Top

Szykuj się na Krynicę. Wtorek

KS Staszewscy / Blog  / Szykuj się na Krynicę. Wtorek

Szykuj się na Krynicę. Wtorek

Uwaga! Rusza rekrutacja do grupy trenującej do 8 PKO. Festiwalu Biegowego w Krynicy. Niepowtarzalna okazja: zostań jednym z czwórki bohaterów sportowo-medialnego projektu, jakiego jeszcze nie było.

Ale najpierw popatrz na nasz dzisiejszy Trening Wspólny. Na zdjęciu otwarciowym grupa w rekordowym składzie szykuje się do odcinka interwałowego.

Teraz będzie trudny akapit. To ostatni tzw. trening pod superkompensację. Czyli: we wtorek lub środę (młodzi – dopuszczalny czwartek) robimy mocny akcent. Po to, żeby zdegradować na dwa dni naszą formę i spowodować, że potem urośnie ona ponad punkt wyjściowy. W międzyczasie jeszcze jeden (u najmocniejszych dwa) treningi regeneracyjne i jesteśmy gotowi do zawodów. Czyli w tym wypadku do Półmaratonu Warszawskiego.


Teraz łatwy akapit, ale matematyczny. Zrobiliśmy 7 odcinków. Najpierw narastające obciążenia: 333 m, 666 m i 1000 m. Potem odcinek specjalny – część grupy robiła 666 m, część 1 km, a Marek-Rakieta 1333 m. I malejące obciążenia: 1000, 666 i 333 m. Tak się robi piramidkę.

Teraz bardzo łatwy akapit. Oczywiście zawsze jest zabawa. Dziewczyny zaczynają pierwsze, chłopaki gonią. Itp., chociaż to zawsze wariacje na ten właśnie, podstawowy temat. Ostatni 333-metrowy odcinek zrobiliśmy na wyścigi – ustawiając się wg aktualnego wyniku na 10 km i startując co dwie sekundy.

Niby zwykłe interwały, a niezwykle zwiększają dynamikę, pewność siebie. Zabawa biegowa powoduje też, że trenujemy mocniej niż bylibyśmy sobie to w stanie wyobrazić.

Chcesz się tak bawić co dwa tygodnie ze Staszewskimi? To zgłoś się do akcji: Szykuj się na Krynicę. Z KS Staszewscy. Całkowicie free i jeszcze z pakietem na start w 8 PKO Festiwalu Biegowym do kompletu.

Z pomysłem przygotowania biegaczy do dużej imprezy chodziliśmy z Kingą od kilku miesięcy. Ale czekaliśmy aż się z niego urodzi coś, czego jeszcze nie było. I jak się tylko zaczęło wykluwać skontaktowaliśmy się z krynickim Festiwalem, z którym od zawsze mamy sztamę. A ja mam jeszcze worek emocji zebranych w lasach Beskidu Sądeckiego podczas stukilometrowego Biegu Siedmiu Dolin i na kilku krótszych dystansach.

Master plan jest taki. Szukamy czwórki kobiet i mężczyzn na różnym poziomie sportowym (może biegasz 10 km poniżej 40 minut, a może dopiero łamiesz godzinę na dychę). I z różnymi celami do zrealizowania w Krynicy w różnych biegach 8. PKO Festiwalu Biegowego. Słowem: ludzi napalonych na bieganie po górach.

Damy Ci wspólne treningi w małej, czteroosobowej grupie co drugi wtorek o godz. 17.30 w Warszawie (Agrykola). Od kwietnia aż do 8. PKO Festiwalu Biegowego 8-10 września. Będziesz otrzymywać co miesiąc plany treningowe, konsultacje, korekty. Wszystko w standardzie opieki trenerskiej KS Staszewscy. Podkreślę, bo może ktoś przeoczył: za free.

Historię twoich półrocznych przygotowań twoi znajomi i nieznajomi będą mogli śledzić tu, na blogu StaszewskiBiega.pl. A także na stronie FestiwalBiegowy.pl, na naszym Facebooku i Instagramie. Będziemy Cię fotografować (i to w lepszym świetle niż na tych zdjęciach), filmować, opisywać twoje biegowe radości i ścieżki progresu.

Liczymy, że za Tobą – za tą czwórką opisywaną w Social Mediach – pobiegną inni przed komputerami. Bądź liderem rozsądnego i efektywnego przygotowywania się do Krynicy.

