Top

Siła w smogu. Studio Ajfon

KS Staszewscy / Blog  / Siła w smogu. Studio Ajfon

Siła w smogu. Studio Ajfon

Siła na schodach. Idealny środek treningowy na czas smogu.

Na schodach możemy robić podbiegi. Ważne, żeby było tysiąc, a jeszcze lepiej tysiąc pięćset schodów. Nie do nieba, bo to tylko u Zeppelinów, ale w sumie. Np. 10 pięter po 18 schodów powtórzone 6 razy – i tysiąc przekroczony.

To idealny trening siły biegowej w epoce smogu. Możesz go urozmaicać. Wskocz na schody – tylko zlituj się nad sobą, nie na 10. piętro. Spróbuj jedno piętro wskoczyć, jedno wbiec – taka seria będzie jeszcze bardziej efektywna.

Siła na schodach. Więcej ćwiczeń w środy na StaszewskiBiega.pl

A video posted by Wojciech Staszewski (@staszewskibiega) on

Nie spiesz się. Ustabilizuj pozycję przed kolejnym skokiem. Wzmocnisz wszystkie mięśnie nóg i pośladki.

Jako biegacz po operacji łąkotki najbardziej doceniam teraz czworogłowe uda. Czym mocniejsze, tym lepiej stabilizują kolana.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • JuLLaSS
  2 lutego 2017 at 11:03

  Ale w Polsce budują płaskie schody :-).
  Z ciekawości zmierzyłem w bloku u rodziców – 14cm przewyższenia na 30cm głębokości schodka, 2×9 stopni na piętro, 46% / 25 stopni nachylenia.
  Jak wrócę po weekendzie to chyba w końcu się odważe sprawdzić jak taki trening działa na holenderskich schodach – 20cm przewyższenia na 20cm głębokości schodka (plus podcięcie, żeby stopa w ogóle się względnie mieściła), 14 stopni jednym ciągiem na piętro, 100% / 45 stopni nachylenia.

 • starywilma1945
  2 lutego 2017 at 13:49

  Myślę, że w moim wieku ten rodzaj ćwiczeń byłby chyba dość ryzykowny i zbyt obciążający stawy. Ja właściwie od niedawna wracam do biegania. Bo to co do tej pory robiłem trudno nim nazwać. Spowodowane to było różnymi komplikacjami w życiu prywatnym i nękającymi mnie kontuzjami. Przekonałem się na sobie boleśnie jaki trudny jest w moim wieku powrót do formy, którą się utraciło. Można powiedzieć, że zaczynam prawie od zera.

 • Staszewski
  2 lutego 2017 at 18:39

  Stary Wilmo – to jesteśmy w podobnej sytuacji, a nawet można powiedzieć, że jesteś trochę do przodu. Myślę o tym bieganiu po 70., ale na razie nic mądrego nie wymyśliłem. Trzeba będzie spytać kogoś.
  Julek – no rzeczywiście, macie w tej Holandii drabiny!

 • JuLLaSS
  2 lutego 2017 at 21:31

  Kolega budowlaniec mi mówił kiedyś, że są na to jakieś normy, więc przypuszczam, że polska określa właśnie te 18 stopni na piętro, a holenderska spodziewam się jest stromsza, bo praktycznie wszelkie schody jakie spotykam trzymają się tych 45 stopni nachylenia…
  Najfajniej to wygląda jak są mieszkania-bliźniaki pod/nad – w sensie dolne zajmujące parter i 1 piętro i górne zajmujące 2 i 3 piętro i te wyższe ma swoje własne drzwi na ulicę, za którymi jest jeden ciąg drabiniastych schodów prosto na drugie piętro.

Dodaj komentarz

staszewskibiega
140
 Zdjęcia
307
 ludzie
248
 Następujący
Goniąc Asię Jóźwik. Sportowa niedziela, dobra zabawa. Bieg #1mila #ksstaszewscy #staszewskibiega #jozwikmakontuzjeSprawność ogólna na plotkach. #treningwspolny #grupamlodziezyZdradźmy w końcu tajemnicę naszego złota 🏆🥇 w Ekidenie tydzień temu w kategorii #biegamdobrze‼️Selfie z Robertem Korzeniowskim 🏃🏻🏃🏻przed startem 😉 A na serio: ciągle tym żyjemy 😁👍🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻Po co robić teraz siłę dynamiczną❓ Bo teraz jest ona najbardziej potrzebna, na startach na 5 albo 10 km‼️Jeśli chodziłes na siłownie w zimie, to myślisz, ze twoje mięśnie to pamietaja⁉️
#ksstaszewscy #treningwspolny #siladynamiczna #pilkilekarskie #grupamlodziezyKasia. Podopieczna. Parkrun, 5 km, maj 2018Kto pierze buty w pralce? Więcej na blogu StaszewskiBiega.pl #butywpralce #zonapedantka#flaga #ksstaszewscy #kibicowanie2018 #podejdzdonas10 km w Grand Prix Kabat zgodnie z planem 😎 Drugie miejsce w kategorii wiekowej, więc trzeba walczyć 🏆Plan: start w zawodach 1 Mila❗️ Marzenie: start w serii, którą poprowadzi sama Joasia Jóźwik‼️ Trzeba nagrać „filmik przekonujący” (do 30”) oznaczyć go #1mila, #zlotamila - i czekac, czy znajdzie się w 25 szczęśliwców wybranych przez #JJ do jej serii❤️
Namawiamy wszystkich 🏃🏻🏃🏼‍♀️Podopiecznych KS Staszewscy - weźcie udział w tym konkursie, wrzućcie swoje filmiki z 2 #. Może zrobimy sobie małe zawody w bezpośrednim starciu 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻🏃🏻 👍