 at 13:49

  Myślę, że w moim wieku ten rodzaj ćwiczeń byłby chyba dość ryzykowny i zbyt obciążający stawy. Ja właściwie od niedawna wracam do biegania. Bo to co do tej pory robiłem trudno nim nazwać. Spowodowane to było różnymi komplikacjami w życiu prywatnym i nękającymi mnie kontuzjami. Przekonałem się na sobie boleśnie jaki trudny jest w moim wieku powrót do formy, którą się utraciło. Można powiedzieć, że zaczynam prawie od zera.

 • Staszewski
  2 lutego 2017 at 18:39

  Stary Wilmo – to jesteśmy w podobnej sytuacji, a nawet można powiedzieć, że jesteś trochę do przodu. Myślę o tym bieganiu po 70., ale na razie nic mądrego nie wymyśliłem. Trzeba będzie spytać kogoś.
  Julek – no rzeczywiście, macie w tej Holandii drabiny!

 • JuLLaSS
  2 lutego 2017 at 21:31

  Kolega budowlaniec mi mówił kiedyś, że są na to jakieś normy, więc przypuszczam, że polska określa właśnie te 18 stopni na piętro, a holenderska spodziewam się jest stromsza, bo praktycznie wszelkie schody jakie spotykam trzymają się tych 45 stopni nachylenia…
  Najfajniej to wygląda jak są mieszkania-bliźniaki pod/nad – w sensie dolne zajmujące parter i 1 piętro i górne zajmujące 2 i 3 piętro i te wyższe ma swoje własne drzwi na ulicę, za którymi jest jeden ciąg drabiniastych schodów prosto na drugie piętro.

Dodaj komentarz

staszewskibiega
147
 Zdjęcia
345
 ludzie
272
 Następujący
Grupa młodzieży 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻na wtorkowym Treningu Wspólnym KS Staszewscy nie tylko biegała (podbiegi oraz tempo progowe), ale po raz kolejny zmierzyła się z wyzwaniami ➡️ ćwiczeń kalistenicznych #treningwspolny #motywacja #runishappiness #wiszenietezSensacja archeologiczna w dziedzinie rekreacji! Znalezione w Rabce Zdrój fotosy z pierwszej połowy XX wieku wskazują, iż już wtedy grupy młodzieży odbywały ćwiczenia hygieniczne na obozach sportowych. #ksstaszewscy #obozbiegowy #rabkazdroj #biegamyjakdzicy #grupamlodziezyZ rodziną podobno najlepiej wychodzi się na zdjęciach. A najlepiej wchodzi się na Pilsko (1557 m npm)! #ksstaszewscy #wycieczkizdziećmi #szczytzdobytyWracam! Dzisiejsze Easy 🏃🏻w drodze do pracy. Poltorej godziny po 5:04 to ja dawno nie biegałem 😎 #running #working #ksstaszewscy #biegamdopracy #wysokieobcasyNa Treningu Wspólnym z KS Staszewscy #magnesia 👍😀🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Grupa Młodzieży na wtorkowym Treningu Wspólnym w deszczu i słońcu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️ #treningobwodowy #rainbow #rainrun #ksstaszewscy #bieganie #wzmacnianie #koncertowa #grupamlodziezy #twardzielePodobno w sobotę #dzienojca To ja się już dziś pochwale ostatnim startem 🏃🏻syna 😁👍🏆🥈 #1mila #dzieci100m #srebrnymedal #ksstaszewscyGoniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezy