Top

Szykuj się na Krynicę. Wtorek

KS Staszewscy / Blog  / Szykuj się na Krynicę. Wtorek

Szykuj się na Krynicę. Wtorek

Uwaga! Rusza rekrutacja do grupy trenującej do 8 PKO. Festiwalu Biegowego w Krynicy. Niepowtarzalna okazja: zostań jednym z czwórki bohaterów sportowo-medialnego projektu, jakiego jeszcze nie było.

Ale najpierw popatrz na nasz dzisiejszy Trening Wspólny. Na zdjęciu otwarciowym grupa w rekordowym składzie szykuje się do odcinka interwałowego.

Teraz będzie trudny akapit. To ostatni tzw. trening pod superkompensację. Czyli: we wtorek lub środę (młodzi – dopuszczalny czwartek) robimy mocny akcent. Po to, żeby zdegradować na dwa dni naszą formę i spowodować, że potem urośnie ona ponad punkt wyjściowy. W międzyczasie jeszcze jeden (u najmocniejszych dwa) treningi regeneracyjne i jesteśmy gotowi do zawodów. Czyli w tym wypadku do Półmaratonu Warszawskiego.


Teraz łatwy akapit, ale matematyczny. Zrobiliśmy 7 odcinków. Najpierw narastające obciążenia: 333 m, 666 m i 1000 m. Potem odcinek specjalny – część grupy robiła 666 m, część 1 km, a Marek-Rakieta 1333 m. I malejące obciążenia: 1000, 666 i 333 m. Tak się robi piramidkę.

Teraz bardzo łatwy akapit. Oczywiście zawsze jest zabawa. Dziewczyny zaczynają pierwsze, chłopaki gonią. Itp., chociaż to zawsze wariacje na ten właśnie, podstawowy temat. Ostatni 333-metrowy odcinek zrobiliśmy na wyścigi – ustawiając się wg aktualnego wyniku na 10 km i startując co dwie sekundy.

Niby zwykłe interwały, a niezwykle zwiększają dynamikę, pewność siebie. Zabawa biegowa powoduje też, że trenujemy mocniej niż bylibyśmy sobie to w stanie wyobrazić.

Chcesz się tak bawić co dwa tygodnie ze Staszewskimi? To zgłoś się do akcji: Szykuj się na Krynicę. Z KS Staszewscy. Całkowicie free i jeszcze z pakietem na start w 8 PKO Festiwalu Biegowym do kompletu.

Z pomysłem przygotowania biegaczy do dużej imprezy chodziliśmy z Kingą od kilku miesięcy. Ale czekaliśmy aż się z niego urodzi coś, czego jeszcze nie było. I jak się tylko zaczęło wykluwać skontaktowaliśmy się z krynickim Festiwalem, z którym od zawsze mamy sztamę. A ja mam jeszcze worek emocji zebranych w lasach Beskidu Sądeckiego podczas stukilometrowego Biegu Siedmiu Dolin i na kilku krótszych dystansach.

Master plan jest taki. Szukamy czwórki kobiet i mężczyzn na różnym poziomie sportowym (może biegasz 10 km poniżej 40 minut, a może dopiero łamiesz godzinę na dychę). I z różnymi celami do zrealizowania w Krynicy w różnych biegach 8. PKO Festiwalu Biegowego. Słowem: ludzi napalonych na bieganie po górach.

Damy Ci wspólne treningi w małej, czteroosobowej grupie co drugi wtorek o godz. 17.30 w Warszawie (Agrykola). Od kwietnia aż do 8. PKO Festiwalu Biegowego 8-10 września. Będziesz otrzymywać co miesiąc plany treningowe, konsultacje, korekty. Wszystko w standardzie opieki trenerskiej KS Staszewscy. Podkreślę, bo może ktoś przeoczył: za free.

Historię twoich półrocznych przygotowań twoi znajomi i nieznajomi będą mogli śledzić tu, na blogu StaszewskiBiega.pl. A także na stronie FestiwalBiegowy.pl, na naszym Facebooku i Instagramie. Będziemy Cię fotografować (i to w lepszym świetle niż na tych zdjęciach), filmować, opisywać twoje biegowe radości i ścieżki progresu.

Liczymy, że za Tobą – za tą czwórką opisywaną w Social Mediach – pobiegną inni przed komputerami. Bądź liderem rozsądnego i efektywnego przygotowywania się do Krynicy.

Na koniec otrzymasz bezpłatny pakiet na wybrane biegi 8. PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy. Spotkamy się w tam – z biegaczami, którzy będą chcieli poznać Was i nas nie tylko wirtualnie, ale też na żywo. I całkiem na koniec – pokażemy wasz sukces na blogu i fejsie, a sam Festiwal też go dostrzeże i opisze.

Jednym słowem możesz zadbać o cyfrowy dyplom dla siebie. I dostaniesz taką opiekę trenerską, żeby ocena na tym dyplomie była jak najlepsza, żeby przekroczyła granice twojej wyobraźni.

Zachęcony/zachęcona? Wypełnij TUTAJ krótką ankietę. Kto szybszy, ten ma większe szanse. Nie tylko na interwałach, ale też przy rekrutacji.

Zapraszamy 🙂

Share
Wojciech Staszewski

Komentarze:

 • Amelia
  22 marca 2017 at 10:24

  Super pomysł! Szkoda, że prawie na cały kwiecień wyjeżdżam, bo bym się zgłosiła …

 • Andrzej z lasu
  22 marca 2017 at 12:07

  Rozumiem, że dotyczy to raczej chętnych z Warszawy?:)

 • Tomek
  22 marca 2017 at 14:21

  Fantastyczny pomysł. Żal, że nie mieszkam w Warszawie,

  PS Można by wzbogacić ten pomysł zapożyczając np. o ideę zakładu o wyniki jakie osiągną Wybrańcy. Wygrana oczywiście na cel charytatywny., Idea nie oryginalna zapożyczona od Tomka Tarnawskiego, który wciela ja w życie m.in. na Maratonie w Dębnie za 10 dni.

 • Pjachu
  22 marca 2017 at 22:36

  Ech, złamać czwórkę na Koralu… ale nie jesteśmy ze stolycy…

Dodaj komentarz

staszewskibiega_ksstaszewscy
194
 Zdjęcia
473
 ludzie
627
 Następujący
Jeszcze tydzień temu biegaliśmy na obozie w Rabce (fot. z butami). A w niedziele zapraszamy Podopiecznych i Sympatyków na dychę z handicapem w Lesie Kabackim (WuWuA) - chyba już piąta edycja #10do10 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻Na zdjęciach jak było miesiąc temu, a na ostatnim - kawa w @ach_cafe gdzie mamy zarezerwowany stolik po biegu i 10-procentową zniżkę dla uczestników biegu. Szczegóły: https://www.facebook.com/events/272573997005932/?ti=ia #ksstaszewscy #biegajznami #laskabacki #biegdowspolnejmety #achcafeBajeczny wbieg na Turbacz z Obidowej. Szczyt ZUPEŁNIE zmieniony, huragan zniszczył drzewa, widok na Tatry i Babią. Dobrze? Źle? Na pewno inaczej‼️ #obozbiegowy #ksstaszewscy #rabka #wbijajnexttimeMini-Oboz Biegowy w Rabce. Pobiegliśmy w góry i spotkaliśmy wiosnę na zbiegach. A pomysł z pierwszym marcowym przejściem Poniczankj wyszedł spontanicznie od Podopiecznych (brawo Szczepan). Ładnie jak w obrazku, tylko jelenia na rykowisku brakuje (ale dwie sarny na zbiegu z Krzywonia były, Paweł tez widział). #obozbiegowy #grupamlodziezy #rabkazdroj #wiosnawgorachDzień przed startem #obozbiegowy w #rabkazdroj - narty w Białce. Żółta firmowa flaga dziś wieczorem zaczyna biegać po Gorcach i Beskidzie Wyspowym. #treningbiegowy #narty #wyciagkrzeselkowy #bialkatatrzanskaTo jest najbardziej romantyczna pętla na tempo progowe na świecie. 670 m w parku zdrojowym w Rabce. Będzie pięknie, obóz 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️rusza już pojutrze 👍 #ksstaszewscy #biegamy #treningwparku #preczzestadionami #rabkaczekawzywazdalekaW drodze do pracy było 30 km biegiem 🏃🏻 Wiec powrót - metro i wreszcie Veturilo‼️ Najlepszy wynalazek miejski XXI wieku 🚴‍♀️ od dziś powrócił. #staszewskibiega #rowermiejski #porzucciesamochody #bedziecieszczesliwsi #treningdomaratonuNie unikaj pączków 🍩SPALAJ JE‼️ 300 kalorii da Ci energię na pół godziny treningu. #tlustyczwartek #biegamy #ksstaszewscy #nazdrowieLute treningi za nami. Dziś był wstęp do interwałów czyli biegowe przedwiośnie 🏃🏼‍♀️🏃🏻👍 #grupamlodziezy #ksstaszewscy #ekspresjawieczoru #efektwowKto robi podbiegi, ten ma widoki na dobre wyniki 🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️🏃🏻🏃🏼‍♀️. #grupamlodziezy na wtorkowym #treningwspolny z #ksstaszewscy w rekordowym składzie. Chciałbym jeszcze raz zobaczyć światła miasta (kto bez Googla wie, czyj to kawałek? 😎