Top

Siła w smogu. Studio Ajfon

KS Staszewscy / Blog  / Siła w smogu. Studio Ajfon

Siła w smogu. Studio Ajfon

Siła na schodach. Idealny środek treningowy na czas smogu.

Na schodach możemy robić podbiegi. Ważne, żeby było tysiąc, a jeszcze lepiej tysiąc pięćset schodów. Nie do nieba, bo to tylko u Zeppelinów, ale w sumie. Np. 10 pięter po 18 schodów powtórzone 6 razy – i tysiąc przekroczony.

To idealny trening siły biegowej w epoce smogu. Możesz go urozmaicać. Wskocz na schody – tylko zlituj się nad sobą, nie na 10. piętro. Spróbuj jedno piętro wskoczyć, jedno wbiec – taka seria będzie jeszcze bardziej efektywna.

Siła na schodach. Więcej ćwiczeń w środy na StaszewskiBiega.pl

A video posted by Wojciech Staszewski (@staszewskibiega) on

Nie spiesz się. Ustabilizuj pozycję przed kolejnym skokiem. Wzmocnisz wszystkie mięśnie nóg i pośladki.

Jako biegacz po operacji łąkotki najbardziej doceniam teraz czworogłowe uda. Czym mocniejsze, tym lepiej stabilizują kolana.

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • JuLLaSS
  2 lutego 2017 at 11:03

  Ale w Polsce budują płaskie schody :-).
  Z ciekawości zmierzyłem w bloku u rodziców – 14cm przewyższenia na 30cm głębokości schodka, 2×9 stopni na piętro, 46% / 25 stopni nachylenia.
  Jak wrócę po weekendzie to chyba w końcu się odważe sprawdzić jak taki trening działa na holenderskich schodach – 20cm przewyższenia na 20cm głębokości schodka (plus podcięcie, żeby stopa w ogóle się względnie mieściła), 14 stopni jednym ciągiem na piętro, 100% / 45 stopni nachylenia.

 • starywilma1945
  2 lutego 2017 at 13:49

  Myślę, że w moim wieku ten rodzaj ćwiczeń byłby chyba dość ryzykowny i zbyt obciążający stawy. Ja właściwie od niedawna wracam do biegania. Bo to co do tej pory robiłem trudno nim nazwać. Spowodowane to było różnymi komplikacjami w życiu prywatnym i nękającymi mnie kontuzjami. Przekonałem się na sobie boleśnie jaki trudny jest w moim wieku powrót do formy, którą się utraciło. Można powiedzieć, że zaczynam prawie od zera.

 • Staszewski
  2 lutego 2017 at 18:39

  Stary Wilmo – to jesteśmy w podobnej sytuacji, a nawet można powiedzieć, że jesteś trochę do przodu. Myślę o tym bieganiu po 70., ale na razie nic mądrego nie wymyśliłem. Trzeba będzie spytać kogoś.
  Julek – no rzeczywiście, macie w tej Holandii drabiny!

 • JuLLaSS
  2 lutego 2017 at 21:31

  Kolega budowlaniec mi mówił kiedyś, że są na to jakieś normy, więc przypuszczam, że polska określa właśnie te 18 stopni na piętro, a holenderska spodziewam się jest stromsza, bo praktycznie wszelkie schody jakie spotykam trzymają się tych 45 stopni nachylenia…
  Najfajniej to wygląda jak są mieszkania-bliźniaki pod/nad – w sensie dolne zajmujące parter i 1 piętro i górne zajmujące 2 i 3 piętro i te wyższe ma swoje własne drzwi na ulicę, za którymi jest jeden ciąg drabiniastych schodów prosto na drugie piętro.

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
163
 Zdjęcia
444
 ludzie
559
 Następujący
Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscyWiesz, ze #roztrenowanie po sezonie to nie jest stracony czas? To szansa na nowe przyjemności. Radość z wykonania serii pompek na specjalnych uchwytach od @kinga_z_ks_staszewscy 😃 #bezcenne #bieganie #niebieganie #pompkiŁadniejsza twarz roztrenowania #niebiegamy #rower #randkazzonaWtorkowy #treningwspolny z #ksstaszewscy - na początek roztrenowania #tabata dla biegaczy. Tak skacze tylko #grupamlodziezy 🏃🏼‍♀️🏃🏻😃👍W drodze do pracy #roztrenowanie #rower #przyrodawmiescie