Na koniec otrzymasz bezpłatny pakiet na wybrane biegi 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy. Spotkamy się w tam – z biegaczami, którzy będą chcieli poznać Was i nas nie tylko wirtualnie, ale też na żywo. I całkiem na koniec – pokażemy wasz sukces na blogu i fejsie, a sam Festiwal też go dostrzeże i opisze.

Jednym słowem możesz zadbać o cyfrowy dyplom dla siebie. I dostaniesz taką opiekę trenerską, żeby ocena na tym dyplomie była jak najlepsza, żeby przekroczyła granice twojej wyobraźni.

Zachęcony/zachęcona? Wypełnij TUTAJ krótką ankietę. Kto szybszy, ten ma większe szanse. Nie tylko na interwałach, ale też przy rekrutacji.

Zapraszamy 🙂

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Amelia
  22 marca 2017 at 10:24

  Super pomysł! Szkoda, że prawie na cały kwiecień wyjeżdżam, bo bym się zgłosiła …

 • Andrzej z lasu
  22 marca 2017 at 12:07

  Rozumiem, że dotyczy to raczej chętnych z Warszawy?:)

 • Tomek
  22 marca 2017 at 14:21

  Fantastyczny pomysł. Żal, że nie mieszkam w Warszawie,

  PS Można by wzbogacić ten pomysł zapożyczając np. o ideę zakładu o wyniki jakie osiągną Wybrańcy. Wygrana oczywiście na cel charytatywny., Idea nie oryginalna zapożyczona od Tomka Tarnawskiego, który wciela ja w życie m.in. na Maratonie w Dębnie za 10 dni.

 • Pjachu
  22 marca 2017 at 22:36

  Ech, złamać czwórkę na Koralu… ale nie jesteśmy ze stolycy…

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
166
 Zdjęcia
447
 ludzie
560
 Następujący
Finisz dzisiejszej 10do10 czyli treningowego wyścigu na 10 km do wspólnej mety w Lesie Kabackim. Wyniki za pół godziny na KS Staszewscy - Trenuj Bieganie na FB. Dzięki za wspólne emocje 😃 #ksstaszewscy #10do10 #laskabacki #powitaniezimyStartowaliśmy w pierwszym, premierowym parkrunie Warszawa Pole Mokotowskie (każda sobota 9.00). Szybka piątka. Przynajmniej dla naszej Podopiecznej Iwony (górne zdjęcia), która pobiegła ok. 22:30 i wyprzedziła trenerkę Kingę (która robiła trening progowy). Eliza (dolne foto) - trening easy. A trener Wojtek - trening porażki na początek sezonu, nie byłem nawet w dwudziestce. Tak się zaczyna praca pod wiosenne medale 👍 #parkrunpolemokotowskie #ksstaszewscy #staszewskibiega #odfakapudosukcesuOdkrycie tygodnia: woda z cytryną jest pyszna. Trzeba tylko odstawić cukier i za jakiś czas woda z cytryną przestaje być kwaśna, staje się pachnąca, aromatyczna, lemoniadowa. Towarzyszy mi dziś w pracy i czuję, że zaproszę ją na stałe do swojego życia 💻🏃🏻📲😀👍Tak było w marcu’18 na mini-obozie biegowym. Uwielbiam to zdjęcie, my styrani podbiegami w brei, krajobraz polodowcowy. Tak będzie pewnie na mini-obozie w marcu’19. 🏃🏼‍♀️Zapisy otwarte: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-2018/ 🏃🏼‍♀️A tu krótka literatura na blogu: https://ksstaszewscy.pl/mini-oboz-bedzie-w-marcu/ 🏃🏼‍♀️A kto powiedział, ze przy minus 5 nie jeździ się na rowerze? Na pewno Mały Yoda o tym nie słyszał. #mroz #rower #hardcoreowychlopczykMój syn ma na imię Yoda. Drugie imię. Jak to się stało, co na to Rada Języka Polskiego, a co USC - na blogu: https://ksstaszewscy.pl/maly-yoda-z-warszawy/ #staszewskibiega #ksstaszewscy #malyyoda #wyroznijsieDzisiejszy #parkrunursynów w obiektywie wolontariusza 😎 Na ostatnim zdjęciu asystent 😘 wsiada na rower 👍I ❤️ Veturilo. Roztrenowanie w drodze do pracy: #rowermiejski #warszawa #skarpawarszawska #przyrodawmiescie #ksstaszewscyWiesz, ze #roztrenowanie po sezonie to nie jest stracony czas? To szansa na nowe przyjemności. Radość z wykonania serii pompek na specjalnych uchwytach od @kinga_z_ks_staszewscy 😃 #bezcenne #bieganie #niebieganie #pompki